občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času

NASLEDOVNÉ UDALOSTI

There are no upcoming events currently scheduled.
Kompletný kalendár

KALENDÁR udalostí

November 2017 December 2017 January 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
Week 48 1 2 3
Week 49 4 5 6 7 8 9 10
Week 50 11 12 13 14 15 16 17
Week 51 18 19 20 21 22 23 24
Week 52 25 26 27 28 29 30 31
Turnaje a prebory

Okrem Majstrovstiev Slovenska jednotlivcov a družstiev organizujú rôzne krúžky po viacerých kútoch Slovenska ďalšie krížovkársko-hádankárske stretnutia. Snahou všetkých regionálnych turnajov je priblížiť tento typ podujatia čo najviac k bydliskám prípadných záujemcov. Preto sú všetky rozdelené na dve kategórie a niekde až na tri: pokročilí (A), menej skúsení (B) a začiatočníci (C), čomu zodpovedá aj obtiažnosť jednotlivých krížoviek a hádaniek, aby si každý našiel to svoje.

Niekto si to totiž príde len tak vyskúšať, iný len nakukne čo je to za novotu. Niekoho lákajú hodnotné ceny, iného vlastná chuť overiť si svoje schopnosti. Každý sa na to díva svojimi očami pretože niekto lúšti len tak pre zábavu, niekto to berie trochu vážnejšie. Na turnajoch sa stretáva pestrá zmes riešiteľov. Od mladých vo veku 15-16 rokov, až po tých v dôchodku. Každý turnaj má v niečom svoju špecifickú črtu, v čom sa líši od tých ostatných. Niektorý je doplnený o kvíz, doplňovačku, vedomostnú súťaž, dokresľovku, či trebárs o to, že všetko čo napíšete do pripraveného obrazca krížovky, už nie je možné opravovať. Spoločnú však majú vždy priateľskú atmosféru a spolupatričnosť všetkých riešiteľov.

Podrobnosti nájdete na osobitných stránkach, kde nájdete aj niekoľko ukážok zo súťažných prác. Okrem našej stránky AKTUALITY informujeme o presnom mieste a termíne konania aj na stránkach partnerských časopisov najmä RELAX, do roku 2011 TELEplus krížovky a od roku 2013 opätovne aj časopis LIŠIAK.

V súčasnosti sa konajú tieto pravidelné turnaje:

január Novoročný turnaj MARTIN, február/marec Danubia turnaj BRATISLAVA, marec/apríl Prebor Hornej Nitry PRIEVIDZA a Veľkonočný turnaj Energetikov ZEMIANSKE KOSTOĽANY, máj Euro turnaj SVINNÁTurnaj o pohár M.R.Štefánika BREZOVÁ POD BRADLOM, jún Podtatranský turnaj POPRAD, august Turnaj Zelenáčov ZLATÉ MORAVCE (nepravidelný turnaj), september Turnaj o pohár časopisu RELAX BANSKÁ BYSTRICA, (v roku 2013 organizátori ohlásili koniec, pokračovanie je otázne), október Memoriál Ľudovíta Feketeho ŽILINA, november/december Turnaj o putovný pohár Matice slovenskej MICHALOVCE a Maratónsky turnaj KOŠICE (do roku 2013 býval vo februári).

Osobitnou kapitolou je TURNAJ DVOCH KRAJÍN, ktorého cieľom je, aby sa striedavo konal jeden rok na Slovensku a druhý v Čechách. Na tomto tunaji sa lúštia diela slovenské i české a ide o ojedinelý medzinárodný pojekt v tejto oblasti. Zatiaľ máme za sebou 6 ročníkov a prvé ohlasy naznačujú, že si po úvodných váhaniach už našiel svojich obdivovateľova a že táto myšlienka je hodná pokračovania.


Prehľad ostatných, žiaľ už neexistujúcich podujatí:
CELOSLOVENSKÝ turnaj (historický), VÝCHODOSLOVENSKÝ prebor, STREDOSLOVENSKÝ prebor, ZÁPADOSLOVENSKÝ prebor, BARDEJOV Leto s krížovkou, BRATISLAVA Turnaj Dunajcov, Memoriál R.Pekařa, Turnaj dvojíc a memoriál V.Kulčického, HUMENNÉ Zemplínsky turnaj, KREMNICA Kremnický dukát, KYSUCKÉ NOVÉ MESTO Prebor Kysúc, NOVÉ MESTO NAD VÁHOM Memoriál L.Nolča, PREŠOV Prešovský Wimbledon a Turnaj Šariša, RUŽOMBEROK Liptovský prebor, STARÁ ĽUBOVŇA Turnaj Pienin, TOPOĽČANY Vianočný turnaj a TRNAVA Májový turnaj.

Ďalšie zaujímavé podujatia sú organizované v Českej republike pod hlavičkou Zväzu českých hádankárov a krížovkárov.Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement