občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času

OČAKÁVAME

14.09. PRIEVIDZA (stredisko PÚŠŤ)
Mr./Mrs. REKORD krížovkárska rarita 
o najrýchlejšie lúštenie švédskej krížovky

14.09. PRIEVIDZA (stredisko PÚŠŤ)
36. Majstrovstvá Slovenska
Memoriál V.Kulčického 
v riešení krížoviek a hádaniek

15.09. PRIEVIDZA (stredisko PÚŠŤ)
44. Turnaj Hornej Nitry
v riešení krížoviek a hádaniek

29.9.-02.10. NEMECKO KIRCHHEIM
14. Majstrovstvá sveta v sudoku

03.-06.10. NEMECKO KIRCHHEIM
28. Majstrovstvá sveta
v logických úlohách

KALENDÁR udalostí

August 2019 September 2019 October 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
Week 35 1
Week 36 2 3 4 5 6 7 8
Week 37 9 10 11 12 13 14 15
Week 38 16 17 18 19 20 21 22
Week 39 23 24 25 26 27 28 29
Week 40 30
Turnaje a prebory

Okrem Majstrovstiev Slovenska jednotlivcov a družstiev organizujú rôzne krúžky po viacerých kútoch Slovenska ďalšie krížovkársko-hádankárske stretnutia. Snahou všetkých regionálnych turnajov je priblížiť tento typ podujatia čo najviac k bydliskám prípadných záujemcov. Preto sú všetky rozdelené na dve kategórie a niekde až na tri: pokročilí (A), menej skúsení (B) a začiatočníci (C), čomu zodpovedá aj obtiažnosť jednotlivých krížoviek a hádaniek, aby si každý našiel to svoje.

Niekto si to totiž príde len tak vyskúšať, iný len nakukne čo je to za novotu. Niekoho lákajú hodnotné ceny, iného vlastná chuť overiť si svoje schopnosti. Každý sa na to díva svojimi očami pretože niekto lúšti len tak pre zábavu, niekto to berie trochu vážnejšie. Na turnajoch sa stretáva pestrá zmes riešiteľov. Od mladých vo veku 15-16 rokov, až po tých v dôchodku. Každý turnaj má v niečom svoju špecifickú črtu, v čom sa líši od tých ostatných. Niektorý je doplnený o kvíz, doplňovačku, vedomostnú súťaž, dokresľovku, či trebárs o to, že všetko čo napíšete do pripraveného obrazca krížovky, už nie je možné opravovať. Spoločnú však majú vždy priateľskú atmosféru a spolupatričnosť všetkých riešiteľov.

Podrobnosti nájdete na osobitných stránkach, kde nájdete aj niekoľko ukážok zo súťažných prác. Okrem našej stránky AKTUALITY informujeme o presnom mieste a termíne konania aj na stránkach partnerských časopisov najmä RELAX, do roku 2011 TELEplus krížovky a od roku 2013 opätovne aj časopis LIŠIAK.

V súčasnosti sa konajú tieto pravidelné turnaje:

január Novoročný turnaj MARTIN, marec Danubia turnaj BRATISLAVA, máj Euro turnaj SVINNÁTurnaj o pohár M.R.Štefánika BREZOVÁ POD BRADLOM, jún Podtatranský turnaj POPRAD, september (do roku 2015 býval v apríli) Prebor Hornej Nitry PRIEVIDZA, október Memoriál Ľudovíta Feketeho ŽILINA a november/december  Maratónsky turnaj KOŠICE (do roku 2013 býval vo februári).

Osobitnou kapitolou je TURNAJ DVOCH KRAJÍN, ktorého cieľom je, aby sa striedavo konal jeden rok na Slovensku a druhý v Čechách. Na tomto turnaji sa lúštia diela slovenské i české a ide o ojedinelý medzinárodný projekt v tejto oblasti. Zatiaľ máme za sebou 6 ročníkov a prvé ohlasy naznačujú, že si po úvodných váhaniach už našiel svojich obdivovateľova a že táto myšlienka je hodná pokračovania.

A pre seniorov a skôr narodených sa každoročne koná na jeseň v Martine Memoriál Janka Kramára.

Prehľad ostatných, žiaľ už neexistujúcich podujatí:
CELOSLOVENSKÝ turnaj (historický), VÝCHODOSLOVENSKÝ prebor, STREDOSLOVENSKÝ prebor, ZÁPADOSLOVENSKÝ prebor, BANSKÁ BYSTRICA Turnaj o pohár časopisu RELAXBARDEJOV Leto s krížovkou, BRATISLAVA Turnaj Dunajcov, Memoriál R.Pekařa, Turnaj dvojíc a memoriál V.Kulčického, HUMENNÉ Zemplínsky turnaj, KREMNICA Kremnický dukát, KYSUCKÉ NOVÉ MESTO Prebor Kysúc, MICHALOVCE Turnaj o putovný pohár Matice slovenskejNOVÉ MESTO NAD VÁHOM Memoriál L.Nolča, PREŠOV Prešovský Wimbledon a Turnaj Šariša, RUŽOMBEROK Liptovský prebor, STARÁ ĽUBOVŇA Turnaj Pienin, TOPOĽČANY Vianočný turnaj, TRNAVA Májový turnaj, ZEMIANSKE KOSTOĽANY Veľkonočný turnaj Energetikov a ZLATÉ MORAVCE Turnaj Zelenáčov

Ďalšie zaujímavé podujatia sú organizované v Českej republike pod hlavičkou Českého zväzu hádankárov a krížovkárov.



Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement