občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času
Humenné - Zemplínsky turnaj
Humenné - Zemplínsky turnaj PDF Print E-mail
Written by Ján Farkaš   
Sunday, 02 August 2009
Zemplínsky turnaj v časoch svojej existenice výrazne napomohol rozvoju myšlienky aktívneho relaxu nielen v tomto regióne, ale postupným cestovaním za štúdiami hlavne tej mladšej generácie sa jej posolstvo šírilo ďalej. Ojedinelá aktivita svojho druhu na Zemplíne priťahovala priateľov krížoviek a hádaniek z blízkeho i vzdialeného okolia. O jeho realizáciu sa staral miestny krúžok Chemlon a najmä jeho vtedajší členovia Vladimír Komanický, Jozef Bubnár, nestarnúci Andrej Štoffa, ktorý v 60-tych rokoch viedol v Humennom prvý krížovkársky krúžok pod názvom Zemplín, Cyril Panoc a Marián Baťalík (neskôr člen krúžku Šíravan v Michalovciach). Tento turnaj bol len druhým podujatím svojho druhu na východe Slovenska a tak bol hlad po niečom takomto pochopiteľný. Škoda len, že sa dočkal iba desiateho jubilea.

06.9.1975 I. Zemplínsky turnaj
04.9.1976 II. Zemplínsky turnaj
03.9.1977 III. Zemplínsky turnaj
02.9.1978 IV. Zemplínsky turnaj
01.9.1979 V. Zemplínsky turnaj
13.9.1980 VI. Zemplínsky turnaj
05.9.1981 VII. Zemplínsky turnaj
11.9.1982 VIII. Zemplínsky turnaj
xx.x.1983 IX. Zemplínsky turnaj
15.9.1984 X. Zemplínsky turnaj
to bol zatiaľ posledný turnaj v Humennom



I.ročník - 6.9.1975

celkový víťaz - BENJAMÍN BAŤALÍK - Michalovce - bez príslušnosti k nejakému krúžku

turnaj podporil Závodný klub ROH n.p.CHEMLON

krížovky pokročilíkrížovky menej skúseníhádanky pokročilíhádanky menej skúsení

 1.Zdenka Liptáková-Bratislava
 2.Ján Droppa-Prešov
 3.Ľudovít Kordisch-Bratislava
 4.Marián Baťalík-Humenné
 5.Benjamín Baťalík ml.-Michalovce
 6.Ivan Filadefli-Prievidza
 7.Juraj Struňák-Michalovce
 8.Cyril Panoc-Humenné
 9.Imrich Petrík-Trebišov
10.

 1.Jozef Bubnár-Vranov n/T.
 2.Jozef Pavlík-Prešov
 3.Peter Orlík-Humenné
 4.I.Džurina-Humenné
 5.J.Zicho-Prešov
 6.M.Hrabcová-Humenné
 7.Vladimír Goffa-Vranov n/Top.
 8.A.Droppová-Prešov
 9.Jarmila Zichová-Prešov
10.Alojz Eichenberger-N.Mesto

 1.Imrich Petrík-Trebišov
 2.Marián Baťalík-Humenné
 3.Benjamín Baťalík ml.-Michalovce
 4.Ľudovít Kordisch-Bratislava
 5.Ján Droppa-Prešov
 6.Anton Hnáth-Moravany
 7.Zdenka Liptáková-Bratislava
 8.Cyril Panoc-Humenné
 9.Ivan Filadefli-Prievidza
10.Juraj Struňák-Michalovce

 1.Vladimír Goffa-Vranov n/T.
 2.Jozef Bubnár-Vranov n/T.
 3.Jozef Kolesár-Košice
 4.Peter Orlík-Humenné
 5.Jozef Pavlík-Prešov
 6.Alojz Eichenberger-N.Mesto
 7.M.Rajnák
 8.Štefan Varšaník-Michalovce
 9.Dušan Fízel-Sučany
10.I.Džurina-Humenné

II.ročník - 4.9.1976

celkový víťaz - BENJAMÍN BAŤALÍK ml. - Michalovce - bez príslušnosti k nejakému krúžku

turnaj podporili ZK ROH n.p.CHEMLON a Lišiak

krížovky pokročilíkrížovky menej skúseníhádanky spoločná kategória

 1.Ján Droppa-Prešov
 2.Jozef Pavlík-Prešov
 3.Benjamín Baťalík ml.-Michalovce
 4.Ladislav Jankovich-Veľký Šariš
 5.Jozef Kolesár-Košice
 6.Rudolf Čačko-Košice
 7.Juraj Struňák-Michalovce
 8.
 9.
10.

 1.Jarmila Zichová-Prešov
 2.J.Zicho-Prešov
 3.Stanislav Skapa-(Podjavorinci)
 4.Gabriela Havlíková-Humenné
 5.V.Klimša (Podjavorinci)
 6.Terézia Slepáková-Humenné
 7.Šiktár
 8.
 9.
10.

 1.Imrich Petrík-Trebišov
 2.Benjamín Baťalík ml.-Michalovce
 3.Stanislav Zábojník-Bojnice
 4.Ladislav Hriň-Prievidza
 5.Anton Hnáth-Moravany
 6.Jozef Pavlík-Prešov
 7.Ivan Filadefli-Prievidza
 8.Cyril Panoc-Humenné
 9.Jozef Kolesár-Košice
10.Viliam F.Brngál-Prievidza

III.ročník - 3.9.1977

celkový víťaz - IVAN NOSKAJ - Šaľa - krúžok DUNAJCI

turnaj podporili ZK ROH n.p.CHEMLON a Lišiak

krížovky pokročilíkrížovky menej skúseníhádanky spoločná kategória

 1.Ivan Noskaj-Šaľa
 2.Ján Droppa-Prešov
 3.Benjamín Baťalík ml.-Michalovce
 4.Jozef Kolesár-Košice
 5.Juraj Struňák-Michalovce
 6.Ladislav Jankovich-Veľký Šariš
 7.Štefan Kevický-Bratislava
 8.
 9.
10.

 1.Anton Babjak (Šíravan)
 2.Zoltán Kirschner-Humenné
 3.Peter Sloboda-Prešov
 4.Drahomír Lacko-Žiar nad Hronom
 5.Ivan Hežely-Michalovce
 6.Gabriela Havlíková-Humenné
 7.Štefan Varšaník-Michalovce
 8.Karel Vršecký (Podjavorinci)
 9.Jozef Kubove-Košice
10.Sabol

 1.Ivan Noskaj-Šaľa
 2.Jozef Kolesár-Košice
 3.Benjamín Baťalík ml.-Michalovce
 4.Ján Droppa-Prešov
 5.Rudolf Čačko-Košice
 6.Sabol
 7.Anton Hnáth-Moravany
 8.Ivan Hežely-Michalovce
 9.Anton Babjak (Šíravan)
10.Peter Bohuš-Košice

IV.ročník - 2.9.1978

celkový víťaz - JOZEF BUBNÁR - Vranov nad Topľou - krúžok CHEMLON

turnaj podporil ZK ROH n.p.CHEMLON

krížovky pokročilíkrížovky menej skúseníhádanky spoločná kategória

 1.Jozef Bubnár-Vranov nad Topľou
 2.Jozef Kolesár-Košice
 3.Alojz Eichenberger-Nové Mesto n/V.
 4.Dušan Vojník-Prešov
 5.Jozef Pavlík-Prešov
 6.Ladislav Jankovich-Veľký Šariš
 7.Rudolf Čačko-Košice
 8.
 9.
10.

 1.Jozef Kontuľ-Topoľovka
 2.Zoltán Kirschner-Humenné
 3.Juraj Mitošinka-Senec
 4.M.Zbor-Radvaň nad Laborcom
 5.Ivan Hežely-Michalovce
 6.Vladimír Goffa-Vranov nad Topľou
 7.Drahomír Lacko-Žiar nad Hronom
 8.Pavol Koščo-Humenné
 9.Krížovenský
10.Peter Orlík-Humenné

 1.Juraj Struňák-Michalovce
 2.Anton Hnáth-Moravany
 3.Jozef Bubnár-Vranov nad Topľou
 4.Ivan Hežely-Michalovce
 5.Rudolf Čačko-Košice
 6.Alojz Eichenberger-Nové Mesto n/V.
 7.Jozef Kolesár-Košice
 8.Jozef Sadloň-Bratislava
 9.Anton Babjak (Šíravan)
10.Jozef Pavlík-Prešov

V.ročník - 1.9.1979

celkový víťaz - VIKTOR ŠIMČISKO - Bratislava - krúžok DUNAJCI

turnaj podporili ZK ROH n.p.CHEMLON a Lišiak

krížovky pokročilíkrížovky menej skúseníhádanky spoločná kategória

 1.Ivan Noskaj-Šaľa
 2.Viktor Šimčisko-Bratislava
 3.Jozef Bubnár-Vranov nad Topľou
 4.Ľudovít Kordisch-Bratislava
 5.Ján Droppa-Prešov
 6.Dušan Vojník-Prešov
 7.Ladislav Jankovich-Veľký Šariš
 8.Juraj Struňák-Michalovce
 9.Zdenka Liptáková (Králová)-Bratislava
10.Jozef Pavlík-Prešov

 1.Juraj Mitošinka-Senec
 2.Jozef Kontuľ-Topoľovka
 3.Jozef Nemjo-Michalovce
 4.Jozef Kubove-Košice
 5.Rudolf Čačko-Košice
 6.Ľudovít Alth-Prešov
 7.Gabriela Havlíková-Humenné
 8.Štefan Varšaník-Michalovce
 9.Jozef Kováčik-Nové Mesto nad Váhom
10.Drahomír Lacko-Žiar nad Hronom

 1.Viktor Šimčisko-Bratislava
 2.Zdenka Liptáková (Králová)-Bratislava
 3.Ján Droppa-Prešov
 4.Ivan Filadefli-Prievidza
 5.Jozef Bubnár-Vranov nad Topľou
 6.Ladislav Hriň-Prievidza
 7.Cyril Panoc-Humenné
 8.Anton Hnáth-Moravany
 9.Juraj Struňák-Michalovce
10.Jozef Kolesár-Košice

VI.ročník - 13.9.1980

celkový víťaz - IVAN NOSKAJ - Šaľa - krúžok DUNAJCI

turnaj podporili ZK ROH n.p.CHEMLON a Lišiak

krížovky pokročilíkrížovky menej skúseníhádanky spoločná kategória

 1.Ján Droppa-Prešov
 2.Ľudovít Kordisch-Bratislava
 3.Ladislav Jankovich-Veľký Šariš
 4.Stanislav Strmeň-Bratislava
 5.Peter Sloboda-Stará Ľubovňa
 6.Marián Baťalík-Michalovce
 7.Jozef Kolesár-Košice
 8.Juraj Struňák-Michalovce
 9.
10.

 1.Pavol Husár-Prešov
 2.Andrej Huťka-Prešov
 3.Pavol Koščo-Humenné
 4.M.Zbor-Radvaň nad Laborcom
 5.Jozef Papcun-Bratislava
 6.Gabriela Havlíková-Humenné
 7.Stanislav Šoltis-Prešov
 8.Emil Trochan-Prešov
 9.Jozef Nemjo-Michalovce
10.Branislav Bendík-Plaveč

 1.Ján Droppa-Prešov
 2.Ivan Filadelfi-Prievidza
 3.Ľudovít Kordisch-Bratislava
 4.Anton Hnáth-Moravany
 5.Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa
 6.Stanislav Strmeň-Bratislava
 7.Peter Sloboda-Stará Ľubovňa
 8.Juraj Struňák-Michalovce
 9.Marián Baťalík-Michalovce
10.Branislav Bendik-Plaveč

VII.ročník - 5.9.1981

celkový víťaz - JOZEF BUBNÁR - Vranov nad Topľou - krúžok ŠÍRAVAN

turnaj podporili ZK ROH n.p.CHEMLON a Lišiak

krížovky pokročilíkrížovky menej skúseníhádanky spoločná kategória

 1.Jozef Bubnár-Vranov nad Topľou
 2.Ján Droppa-Prešov
 3.Jozef Kolesár-Košice
 4.Marián Baťalík-Michalovce
 5.Emil Trochan-Bratislava
 6.Jozef Vaško-Nové Mesto nad Váhom
 7.
 8.
 9.
10.

 1.Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa
 2.Jozef Trochan-Prešov
 3.Imrich Šichta-Humenné
 4.Ľuboslava Koštialová-Nové Mesto n/V.
 5.Sergej Valovič-Stará Ľubovňa
 6.Terézia Slepáková-Humenné
 7.Ján Psotný-Nové Mesto nad Váhom
 8.
 9.
10.

 1.Jozef Bubnár-Vranov nad Topľou 24
 2.Anton Hnáth-Moravany 24
 3.Rudolf Čačko-Košice 21
 4.Alexander Bröstl-Košice
 5.Ján Droppa-Prešov
 6.Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa
 7.Marián Baťalík-Michalovce
 8.Jozef Kolesár-Košice
 9.
10.

VIII.ročník - 11.9.1982

celkový víťaz - JÁN DROPPA - Prešov - krúžok TORYSEK

turnaj podporili ZK ROH n.p.CHEMLON a Lišiak

krížovkárska časť bola v rámci IX.Východoslovenského preboru

krížovky pokročilíkrížovky menej skúseníhádanky spoločná kategória

 1.Ľudovít Fekete-Žilina
 2.Stanislav Šoltis-Prešov
 3.Jozef Kontuľ-Bratislava
 4.Ján Droppa-Prešov
 5.Emil Trochan-Bratislava
 6.Peter Sloboda-Stará Ľubovňa
 7.Ľudovít Kordisch-Bratislava
 8.Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa
 9.Stanislav Strmeň-Bratislava
10.Juraj Struňák-Michalovce

 1.M.Zbor-Radvaň nad Laborcom
 2.Dušan Slašťan-Banská Bystrica
 3.Ivan Baroš-Banská Bystrica
 4.Anton Bridzík-Humenné
 5.Ján Zápotoka-Prešov
 6.Slavomír Svetlík-Banská Bystrica
 7.Štefan Šlosár-Stará Ľubovňa
 8.Michal Popeláš-Levoča
 9.Štefan Varšaník-Michalovce
10.Eva Fábryová-Levoča

 1.Ivan Rias-Košice
 2.Ján Droppa-Prešov
 3.Ivan Baroš-Banská Bystrica
 4.Ladislav Žitňák-Šaľa
 5.Dušan Slašťan-Banská Bystrica
 6.Emil Trochan-Bratislava
 7.Ľudovít Fekete-Žilina
 8.Ján Zápotoka-Prešov
 9.Marián Baťalík-Michalovce
10.Stanislav Strmeň-Bratislava

IX.ročník – 1983

krížovky pokročilíkrížovky menej skúseníhádanky spoločná kategória

 1.
 2.
 3.
 4.
 5.
 6.
 7.
 8.
 9.
10.

 1.
 2.
 3.
 4.
 5.
 6.
 7.
 8.
 9.
10.

 1.
 2.
 3.
 4.
 5.
 6.
 7.
 8.
 9.
10.

X.ročník - 15.9.1984

celkový víťaz - MIROSLAV PLOŠČICA - Stará Ľubovňa - krúžok GORALI

turnaj podporili ZK ROH n.p.CHEMLON a Lišiak

V tento deň sa zároveň uskutočnil aj 4.Východoslovenský prebor družstiev.

krížovky pokročilíkrížovky menej skúseníhádanky spoločná kategória

 1.Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa
 2.Jozef Kontuľ-Bratislava
 3.Stanislav Šoltis-Prešov
 4.Jozef Kolesár-Košice
 5.Marián Baťalík-Michalovce
 6.Dušan Slašťan-Banská Bystrica
 7.Emil Trochan-Bratislava
 8.Ľudovít Alth-Prešov
 9.Rudolf Čačko-Košice
10.Ivan Rias-Košice

 1.Jozef Trochan-Prešov
 2.Hana Svojsíková-Banská Bystrica
 3.Drahomír Lacko-Žiar nad Hronom
 4.Vladimír Chlebo-Banská Bystrica
 5.Ján Zápotoka-Prešov
 6.M.Tkáč
 7.
 8.
 9.
10.

 1.Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa
 2.Ivan Rias-Košice
 3.Pavol Husár-Prešov
 4.Ladislav Žitňák-Šaľa
 5.Jozef Kontuľ-Bratislava
 6.Anton Čermák-Košice
 7.Marián Baťalík-Michalovce
 8.Dušan Slašťan-Banská Bystrica
 9.Michal Popeláš-Levoča
10.Emil Trochan-Bratislava

Last Updated ( Saturday, 14 January 2012 )
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement