občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času

Náš FACEBOOK

FACEBOOK SZHaK

Vyhľadávanie - Search

OČAKÁVAME

16.06.2018 Bratislava
12. MSR sudoku jednotlivcov

16.06.2018 Bratislava
10. MSR sudoku družstiev

17.06.2018 Bratislava
18. MSR jednotlivcov v riešení
logických úloh

17.06.2018 Bratislava
11. MSR družstiev v riešení
logických úloh

23.06.2018 Poprad
25. Podtatranský turnaj v riešení
krížoviek a hádaniek

--- MÁJ 2018 ---

OSLÁVENCI
01.05. Miroslav Ondrejka L.Sliače 33
01.05. Jozef Kolesár Košice 69
07.05. Ján Čižmár Poniky 72
   zakladateľ RELAXu
   aktuálny vedúci o Hron
07.05. Viliam Balko Martin 56
08.05. Milan Chudý Prievidza 59
   redaktor RELAXu
08.05. Miroslav Gomola Žilina 35
09.05. Jozef Bubnár Hencovce 62
   bývalý futbalový rozhodca
10.05. Ján Psotný N.Mesto n/V. 61
13.05. Pavol Vychovalý Podolínec 69
14.05. Milan Velísek Trenčín 70
   predtým Dubnica n/V.
16.05. Miloš Hruška Bratislava 41
   predtým Olešná pri Čadci
17.05. Peter Hudák Košice 33
   najúspešnejší reprezentent SR
   vicemajster sveta v logike
20.05. Radoslav Žačok S.Ľubovňa 44
21.05. Blanka Lehotská Bratislava 45
   vedúca o K1Z, trénerka repre SR
22.05. Jozef Kumičík Trenčín 68
24.05. Diana Škrhová Bratislava 19
26.05. Ján Makovník Ružomberok 56
30.05. Peter Sloboda 64
   Stará Ľubovňa vedúci o Gorali

SPOMÍNAME
† 01.05.2017 Stanislav Strmeň Bratislava
   dlhoročný vedúci o Dunajci
   slovenská hádankárska legenda
† 20.05.2014 František Genšorík Martin
† 28.05.2008 Peter Porteleky Martin
† 29.05.2013 Ladislav Královský Michalovce

PRIPOMÍNAME SI
* xx.05.1946 Ján Sopóci Žilina
* 11.05.1953 Miroslav Hájiček
   Bratislava predtým Prievidza
   vedúci o Bôbari
* 29.05.1929 Jozef Linder Sliač

--- JÚN 2018 ---

OSLÁVENCI
01.06. Štefan Gyürki Šalov 36
01.06. Eva Urbanová Piešťany 48
03.06. Dušan Škrovina Martin 73
06.06. Miroslav Kováčik Abovce 40
07.06 Ľudovít Kordisch Bratislava 74
11.06. Helena Chanová Púchov 55
13.06. Július Smeja Bratislava 92
   autorsky známy aj ako "JAMES"
14.06. Igor Hudák Košice 56
   vedúci o Cassovia
16.06. Štefan Varšaník Michalovce 70
18.06. Jakub Ondroušek Brno 27
19.06. Alexander Bröstl Košice 65
   člen najvyššieho súdu SR
19.06. Lucián Gonda Kristy 43
   člen rady SZHaK
23.06. Matúš Mokráň Topoľčianky 26
24.06. Ladislav Bielik Sereď 46
25.06. Peter Samec Žilina 70
   bývalý vedúci o Žilinci
27.06. Ivan Gažovič Humenné 77
27.06. Pavol Jemala Bratislava 64
   autor hlavolamov z TA3
29.06. Matúš Demiger Zl.Moravce 26
30.06. Ján Rybka Poprad 56
30.06. Ľubomír Turek Poprad 47
30.06. Michaela Kahmalová Žiar 38

SPOMÍNAME
† 20.06.2010 Ján Sopóci Žilina

PRIPOMÍNAME SI
* xx.06.1938 Milan Hromník Bratislava
   Trenčianske Jastrabie
   významný hádankársky teoretik
* xx.06.1943 Stanislav Zábojník Bojnice
* 04.06.1934 Ladislav Zvada Sp.N.Ves
   bývalý vedúci o Tatranci
* 13.06.1934 Jozef Pavlovič Trenčín
   básnik a spisovateľ pre deti
* 18.06.1945 Jozef Sadloň Bratislava
   vynikajúci autor figurálnych
   krížoviek
* 22.06.1938 Ivan Noskaj Šaľa
   bývalý vedúci o Dunajci
* 27.06.1943 Ľudovít Fekete Žilina
   významná osobnosť o Slovenári

SZHaK ODPORÚČA

Image
 
 
Image
 

Štatistika od 1.1.2008

mod_vvisit_counterDnes2119
mod_vvisit_counterVčera2026
mod_vvisit_counterTento týždeň9222
mod_vvisit_counterTento mesiac53931
mod_vvisit_counterCelkovo1782107

KALENDÁR udalostí

April 2018 May 2018 June 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
Week 19 1 2 3 4 5 6
Week 20 7 8 9 10 11 12 13
Week 21 14 15 16 17 18 19 20
Week 22 21 22 23 24 25 26 27
Week 23 28 29 30 31

Kto je práve On-Line

CB not installed

prihlásenie

CB not installed
Majstrovstvá Slovenska v sudoku a logických úlohách
Všetkých priaznivcov dobrého lúštenia pozývame na vrcholné podujatia. Pre tento rok sme miesto konania vybrali Bratislavu, kde sa vraciame po 10 rokoch, pretože práve tu sa konali prvé majstrovstvá Slovenska v logických úlohách družstiev. Tohtoročným miestom bude Trnavské mýto a konkrétne priestory Závodu služieb železníc, ktorý sa nachádza na Šancovej ulici 102, vedľa známej železničnej polikliniky len cca 40m od zastávok MHD.

Program bude bohatý:
SOBOTA 16.6.2018
10:00 - 15:30 12. Majstrovstvá Slovenska v sudoku jednotlivcov s kategóriami do 15 rokov, do 18 rokov, nad 45 rokov a bez rozdielu veku 
15:30 - 18:00 jubilejné 10. Majstrovstvá Slovenska v sudoku družstiev o putovný pohár SZHaK

NEDEĽA 17.6.2018
09:30 - 12:30 18. Majstrovstvá Slovenska v logických úlohách jednotlivcov s kategóriami do 18 rokov, nad 45 rokov a bez rozdielu veku
12:30 - 15:00 11. Majstrovstvá Slovenska v logických úlohách družstiev o putovný pohár SZHaK

Podrobnosti pre prihlasovanie sa, možnosti ubytovania a ďalšie organizačné pokyny uvedenie v priebehu pár dní.
 
Výsledky autorskej súťaže hádankárov PDF Print E-mail
Written by Ján Turek   
Friday, 31 March 2017
Výsledky autorskej súťaže na hádanky pre Hádankársky turnaj.

Do autorskej súťaže na mäkčenku, obratku, poloráčik a vlnkovku sa zapojilo 14 autorov a je pozitívom, že asi polovica z nich sú autori - novici. Autori spolu poslali 63 hádaniek - 22 mäkčeniek, 13 obratiek, 17 poloráčikov a 11 vlnkoviek.
Hádanky v anonymnej forme hodnotila porota v zložení J.Turek, V. Šimčisko a I.Rias. Negatívom AS bolo slabšie spracovanie hádaniek do výsledného veršovaného textu, čo porota citlivo zvažovala a viaceré hádanky z AS ak budú uverejnené, tak s textovými úpravami. 7 hádaniek porota z hodnotenia vyradila pre nedodržanie smerníc (značky - Azet-obratka, IP-obratka, Nathan-vlnkovka, Pavúk, Psík,Riško, Runov-poloráčik). V AS boli celkom úspešní i noví autori. Radi vytvoríme v rámci HT podmienky pre ich ďalší rozbeh.
Poradie v jednotlivých hádankách:

Mäkčenka:
1. J.Sabol, zn. Harmónia, 2. J.Bódi, zn. BD1, 3. I.Pastucha, zn. IP1, 4. P.Samec, zn.Pusa, 5. B.Baťalík, zn.Vladko, 6. J.Pacún, zn. Runov2

Obratka
1. M.Kandrik, zn. Bronx, 2. J.Papcún, zn. Runov5, 3. M.Slobodník, zn. Tutty, 4. J.Bódi, zn.BD4, 5. A.Valková, zn. Nadenka, 6. S.Beňo, zn. Vladko

Poloráčik
1. A.Valková, zn. Miruša, 2. K.Hrivňák, zn. Azet1, 3. J.Bódi, zn. BD3, 4. M.Hruška, zn. Turista, 5. M.Hruška, zn. Počasie, 6. J.Sabol, zn. Harmónia4

Vlnkovka
1. B.Baťalík, zn. Dáška, 2. P.Samec, zn. Spln, 3. M.Slobodník, zn. Žitava, 4. I.Pastucha, zn. IP4, 5. M.Kandrik, zn. Xerxes, 6. J.Papcún, zn. Runov4

Víťazom a ďalším úspešným autorom blahoželáme, podstatná časť hádaniek z AS si postupne nájde miesto v Hádankárskom turnaji Lišiaka. Úplnejší prehľad výsledkov AS prinesieme neskôr.

 
< Prev   Next >
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement