občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času

Vyhľadávanie - Search

OČAKÁVAME

04.-07.11.2018 Praha
Majstrovstvá sveta
v sudoku

07.-11.11.2018 Praha
Majstrovstvá sveta
v logických úlohách

24.11.2018 Košice
20. Maratónsky turnaj
v riešení krížoviek
a hádaniek

--- OKTÓBER 2018 ---

OSLÁVENCI
05.10. Ladislav Hriň Prievidza 73
06.10. Andrea Tamajková P.Bystrica 35
   predtým Pohanková
07.10. Peter Hornák Bratislava 39
08.10. Jaromír Slíž Beladice 67
08.10. Jozef Chano st. Púchov 58
08.10. Jana Salamonová Košice 34
11.10. Tibor Štecák Michalovce 75
12.10. Emil Trochan Bratislava 64
13.10. Jana Sidorová Košice 37
17.10. František Cvengroš 65
   Spišská Nová Ves
19.10. Ľudovít Alth Košice 66
24.10. Anton Zámečník Bratislava 85
25.10. Milan Nemček Vrútky 70
25.10. Šimon Szabari Sady n/T. 22
26.10. Michal Hudák Košice 30
28.10. Martina Hromcová Bytča 21
30.10. Martin Kollár Bratislava 47
31.10. Benjamín Baťalík Michalovce
   74 chirurg, vedúci o Šíravan
31.10. František Hoffman 72
   Ružomberok, zubár

SPOMÍNAME
† 02.10.2008 Otto Léka Žilina
† 03.10.1997 Pavel Fejt Martin
† 07.10.2012 Ľuboslava Koštialová
   Nové Mesto nad Váhom
† 21.10.2008 Zoltán Végh Martin
   svetový autor maľovaných krížoviek

PRIPOMÍNAME SI
* 04.10.1905 Vladimír Kulčický Bratislava
   významný propagátor hádaniek,
   po ktorom je pomenovaný
   národný šampionát
* 04.10.1940 Drahomír Lacko Žiar n/Hr.
* 10.10.1926 František Bekeš Spiš. Belá
* 12.10.1931 Ladislav Ulický Bratislava
   učiteľ chémie známy ako Luky
* 16.10.1912 Michal Vaník Bratislava
   predtým Hronov
* 21.10.1934 Ján Halabrín Vinohrady
   zakladateľ o Žiaran
* 27.10.1932 Ján Belička Trnava
   autor známej pomôcky
   ABECEDA KRÍŽOVKÁRA

--- NOVEMBER 2018 ---

OSLÁVENCI
02.11. Anton Hnáth Moravany 77
          stredoškolský profesor
03.11. Peter Krajčír Bratislava, Trnava
          dobrodruh a cestovateľ 71
03.11. Zdenka Králová (Liptáková) 68
          Bratislava kombinatorička
          profesorka STU Bratislava
03.11. Ľuboš Oravec Bratislava 54
03.11. Judita Ďurčová N.Mesto n/V. 35
05.11. Natália Chanová Púchov 17
          reprezentantka SR v sudoku
06.11. Štefan Gašpár Brusel, Púchov 39
08.11. Emília Rigdová ml. Poprad 28
11.11. Štefan Schrötter Košice 67
17.11. Jozef Štuller Obyce 34
21.11. Pavol Kollár-Bratislava 19
24.11. Jozef Páleník Svinná 64
          poľnohospodár
26.11. Ján Turek Poprad 51
          podpredseda SZHaK
27.11. Alžbeta Krejčiová N.Dubnica 29
28.11. Anton Čermák Košice 72
28.11. Katarína Pokorná Bratislava 29
28.11. Jozef Kontuľ Bratislava 57
          predtým Topoľovka

SPOMÍNAME
† 01.11.1997 Ján Csetneky Komárno
† 04.11.1997 Imrich Petrík Trebišov
† 12.11.2016 Magdaléna Brozmanová
          Žilina

PRIPOMÍNAME SI
* 06.11.1921 Vendelín Vavrík Žilina
   štátny zamestnanec
* 06.11.1925 Jozef Šurina
  Banská Bystrica operný zborista
* 09.11.1958 Zoltán Végh Martin
   svetový autor maľovaných krížoviek
* 10.11.1933 Stanislav Mašan Banská
  Bystrica maliar porcelánu z Francúzska
* 11.11.1945 František Genšorík Martin
* 18.11.1912 Ján Drdoš Čadca, Lučenec
   učiteľ
* 18.11.1936 Štefan Kovarovič Kúty
   vlakový poštár
* 25.11.1920 Marcel Barát "M.B.Rosin"
  Mýtna Nová Ves

KALENDÁR udalostí

September 2018 October 2018 November 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
Week 41 1 2 3 4 5 6 7
Week 42 8 9 10 11 12 13 14
Week 43 15 16 17 18 19 20 21
Week 44 22 23 24 25 26 27 28
Week 45 29 30 31
Výsledky turnajov v Púchove PDF Print E-mail
Written by Ján Farkaš   
Saturday, 09 May 2015
9. mája si prišli na svoje priaznivci sudoku a logických úloh všetkých vekových kategórií, ktorí zavítali na Považie, do Púchova, kde ich privítal Gumi turnaj, pod taktovkou už tradičných turnajových autorov Jana Novotného a Ivana Pastuchu. Súboje boli veľmi napínavé, pretože išlo o posledný turnaj v rámci regionálnych podujatí, ktoré mohli ovplyvniť kvalifikáciu na majstrovstvá sveta, čo bolo pre väčšinu dôležité. "Krtkove" sudoku išlo ešte ako tak, ale Ivanov rukopis v hlavolamoch stále väčšine nesedí a tak bodové zisky neboli až také vysoké, ako si možno niektorí predstavovali. Výsledky však platia a získané skúsenosti sa možno prejavia na blížiacich na majstrovstvách Slovenska.
Záver lúštiteľského stretnutia patril nominačnému turnaju v logike, ktorý už mohol naznačiť, kto sa reálne popasuje o miestenku do Bulharska.
PÚCHOV - Gumi turnaj
SUDOKU A

1.J.Ondroušek-Brno 253
2.M.Demiger-Zl.Moravce 244
3.P.Jaselský-Vojtovce 241
4.P.Hudák-Košice 204
5.M.Bieliková-Sereď 197
6.Z.Hromcová-Bytča 196
7.Š.Gašpár-Brusel 154
SUDOKU B
1.M.Šalaga-Martin 244
2.G.Jaselská-Vojtovce 191
3.L.Ondovčíková 151
4.I.Hudák-Košice 143
5.D.Ondovčíková 116
6.Z.Branišová-Bytča 113
7.J.Morávek-Prievidza 99
PÚCHOV - Gumi turnaj
LOGIKA A

1.J.Ondroušek-Brno 65
2.Š.Gašpár-Brusel 57
3.P.Hudák-Košice 56
4.M.Uher-Bratislava 46
5.M.Bieliková-Sereď 30
6.M.Prinerová 24
7.M.Kollár-Bratislava 22
LOGIKA B
1.P.Gašpár-Púchov 68
2.D.Ondovčíková 65
3.I.Hudák-Košice 63
4.M.Šalaga-Martin 62
5.J.Grajciar-Zvolen 51
6.L.Ondovčíková 42
7.Z.Branišová-Bytča 41
NOMINAČNÝ TURNAJ V LOGIKE
 1.Matúš Demiger-Zlaté Moravce 87
 2.Štefan Gašpár-Brusel 77
 3.Matej Uher-Bratislava 65
 4.Zuzana Hromcová-Bytča 53
 5.Michaela Bieliková-Sereď 52
 6.Blanka Lehotská-Bratislava 50
 7.Pavol Kollár-Bratislava 44
 8.Pavol Jaselský-Vojtovce 38
 9.Andrej Palštiak-Námestovo 36
10.Martin kollár-Bratislava 34
11.Jaroslav Grajciar-Zvolen 28
12.Ján Farkaš-Bratislava 25
13.Martina Prinerová-zvolen 23
14.Igor Hudák-Košice 19
15.Natália Chanová-Púchov 18
Last Updated ( Sunday, 10 May 2015 )
 
< Prev   Next >
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement