občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času

Vyhľadávanie - Search

OČAKÁVAME

24.11.2018 Košice
20. Maratónsky turnaj
v riešení krížoviek
a hádaniek

01.12.2018 Bratislava
8. Turnaj BRÚSKA
   s riešením sudoku
8. Turnaj BRĎO
   s riešením
   logických úloh

--- NOVEMBER 2018 ---

OSLÁVENCI
02.11. Anton Hnáth Moravany 77
          stredoškolský profesor
03.11. Peter Krajčír Bratislava, Trnava
          dobrodruh a cestovateľ 71
03.11. Zdenka Králová (Liptáková) 68
          Bratislava kombinatorička
          profesorka STU Bratislava
03.11. Ľuboš Oravec Bratislava 54
03.11. Judita Ďurčová N.Mesto n/V. 35
05.11. Natália Chanová Púchov 17
          reprezentantka SR v sudoku
06.11. Štefan Gašpár Brusel, Púchov 39
08.11. Emília Rigdová ml. Poprad 28
11.11. Štefan Schrötter Košice 67
17.11. Jozef Štuller Obyce 34
21.11. Pavol Kollár-Bratislava 19
24.11. Jozef Páleník Svinná 64
          poľnohospodár
26.11. Ján Turek Poprad 51
          podpredseda SZHaK
27.11. Alžbeta Krejčiová N.Dubnica 29
28.11. Anton Čermák Košice 72
28.11. Katarína Pokorná Bratislava 29
28.11. Jozef Kontuľ Bratislava 57
          predtým Topoľovka

SPOMÍNAME
† 01.11.1997 Ján Csetneky Komárno
† 04.11.1997 Imrich Petrík Trebišov
† 12.11.2016 Magdaléna Brozmanová
          Žilina

PRIPOMÍNAME SI
* 06.11.1921 Vendelín Vavrík Žilina
   štátny zamestnanec
* 06.11.1925 Jozef Šurina
  Banská Bystrica operný zborista
* 09.11.1958 Zoltán Végh Martin
   svetový autor maľovaných krížoviek
* 10.11.1933 Stanislav Mašan Banská
  Bystrica maliar porcelánu z Francúzska
* 11.11.1945 František Genšorík Martin
* 18.11.1912 Ján Drdoš Čadca, Lučenec
   učiteľ
* 18.11.1936 Štefan Kovarovič Kúty
   vlakový poštár
* 25.11.1920 Marcel Barát "M.B.Rosin"
  Mýtna Nová Ves

--- DECEMBER 2018 ---

OSLÁVENCI
04.12. Dušan Vojník Prešov 62
06.12. Pavol Husár Prešov 65
07.12. Juraj Bódi Detva 64
13.12. Helena Hupková Nové Zámky 77
15.12. Jozef Mokrý Prievidza 76
           chemik
19.12. Michaela Bieliková Sereď 23
          talentovaná reprezentantka SR
19.12. Vladimír Kmeť Krpeľany 47
20.12. Daniela Kalaninová Humenné 34
          autorka krížoviek
21.12. Terézia Schenková Martin 73
          tajomníčka SZHaK
22.12. Anna Zamboyová Prievidza 78
          ekonómka
22.12. Ladislav Žitňák Šaľa 61
24.12. Juraj Fajčík Kremnica 87
          literát a pedagóg pre mládež
          s chybami sluchu

24.12. Rudolf Čačko Košice 76
25.12. Stanislav Krajči Košice 49
          alias "Kreuz"

SPOMÍNAME
† 23.12.2008 Ján Turek st.
   dlhoročný vedúci o Tatranec
† 28.12.1976 Miloš Lociga Lučenec
   ekonóm

PRIPOMÍNAME SI
* 02.12.1930 František Pekár Kalša
   učiteľ
* 18.12.1935 Ladislav Královský
   Michalovce turnajový fotograf
* 26.12.1932 Ivan Slávik Nová Dubnica

KALENDÁR udalostí

November 2018 December 2018 January 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
Week 49 1 2
Week 50 3 4 5 6 7 8 9
Week 51 10 11 12 13 14 15 16
Week 52 17 18 19 20 21 22 23
Week 1 24 25 26 27 28 29 30
Week 54 31
Plánované podujatia na rok 2018 PDF Print E-mail
Written by Ján Farkaš   
Monday, 06 August 2018
ImagePlán podujatí na rok 2018 predstavuje súhrn aktivít, ktoré sa plánujú na tento rok. Prehľad turnajov je vo forme návrhu za účelom oboznámenia sa so zámerom najmä pre organizátorské krúžky, ako vhodne pospájať jednotlivé podujatia tak, aby vzniklo čo najzmysluplnejšie pokrytie celého víkendu a eliminovali sa náklady na dopravu a čas spojený s cestovaním. Prehľad turnajov je vo forme návrhu za účelom oboznámenia sa so zámerom najmä pre organizátorské krúžky, ako vhodne pospájať jednotlivé podujatia tak, aby vzniklo čo najzmysluplnejšie pokrytie celého víkendu a eliminovali sa náklady na dopravu a čas spojený s cestovaním. Viaceré turnaje budú mať tento rok menšie či väčšie jubileum, takže o pomyselnú zábavu bude postarané.

V krížovkách a hádankách
sa opäť navrhuje spojiť MSR jednotlivcov s Turnajom Hornej Nitry a to v spoločnom novom septembrovom termíne. Po dvojročnej snahe však už ale musíme konštatovať, že turnaj v Michalovciach sa asi naozaj neuskutoční a jeho pokračovanie je v nedohľadne. Ešte je ale v hre pomoc mesta a tak to úplne nezatracujeme. Teší však iná vec a to, že chlapci z Turca pokračujú a Novoročný turnaj napriek pôvodne smutným správam bude :-) (už bol).

V logike a sudoku sa prihliadalo na potrebu uzatvorenia nominácie na majstrovstvá sveta a zároveň zvýšenia účasti na regionálnych turnajoch, ku ktorým je systematický zámer "priliepať" každým rokom šampionáty družstiev. V roku 2018 sme preto navrhli presunúť Majstrovstvá Slovenska jednotlivcov do Bratislavy. Nezabudnite ani na termíny internetových súťaží Svetovej federácie hádankárov, ktoré sú súčasťou kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v Čechách.


lúštiteľské kategórie a vysvetlivky
A - pokročilí riešitelia (môže sa zúčastniť každý bez rozdielu)
B - menej skúsení riešitelia (môže lúštiť len ten, kto ešte neriešil v A kategórii, prípadne podľa podmienok Turnajového poriadku)
C - začiatočníci (môže lúštiť len ten, kto ešte neriešil v A resp. B kategórii, prípadne podľa podmienok Turnajového poriadku)
(6) - sobota     (7) - nedeľa

ZMENY TERMÍNOV A MIEST KONANIA POČAS ROKA 2018

Zasadnutia SZHaK
20.01. (6) MARTIN 9:30-10:00 - vyúčtovanie rok 2017, pravidlá na tvorbu a riešenie hádaniek
09.09. (7) ZEMIANSKE KOSTOĽANY 13:30-14:00 - plán turnajov na rok 2019

06.10. (6) ŽILINA 11:00-12:00 - rozpočet 2019, vyhodnotenie čerpania 2% z daní

Krížovky a hádanky
odporúčaný časový rozvrh: doplnková súťaž vrátane kvízov a podobných foriem do 15´, krížovky vrátane prestávky do 100´, hádanky do 80´, vyhodnotenie do 30´ spolu 3:30 (dodržiavanie harmonogramu je dôležité z pohľadu nadväznosti na vlaky a autobusy, prípadne iné súťažné bloky); odporúčaný počet krížoviek 2, počet hádaniek max. 25 (výnimka MSR krížovky 3, hádaniek 30)

20.01. (6) MARTIN - 26. Novoročný turnaj, 10:00-14:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Turiec)
10.03. (6) BRATISLAVA - 9. Danubia turnaj, 13:15-16:45, K: A+B+C; H: A+B (zabezpečujú oo K1Z+Dunajci)
12.05. (6) SVINNÁ - 13. Euro turnaj, 13:30-18:00, K: A+B; H: A+B; euro H: A (zabezpečuje J. Páleník)
     ubytovanie v Brezovej pod Bradlom zabezpečuje P.Tibenský, na prenocovanie a raňajky sa odporúča vopred prihlásiť
     (podrobnosti dodatočne na osobitnej stránke mesiac pred konaním turnajov)
13.05. (7) BREZOVÁ pod Bradlom - 10. Turnaj o pohár M.R.Štefánika, 8:30-12:30, K: A+B+C; H: A+B (zabezpečuje o Chrobáci)
23.06. (6) POPRAD - 25. Podtatranský turnaj, 11:00-16:00, K: A+B+C; H: A+B+C (zabezpečuje o Tatranec)
08.09. (6) PRIEVIDZA - 43. Turnaj Hornej Nitry, 15:00-19:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Bôbari)
09.09. (7) ZEMIANSKE KOSTOĽANY - 35. Majstrovstvá Slovenska - Memoriál V.Kulčického, 09:00-13:30, KaH: spoločná kategória
     (zabezpečuje K: P.Tibenský, H: P.Bohuš), ubytovanie v Z.Kostoľanoch zabezpečuje o Energetik, členovia SZHaK majú zľavu z ubytovania
06.10. (6) ŽILINA - 8. Turnaj dvoch krajín, 12:00-14:30, slovenské a české krížovky a hádanky: ZRUŠENÉ
     spoločná kategória (zabezpečujú S.Plachý, I.Rias, SČHaK), mimo súťaž Grand Prix
06.10. (6) ŽILINA - Mr./Mrs. REKORD, 14:45-14:55, krížovkárska rarita o najrýchlejšie lúštenie švédskej krížovky
     (zabezpečuje M.Hruška), mimo súťaž Grand Prix
06.10. (6) ŽILINA - 40. Majstrovstvá Slovenska družstiev o putovný pohár SZHaK, 15:00-19:00, max. 4 členné družstvá
     (zabezpečuje o Turiec), ubytovanie v Žiline zabezpečuje o Žilinci, členovia SZHaK majú zľavu z ubytovania
07.10. (7) ŽILINA - 40. Turnaj Žilincov - Memoriál Ľ.Feketeho, 09:00-13:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Žilinci)

24.11. (6) KOŠICE - 20. Maratónsky turnaj, 10:30-15:30, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Maratónci)

Logické úlohy, hlavolamy a sudoku

odporúčaný časový rozvrh: sudoku i logika vrátane prestávky do 120´, vyhodnotenie do 30´ spolu 4:30 (dodržiavanie harmonogramu je dôležité z pohľadu nadväznosti na vlaky a autobusy, prípadne iné súťažné bloky)

26.-29.01. ON-LINE Z OBÝVAČKY - I. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Holandsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
09.-12.02. ON-LINE Z OBÝVAČKY - I. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Turecko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
10.02. (6) KOŠICE - 8. Cassovia turnaj, 11:15-15:15, LU: A+B; S: A+B, súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     (11:15 hlavolamy, 13:10 sudoku, 15:00 spoločné vyhodnotenie, zabezpečuje o Cassovia)
23.-26.02. ON-LINE Z OBÝVAČKY - II. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Estónsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
09.-12.03. ON-LINE Z OBÝVAČKY - II. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Švajčiarsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
10.03. (6) BRATISLAVA - 9. Danubia turnaj v sudoku, 10:45-13:00, S: A+B, súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018 (zabezpečuje o K1Z)
23.-26.03. ON-LINE Z OBÝVAČKY - III. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Dánsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
06.-09.04. ON-LINE Z OBÝVAČKY - III. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje India), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
21.04. (6) PÚCHOV - SUDOKU a HLAVOLAMY PRE KAŽDÉHO, 10:30-15:30, A+B; súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     (zabezpečuje M.Demiger)
21.04. (6) PÚCHOV - Nominačný turnaj o postup na Majstrovstvá sveta v sudoku, 16:00-18:00, voľný prístup
     (zabezpečuje J.Farkaš), ubytovanie v Púchove zabezpečuje o Gumkáči
22.04. (7) PÚCHOV - 8. Gumi turnaj, 8:30-13:00, LU: A+B; S: A+B, kategória A je súčasťou kvalifikácie o postup na MS 2018
     (8:30 hlavolamy, 10:30 sudoku, 12:45 spoločné vyhodnotenie, zabezpečuje o Gumkáči)
22.04. (7) PÚCHOV - Nominačný turnaj o postup na Majstrovstvá sveta v logických úlohách, 13:00-15:15, voľný prístup
     (zabezpečuje J.Farkaš)
04.-07.05. ON-LINE Z OBÝVAČKY - IV. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje India), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
18.-21.05. ON-LINE Z OBÝVAČKY - V. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Turecko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
16.06. (6) BRATISLAVA (ŽILINA) - 12. Majstrovstvá Slovenska v sudoku jednotlivcov, 09:30-15:00, kategórie do 15 rokov, do 18 rokov,
     nad 45 rokov a bez rozdielu veku (zabezpečuje M.Demiger), povinné prihlásenie sa vopred (osobitná stránka)
16.06. (6) BRATISLAVA (ŽILINA) - 10. Majstrovstvá Slovenska v sudoku družstiev o putovný pohár SZHaK,
     15:30-18:00, max. 4-členné družstvá (zabezpečuje J.Farkaš), ubytovanie v Bratislave resp. Žiline zabezpečuje o J.Farkaš,
     členovia SZHaK majú zľavu z ubytovania
17.06. (7) BRATISLAVA (ŽILINA) - 18. Majstrovstvá Slovenska v logických úlohách jednotlivcov 09:30-12:30, kategórie do 18 rokov,
     nad 45 rokov a bez rozdielu veku (zabezpečuje M.Uher)
17.06. (6) BRATISLAVA (ŽILINA) - 11. Majstrovstvá Slovenska v logických úlohách družstiev o putovný pohár SZHaK,
     15:30-18:00, max. 4-členné družstvá (zabezpečuje J.Farkaš)

04.-07.11. ČESKO PRAHA - 13. Majstrovstvá sveta v sudoku (detaily na osobitnej stránke MS), účasť nominovaní reprezentanti
07.-11.11. ČESKO PRAHA - 27. Majstrovstvá sveta v logických úlohách (detaily na osobitnej stránke MS), účasť nominovaní
     reprezentanti
01.12. (6) BRATISLAVA - 8. Turnaj BRÚSKA (Bratislava Rieši Úlohy Sudoku a Krásne vArianty) a
     8. Turnaj BRĎO (Bratislava Rieši Ďalšie lOgické úlohy), 09:00-13:30, LU: A+B; S: A+B, súčasť kvalifikácie
     o postup na MS 2019 (09:00 hlavolamy, 11:00 sudoku, 13:15 spoločné vyhodnotenie - zabezpečuje o K1Z)

Osobitné programy pre deti a mládež
10.03. (6) BRATISLAVA - 9. Danubia turnaj v sudoku, 10:45-13:00, kategória do 15 rokov
23.05. (3) SVINNÁ - 16. Turnaj všeličoho, 09:00-13:00, súťaž žiakov základných škôl v riešení krížoviek, osemsmeroviek, hlavolamov
     a iných hádaniek od Trenčína po Prievidzu, od Nového Mesta nad Váhom po Nemšovú, 2 kategórie mladší a starší žiaci

01.12. (6) BRATISLAVA - 9. Turnaj BRÚSKA (Bratislava Rieši Úlohy Sudoku a Krásne vArianty), 11:00-13:15, kategória do 15 rokov

Odporúčame začiatočníkom
10.03. (6) BRATISLAVA - 9. Danubia turnaj v sudoku, 10:45-13:00
10.03. (6) BRATISLAVA - 9. Danubia turnaj v riešení krížoviek, 13:15-16:45
13.05. (7) BREZOVÁ pod Bradlom - 10. Turnaj o pohár M.R.Štefánika v riešení krížoviek, 8:30-10:30
23.06. (6) POPRAD - 25. Podtatranský turnaj v riešení krížoviek, 11:00-16:00

10.11. (6) MARTIN - 15. Seniorské stretnutie lúštiteľov krížoviek, 10:00-12:00

Iné odporúčané podujatia
20.-23.04. ON-LINE Z OBÝVAČKY - IV. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Srbsko), mimo súťaž Grand Prix
05.05. (6) BRNO - Turnaj Grand Prix v riešení logických úloh (ČSHaK)
05.05. (6) BRNO - Turnaj Grand Prix v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
26.05. (6) KOLÍN - Majstrovstvá Českej republiky krúžkov v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
01.-04.05. ON-LINE Z OBÝVAČKY - V. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Bulharsko), mimo súťaž Grand Prix
15.-18.06. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VI. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Slovensko), mimo súťaž Grand Prix
02.-03.06. (6) PRAHA - Majstrovstvá Českej republiky v riešení logických úloh jednotlivcov i družstiev (ČSHaK+HALAS)
23.06. (6) VSETÍN - Turnaj Grand Prix v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
29.6.-02.07. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VI. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Slovensko), mimo súťaž Grand Prix
13.-16.07. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VII. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje India), mimo súťaž Grand Prix
27.-30.07. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VII. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Holandsko), mimo súťaž Grand Prix
10.-13.08. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VIII. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Maďarsko), mimo súťaž Grand Prix
24.-27.08. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VIII. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Srbsko), mimo súťaž Grand Prix
15.-16.09. (6)(7) BRNO - Majstrovstvá Českej republiky v sudoku jednotlivcov i družstiev (HALAS)
15.09. (6) OSTRAVA - Turnaj Grand Prix v riešení logických úloh (ČSHaK)
15.09. (6) OSTRAVA - Veľká cena družstiev v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
16.09. (7) OSTRAVA - Turnaj Grand Prix v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)

22.09. (6) ČESKÝ TĚŠÍN - Beskydský prebor KaH (ČSHaK)
xx.11. (6) BRNO - Akademické majstrovstvá Českej republiky v sudoku (jednotlivci) (HALAS)
24.11. (6) PRAHA - Majstrovstvá Českej republiky jednotlivcov v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)

ČSHaK = Český svaz hádankářů a křížovkářů (ČR)
HALAS = Hráčská asociace logických her a sudoku (ČR)
WPF = World Puzzle Federation - Svetová federácia lúštiteľov
Last Updated ( Wednesday, 21 November 2018 )
 
Next >
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement