občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času

Vyhľadávanie - Search

OČAKÁVAME

16.06.2018 Bratislava
12. MSR sudoku jednotlivcov

16.06.2018 Bratislava
10. MSR sudoku družstiev

17.06.2018 Bratislava
18. MSR jednotlivcov v riešení
logických úloh

17.06.2018 Bratislava
11. MSR družstiev v riešení
logických úloh

23.06.2018 Poprad
25. Podtatranský turnaj v riešení
krížoviek a hádaniek

--- JÚN 2018 ---

OSLÁVENCI
01.06. Štefan Gyürki Šalov 36
01.06. Eva Urbanová Piešťany 48
03.06. Dušan Škrovina Martin 73
06.06. Miroslav Kováčik Abovce 40
07.06 Ľudovít Kordisch Bratislava 74
11.06. Helena Chanová Púchov 55
13.06. Július Smeja Bratislava 92
   autorsky známy aj ako "JAMES"
14.06. Igor Hudák Košice 56
   vedúci o Cassovia
16.06. Štefan Varšaník Michalovce 70
18.06. Jakub Ondroušek Brno 27
19.06. Alexander Bröstl Košice 65
   člen najvyššieho súdu SR
19.06. Lucián Gonda Kristy 43
   člen rady SZHaK
23.06. Matúš Mokráň Topoľčianky 26
24.06. Ladislav Bielik Sereď 46
25.06. Peter Samec Žilina 70
   bývalý vedúci o Žilinci
27.06. Ivan Gažovič Humenné 77
27.06. Pavol Jemala Bratislava 64
   autor hlavolamov z TA3
29.06. Matúš Demiger Zl.Moravce 26
30.06. Ján Rybka Poprad 56
30.06. Ľubomír Turek Poprad 47
30.06. Michaela Kahmalová Žiar 38

SPOMÍNAME
† 20.06.2010 Ján Sopóci Žilina

PRIPOMÍNAME SI
* xx.06.1938 Milan Hromník Bratislava
   Trenčianske Jastrabie
   významný hádankársky teoretik
* 04.06.1934 Ladislav Zvada Sp.N.Ves
   bývalý vedúci o Tatranci
* 13.06.1934 Jozef Pavlovič Trenčín
   básnik a spisovateľ pre deti
* 16.06.1943 Stanislav Zábojník Bojnice
* 18.06.1945 Jozef Sadloň Bratislava
   vynikajúci autor figurálnych
   krížoviek
* 22.06.1938 Ivan Noskaj Šaľa
   bývalý vedúci o Dunajci
* 27.06.1943 Ľudovít Fekete Žilina
   významná osobnosť o Slovenári

--- JÚL 2018 ---

OSLÁVENCI
04.07. Eva Jatelová Čechy 59
06.07. Ivan Benedikovič Nitra 80
08.07. Ivona Kovářová 71
   Valašské Meziříčí
10.07. Jaroslav Jablonský 44
   Kysucké Nové Mesto
12.07. Igor Platzner Žilina 68
12.07. Miroslav Šalaga Martin 48
12.07. Marcel Zanechal Bratislava 48
13.07. Juraj Struňák Michalovce 80
14.07. Milan Markovič Bratislava 75
   humorista, moderátor, člen RND
15.07. Ľudmila Falisová Michalovce 55
15.07. Elena Škulová Zl.Moravce 53
   zakladateľka o Zelenáči
20.07. Stanislav Blecha Bratislava 84
21.07. Eva Branišová Bytča 21
21.07. Viliam Záhorčák Michalovce 59
   primátor mesta
23.07. Ján Morávek Prievidza 59
25.07. Pavel Jaselský Vojtovce 33
   svetový rekordér v sudoku
30.07. Jozef Bruško 81
   Kysucké Nové Mesto, Trenčín
31.07. Imrich Štovčík Prievidza 74
31.07. Rebeka Zanechalová 21
   Bratislava
   
SPOMÍNAME
† 05.07.2012 Viktor Sinčák
   vedúci o Parobci
   lekár pôvodom z Ukrajiny
† 05.07.1978 Ján Drdoš učiteľ
   Lučenec, Čadca
† 09.07.2008 Cyril Panoc Humenné
† 19.07.1997 Pavol Štoffa Košice
† 27.07.1981 Vladimír Kulčický
   Bratislava významná hádankárska
   osobnosť, je po ňom pomenovaný
   národný šampionát hádankách

PRIPOMÍNAME SI
* 08.07.1946 Stanislav Šoltis Prešov
* 20.07.1912 Vlado Vazagov R.Sobota
   železničiar "Vova" z Turecka
* 24.07.1944 Pavol Čierny Bratislava
   spoluzakladateľ SZHaK a neskorší
   vydavateľ časopisu Šibal

KALENDÁR udalostí

November 2017 December 2017 January 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
Week 48 1 2 3
Week 49 4 5 6 7 8 9 10
Week 50 11 12 13 14 15 16 17
Week 51 18 19 20 21 22 23 24
Week 52 25 26 27 28 29 30 31
Plánované podujatia na rok 2018 PDF Print E-mail
Written by Ján Farkaš   
Tuesday, 02 January 2018
ImagePlán podujatí na rok 2018 predstavuje súhrn aktivít, ktoré sa plánujú na tento rok. Prehľad turnajov je vo forme návrhu za účelom oboznámenia sa so zámerom najmä pre organizátorské krúžky, ako vhodne pospájať jednotlivé podujatia tak, aby vzniklo čo najzmysluplnejšie pokrytie celého víkendu a eliminovali sa náklady na dopravu a čas spojený s cestovaním. Viaceré turnaje budú mať tento rok menšie či väčšie jubileum, takže o pomyselnú zábavu bude postarané.

V krížovkách a hádankách sa opäť navrhuje spojiť MSR jednotlivcov s Turnajom Hornej Nitry a to v spoločnom novom septembrovom termíne. Po dvojročnej snahe však už ale musíme konštatovať, že turnaj v Michalovciach sa asi naozaj neuskutoční a jeho pokračovanie je v nedohľadne. Ešte je ale v hre pomoc mesta a tak to úplne nezatracujeme. Teší však iná vec a to, že chlapci z Turca pokračujú a Novoročný turnaj napriek pôvodne smutným správam bude :-) (už bol). 

V logike a sudoku sa prihliadalo na potrebu uzatvorenia nominácie na majstrovstvá sveta a zároveň zvýšenia účasti na regionálnych turnajoch, ku ktorým je systematický zámer "priliepať" každým rokom šampionáty družstiev. V roku 2018 veľmi zvažujeme presunúť Majstrovstvá Slovenska jednotlivcov do Bratislavy, o konkrétnom mieste vás však budeme ešte informovať. Nezabudnite ani na termíny internetových súťaží Svetovej federácie hádankárov, ktoré sú súčasťou kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v Čechách.

lúštiteľské kategórie a vysvetlivky
A - pokročilí riešitelia (môže sa zúčastniť každý bez rozdielu)
B - menej skúsení riešitelia (môže lúštiť len ten, kto ešte neriešil v A kategórii, prípadne podľa podmienok Turnajového poriadku)
C - začiatočníci (môže lúštiť len ten, kto ešte neriešil v A resp. B kategórii, prípadne podľa podmienok Turnajového poriadku)
(6) - sobota     (7) - nedeľa

ZMENY TERMÍNOV A MIEST KONANIA POČAS ROKA 2018

Zasadnutia SZHaK
20.01. (6) MARTIN 9:30-10:00 - vyúčtovanie rok 2017, pravidlá na tvorbu a riešenie hádaniek
08.09. (6) ZEMIANSKE KOSTOĽANY 13:00-14:45 - plán turnajov na rok 2019
06.10. (6) ŽILINA 11:00-12:00 - rozpočet 2019, vyhodnotenie čerpania 2% z daní

Krížovky a hádanky
odporúčaný časový rozvrh: doplnková súťaž vrátane kvízov a podobných foriem do 15´, krížovky vrátane prestávky do 100´, hádanky do 80´, vyhodnotenie do 30´ spolu 3:30 (dodržiavanie harmonogramu je dôležité z pohľadu nadväznosti na vlaky a autobusy, prípadne iné súťažné bloky); odporúčaný počet krížoviek 2, počet hádaniek max. 25 (výnimka MSR krížovky 3, hádaniek 30)

20.01. (6) MARTIN - 26. Novoročný turnaj, 10:00-14:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Turiec)
10.03. (6) BRATISLAVA - 9. Danubia turnaj, 13:15-16:45, K: A+B+C; H: A+B (zabezpečujú oo K1Z+Dunajci)

12.05. (6) SVINNÁ - 13. Euro turnaj, 13:30-18:00, K: A+B; H: A+B; euro H: A (zabezpečuje J. Páleník)
     ubytovanie v Brezovej pod Bradlom zabezpečuje P.Tibenský, na prenocovanie a raňajky sa odporúča vopred prihlásiť
     (podrobnosti dodatočne na osobitnej stránke mesiac pred konaním turnajov)
13.05. (7) BREZOVÁ pod Bradlom - 10. Turnaj o pohár M.R.Štefánika, 8:30-12:30, K: A+B+C; H: A+B (zabezpečuje o Chrobáci)
23.06. (6) POPRAD - 25. Podtatranský turnaj, 11:00-16:00, K: A+B+C; H: A+B+C (zabezpečuje o Tatranec)
08.09. (6) ZEMIANSKE KOSTOĽANY - 35. Majstrovstvá Slovenska - Memoriál V.Kulčického, 15:00-19:00, KaH: spoločná kategória
     (zabezpečuje K: P.Tibenský, H: J.Pacún), ubytovanie v Z.Kostoľanoch zabezpečuje o Energetik, členovia SZHaK majú zľavu z ubytovania
09.09. (7) PRIEVIDZA - 43. Turnaj Hornej Nitry, 09:00-13:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Bôbari)
06.10. (6) ŽILINA - 8. Turnaj dvoch krajín, 12:00-14:30, slovenské a české krížovky a hádanky:
     spoločná kategória (zabezpečujú S.Plachý, I.Rias, xxx), mimo súťaž Grand Prix
06.10. (6) ŽILINA - Mr./Mrs. REKORD, 14:45-14:55, krížovkárska rarita o najrýchlejšie lúštenie švédskej krížovky
     (zabezpečuje M.Hruška), mimo súťaž Grand Prix
06.10. (6) ŽILINA - 40. Majstrovstvá Slovenska družstiev o putovný pohár SZHaK, 15:00-19:00, max. 4 členné družstvá
     (zabezpečuje o Turiec), ubytovanie v Žiline zabezpečuje o Žilinci, členovia SZHaK majú zľavu z ubytovania
07.10. (7) ŽILINA - 40. Turnaj Žilincov - Memoriál Ľ.Feketeho, 09:00-13:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Žilinci)
24.11. (6) KOŠICE - 20. Maratónsky turnaj, 10:30-15:30, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Maratónci)

Logické úlohy, hlavolamy a sudoku

odporúčaný časový rozvrh: sudoku i logika vrátane prestávky do 120´, vyhodnotenie do 30´ spolu 4:30 (dodržiavanie harmonogramu je dôležité z pohľadu nadväznosti na vlaky a autobusy, prípadne iné súťažné bloky)

26.-29.01. ON-LINE Z OBÝVAČKY - I. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Holandsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
09.-12.02. ON-LINE Z OBÝVAČKY - I. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Turecko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
10.02. (6) KOŠICE - 8. Cassovia turnaj, 11:15-15:15, LU: A+B; S: A+B, súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     (11:15 hlavolamy, 13:10 sudoku, 15:00 spoločné vyhodnotenie, zabezpečuje o Cassovia)
23.-26.02. ON-LINE Z OBÝVAČKY - II. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Estónsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
09.-12.03. ON-LINE Z OBÝVAČKY - II. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Švajčiarsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
10.03. (6) BRATISLAVA - 9. Danubia turnaj v sudoku, 10:45-13:00, S: A+B, súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018 (zabezpečuje o K1Z)
23.-26.03. ON-LINE Z OBÝVAČKY - III. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Dánsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
06.-09.04. ON-LINE Z OBÝVAČKY - III. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje India), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
21.04. (6) PÚCHOV - SUDOKU a HLAVOLAMY PRE KAŽDÉHO, 10:30-15:30, A+B; súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     (zabezpečuje M.Demiger)
21.04. (6) PÚCHOV - Nominačný turnaj o postup na Majstrovstvá sveta v sudoku, 16:00-18:00, voľný prístup
     (zabezpečuje J.Farkaš), ubytovanie v Púchove zabezpečuje o Gumkáči
22.04. (7) PÚCHOV - 8. Gumi turnaj, 8:30-13:00, LU: A+B; S: A+B, kategória A je súčasťou kvalifikácie o postup na MS 2018
     (8:30 hlavolamy, 10:30 sudoku, 12:45 spoločné vyhodnotenie, zabezpečuje o Gumkáči)
22.04. (7) PÚCHOV - Nominačný turnaj o postup na Majstrovstvá sveta v logických úlohách, 13:00-15:15, voľný prístup
     (zabezpečuje J.Farkaš)

04.-07.05. ON-LINE Z OBÝVAČKY - IV. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje India), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
18.-21.05. ON-LINE Z OBÝVAČKY - V. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Turecko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
16.06. (6) BRATISLAVA (ŽILINA) - 12. Majstrovstvá Slovenska v sudoku jednotlivcov, 09:30-15:00, kategórie do 15 rokov, do 18 rokov,
     nad 45 rokov a bez rozdielu veku (zabezpečuje xxx), povinné prihlásenie sa vopred (osobitná stránka)
16.06. (6) BRATISLAVA (ŽILINA) - 10. Majstrovstvá Slovenska v sudoku družstiev o putovný pohár SZHaK,
     15:30-18:00, max. 4-členné družstvá (zabezpečuje J.Farkaš), ubytovanie v Bratislave resp. Žiline zabezpečuje o J.Farkaš,
     členovia SZHaK majú zľavu z ubytovania
17.06. (7) BRATISLAVA (ŽILINA) - 18. Majstrovstvá Slovenska v logických úlohách jednotlivcov 09:30-12:30, kategórie do 18 rokov,
     nad 45 rokov a bez rozdielu veku (zabezpečuje xxx)
17.06. (6) BRATISLAVA (ŽILINA) - 11. Majstrovstvá Slovenska v logických úlohách družstiev o putovný pohár SZHaK,
     15:30-18:00, max. 4-členné družstvá (zabezpečuje J.Farkaš),
04.-07.11. ČESKO PRAHA - 13. Majstrovstvá sveta v sudoku (detaily na osobitnej stránke MS), účasť nominovaní reprezentanti
07.-11.11. ČESKO PRAHA - 27. Majstrovstvá sveta v logických úlohách (detaily na osobitnej stránke MS), účasť nominovaní
     reprezentanti
01.12. (6) BRATISLAVA - 8. Turnaj BRÚSKA (Bratislava Rieši Úlohy Sudoku a Krásne vArianty) a
     8. Turnaj BRĎO (Bratislava Rieši Ďalšie lOgické úlohy), 09:00-13:30, LU: A+B; S: A+B, súčasť kvalifikácie
     o postup na MS 2019 (09:00 hlavolamy, 11:00 sudoku, 13:15 spoločné vyhodnotenie - zabezpečuje o K1Z)

Osobitné programy pre deti a mládež
10.03. (6) BRATISLAVA - 9. Danubia turnaj v sudoku, 10:45-13:00, kategória do 15 rokov
23.05. (3) SVINNÁ - 16. Turnaj všeličoho, 09:00-13:00, súťaž žiakov základných škôl v riešení krížoviek, osemsmeroviek, hlavolamov
     a iných hádaniek od Trenčína po Prievidzu, od Nového Mesta nad Váhom po Nemšovú, 2 kategórie mladší a starší žiaci
01.12. (6) BRATISLAVA - 9. Turnaj BRÚSKA (Bratislava Rieši Úlohy Sudoku a Krásne vArianty), 11:00-13:15, kategória do 15 rokov

Odporúčame začiatočníkom
10.03. (6) BRATISLAVA - 9. Danubia turnaj v sudoku, 10:45-13:00
10.03. (6) BRATISLAVA - 9. Danubia turnaj v riešení krížoviek, 13:15-16:45

13.05. (7) BREZOVÁ pod Bradlom - 10. Turnaj o pohár M.R.Štefánika v riešení krížoviek, 8:30-10:30
23.06. (6) POPRAD - 25. Podtatranský turnaj v riešení krížoviek, 11:00-16:00
10.11. (6) MARTIN - 15. Seniorské stretnutie lúštiteľov krížoviek, 10:00-12:00

Iné odporúčané podujatia
20.-23.04. ON-LINE Z OBÝVAČKY - IV. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Srbsko), mimo súťaž Grand Prix
05.05. (6) BRNO - Turnaj Grand Prix v riešení logických úloh (ČSHaK)
05.05. (6) BRNO - Turnaj Grand Prix v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
26.05. (6) KOLÍN - Majstrovstvá Českej republiky krúžkov v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
01.-04.05. ON-LINE Z OBÝVAČKY - V. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Bulharsko), mimo súťaž Grand Prix
15.-18.06. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VI. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Slovensko), mimo súťaž Grand Prix
02.-03..06. (6) PRAHA - Majstrovstvá Českej republiky v riešení logických úloh jednotlivcov i družstiev (ČSHaK+HALAS))
23.06. (6) VSETÍN - Turnaj Grand Prix v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
29.6.-02.07. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VI. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Slovensko), mimo súťaž Grand Prix
13.-16.07. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VII. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje India), mimo súťaž Grand Prix
27.-30.07. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VII. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Holandsko), mimo súťaž Grand Prix
10.-13.08. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VIII. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Maďarsko), mimo súťaž Grand Prix
24.-27.08. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VIII. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Srbsko), mimo súťaž Grand Prix
xx.09. (6) BRNO - Majstrovstvá Českej republiky v sudoku jednotlivcov i družstiev (HALAS)
15.09. (6) OSTRAVA - Turnaj Grand Prix v riešení logických úloh (ČSHaK)
15.09. (6) OSTRAVA - Veľká cena družstiev v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
16.09. (7) OSTRAVA - Turnaj Grand Prix v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
22.09. (6) ČESKÝ TĚŠÍN - Beskydský prebor KaH (ČSHaK)
xx.11. (6) BRNO - Akademické majstrovstvá Českej republiky v sudoku (jednotlivci) (HALAS)
24.11. (6) PRAHA - Majstrovstvá Českej republiky jednotlivcov v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)

ČSHaK = Český svaz hádankářů a křížovkářů (ČR)
HALAS = Hráčská asociace logických her a sudoku (ČR)
WPF = World Puzzle Federation - Svetová federácia lúštiteľov
Last Updated ( Monday, 30 April 2018 )
 
Next >
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement