občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času
Bardejov - Leto s krížovkou
Bardejov - Leto s krížovkou PDF Print E-mail
Written by Ján Farkaš   
Sunday, 02 August 2009

Bolo presne 15.6.1985 keď sa na pôde Závodného klubu ROH národného podniku JAS Bardejov zišli 15 záujemcovia na prvej krížovkárskej súťaži. Pri jej organizovaní pomáhali členovia krúžku Torysek z Prešova, ktorých rady a praktické skúsenosti napomohli už o 10 dní vzniku krúžku Vydumanci. Krúžok pokračoval v organizovaní krížovkárskych súťaží, ktoré niesli príznačné pomenovanie Leto s krížovkou. Po spoločenských zmenách v roku 1989 sa však zmenili aj podmienky a možnosti uporiadať takéto podujatie. Vplyvom času sa žiaľ vytratili aj organizátori a preto turnaj ako taký odvtedy nenašiel svoje pokračovanie.

15.6.1985 I. Leto s krížovkou
15.6.1986 II. Leto s krížovkou
27.6.1987 III. Leto s krížovkou
v roku 1988 sa turnaj nekonal
24.9.1989 IV. Leto s krížovkou


I.ročník - 15.6.1985

celkový víťaz 

turnaj podporili ZK ROH JAS Bardejov

krížovky - skúseníkrížovky - menej pokročilíhádanky - skúseníhádanky- menej pokročilí

 1.
 2.
 3.
 4.
 5.
 6.
 7.
 8.
 9.
10.

 1.
 2.
 3.
 4.
 5.
 6.
 7.
 8.
 9.
10.

 1.
 2.
 3.
 4.
 5.
 6.
 7.
 8.
 9.
10.

 1.
 2.
 3.
 4.
 5.
 6.
 7.
 8.
 9.
10.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

II.ročník - 15.6.1986

celkový víťaz - MIROSLAV PLOŠČICA - Stará Ľubovňa - krúžok GORALI

turnaj podporili ZK ROH JAS Bardejov a Lišiak

krížovky - skúseníkrížovky - menej pokročilíhádanky - skúseníhádanky - menej pokročilí

 1.Miroslav Ploščica-St.Ľubovňa
 2.Milan Chudý-Prievidza
 3.Stanislav Šoltis-Prešov
 4.Jozef Kolesár-Košice
 5.Pavol Husár-Prešov
 6.Ladislav Žitňák-Šaľa
 7.Dušan Vojník-Prešov
 8.Ladislav Jankovich-Veľký Šariš
 9.František Genšorík-Vrútky
10. ---

 1.Štefan Tatarko-Poprad
 2.Gabriela Vráblová-Martin
 3.Štefan Schrötter-Košice
 4.Vladimír Chlebo-B.Bystrica
 5.Marián Ďurech-Martin
 6.Ján Zápotoka-Prešov
 7.Anton Zaťko-Brezno
 8.Drahomír Lacko-Žiar n/Hr.
 9. ---
10. ---

 1.Miroslav Ploščica-St.Ľubovňa
 2.Stanislav Šoltis-Prešov
 3.Emil Trochan-Bratislava
 4.Ladislav Žitňák-Šaľa
 5.Pavol Husár-Prešov
 6.Jozef Kolesár-Košice
 7.Ladislav Jankovich-Veľký Šariš
 8.Dušan Vojník-Prešov
 9.Milan Chudý-Prievidza
10. ---

 1.Gabriela Vráblová-Martin
 2.Vladimír Chlebo-B.Bystrica
 3.Anton Zaťko-Brezno
 4.Štefan Tatarko-Poprad
 5.Marián Ďurech-Martin
 6.Ján Zápotoka-Prešov
 7.Drahomír Lacko-Žiar n/Hr.
 8.František Genšorík-Vrútky
 9.Bartolomej Bombár-Košice
10.Jozef Trochan-Prešov

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

III.ročník - 27.6.1987

celkový víťaz - STANISLAV ŠOLTIS - Prešov - krúžok TORYSEK

turnaj podporili ZK ROH JAS Bardejov a Lišiak

krížovky A - skúseníkrížovky B - menej pokročilíhádanky - spoločná kategória

 1.Dušan Vojník-Prešov
 2.Marcel Pecha-Trnava
 3.Stanislav Šoltis-Prešov
 4.Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa
 5.Peter Sloboda-Stará Ľubovňa
 6.Milan Chudý-Prievidza
 7. ---
 8. ---
 9. ---
10. ---

 1.Vladimír Chlebo-Banská Bystrica
 2.František Cvengroš-Spišská Nová Ves
 3.Štefan Schrötter-Košice
 4.Štefan Tatarko-Poprad
 5.Marián Ďurech-Martin
 6.Drahomír Lacko-Žiar nad Hronom
 7.Bartolomej Bombár-Košice
 8.Ján Turek st.-Poprad
 9.Andrej Huťka-Prešov
10.Anton Zaťko-Brezno

 1.Stanislav Šoltis-Prešov
 2.Marcel Pecha-Trnava
 3.Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa
 4.Anton Zaťko-Brezno
 5.Bartolomej Bombár-Košice
 6.Štefan Schrötter-Košice
 7.Drahomír Lacko-Žiar nad Hronom
 8.Peter Sloboda-Stará Ľubovňa
9-11.Rozvadský
     Vladimír Chlebo-Banská Bystrica
     Štefan Tatarko-Poprad

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 v roku 1988 sa turnaj nekonal

IV.ročník - 24.6.1989

celkový víťaz - ĽUDOVÍT ALTH - Prešov - krúžok MARATÓNCI

turnaj podporili ZK ROH JAS Bardejov a Lišiak

krížovky - spoločná kategóriahádanky - spoločná kategória

 1.Dušan Vojník-Prešov
 2.Ľudovít Alth-Prešov
 3.Štefan Schrötter-Košice
 4.Peter Sloboda-Stará Ľubovňa
 5.Štefan Šlosár-Stará Ľubovňa
 6.Drahomír Lacko-Žiar nad Hronom
 7.Štefan Varšaník-Michalovce
 8.M.Baňasová-Bardejov
 9.Bartolomej Bombár-Košice
10.Rychlik

 1.Štefan Šlosár-Stará Ľubovňa
 2.Štefan Schrötter-Košice
 3.Ľudovít Alth-Prešov
 4.Bartolomej Bombár-Košice
 5.Drahomír Lacko-Žiar nad Hronom
 6.Peter Sloboda-Stará Ľubovňa

 ostatným sa žiadna prešmyčka nezadarila

 
to bol posledný turnaj v Bardejove (zatiaľ)
Last Updated ( Monday, 08 August 2011 )
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement