občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času
Majstrovstvá sveta 2017 Bangalúr PDF Print E-mail
Written by Ján Farkaš   
Thursday, 15 October 2015
ImageImageKongres Svetovej federácie hádankárov na svojom zasadnutí dňa 16. októbra 2015 rozhodol, že majstrovstvá sveta v roku 2017 sa uskutočnia v Indii. Hlasovanie bolo veľmi jednoduché, keďže India bola jediným kandidátom. Bangalúr je hlavné mesto indického štátu Karnátaka a je to tretie najväčšie mesto v Indii. Organizátorom MS bude združenie Logic Masters India, ktoré organizovalo už viacero podujatí, vrátane medzinárodných na internete.

Čože sú to majstrovstvá sveta?

Majstrovstvá sveta v logických úlohách, zastrešované Svetovou hádankárskou federáciou (World Puzzle Federation) sú najprestížnejším podujatím v tejto oblasti a tešia sa veľkému záujmu riešiteľov zo všetkých vyspelých kútov sveta. Od roku 2014 sa počet účastníkov vyšplhal už cez 200, pričom zastúpenie má viac ako tridsať krajín sveta.

Predpokladaným termínom 27. šampionátu v hlavolamoch je september, pričom bude tradične spojený aj so svetovým šampionátom v sudoku. Okrem hlavnej kategórie sa vyhodnocuje osobitne poradie do 18 rokov a nad 50 rokov. Pre účasť v slovenskom reprezentačnom družstve sa každým rokom vyhlasuje kvalifikácia, ktorá zvykne začínať novembrovým podujatím v Bratislave (2016). Pravidlá nominácie sú uvedené v sekcii O NÁS - STANOVY A INÉ DOKUMENTY.

Last Updated ( Friday, 16 October 2015 )
 
Next >
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement