občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času

Vyhľadávanie - Search

OČAKÁVAME

16.06.2018 Bratislava
12. MSR sudoku jednotlivcov

16.06.2018 Bratislava
10. MSR sudoku družstiev

17.06.2018 Bratislava
18. MSR jednotlivcov v riešení
logických úloh

17.06.2018 Bratislava
11. MSR družstiev v riešení
logických úloh

23.06.2018 Poprad
25. Podtatranský turnaj v riešení
krížoviek a hádaniek

--- MÁJ 2018 ---

OSLÁVENCI
01.05. Miroslav Ondrejka L.Sliače 33
01.05. Jozef Kolesár Košice 69
07.05. Ján Čižmár Poniky 72
   zakladateľ RELAXu
   aktuálny vedúci o Hron
07.05. Viliam Balko Martin 56
08.05. Milan Chudý Prievidza 59
   redaktor RELAXu
08.05. Miroslav Gomola Žilina 35
09.05. Jozef Bubnár Hencovce 62
   bývalý futbalový rozhodca
10.05. Ján Psotný N.Mesto n/V. 61
13.05. Pavol Vychovalý Podolínec 69
14.05. Milan Velísek Trenčín 70
   predtým Dubnica n/V.
16.05. Miloš Hruška Bratislava 41
   predtým Olešná pri Čadci
17.05. Peter Hudák Košice 33
   najúspešnejší reprezentent SR
   vicemajster sveta v logike
20.05. Radoslav Žačok S.Ľubovňa 44
21.05. Blanka Lehotská Bratislava 45
   vedúca o K1Z, trénerka repre SR
22.05. Jozef Kumičík Trenčín 68
24.05. Diana Škrhová Bratislava 19
26.05. Ján Makovník Ružomberok 56
30.05. Peter Sloboda 64
   Stará Ľubovňa vedúci o Gorali

SPOMÍNAME
† 01.05.2017 Stanislav Strmeň Bratislava
   dlhoročný vedúci o Dunajci
   slovenská hádankárska legenda
† 20.05.2014 František Genšorík Martin
† 28.05.2008 Peter Porteleky Martin
† 29.05.2013 Ladislav Královský Michalovce

PRIPOMÍNAME SI
* xx.05.1946 Ján Sopóci Žilina
* 11.05.1953 Miroslav Hájiček
   Bratislava predtým Prievidza
   vedúci o Bôbari
* 29.05.1929 Jozef Linder Sliač

--- JÚN 2018 ---

OSLÁVENCI
01.06. Štefan Gyürki Šalov 36
01.06. Eva Urbanová Piešťany 48
03.06. Dušan Škrovina Martin 73
06.06. Miroslav Kováčik Abovce 40
07.06 Ľudovít Kordisch Bratislava 74
11.06. Helena Chanová Púchov 55
13.06. Július Smeja Bratislava 92
   autorsky známy aj ako "JAMES"
14.06. Igor Hudák Košice 56
   vedúci o Cassovia
16.06. Štefan Varšaník Michalovce 70
18.06. Jakub Ondroušek Brno 27
19.06. Alexander Bröstl Košice 65
   člen najvyššieho súdu SR
19.06. Lucián Gonda Kristy 43
   člen rady SZHaK
23.06. Matúš Mokráň Topoľčianky 26
24.06. Ladislav Bielik Sereď 46
25.06. Peter Samec Žilina 70
   bývalý vedúci o Žilinci
27.06. Ivan Gažovič Humenné 77
27.06. Pavol Jemala Bratislava 64
   autor hlavolamov z TA3
29.06. Matúš Demiger Zl.Moravce 26
30.06. Ján Rybka Poprad 56
30.06. Ľubomír Turek Poprad 47
30.06. Michaela Kahmalová Žiar 38

SPOMÍNAME
† 20.06.2010 Ján Sopóci Žilina

PRIPOMÍNAME SI
* xx.06.1938 Milan Hromník Bratislava
   Trenčianske Jastrabie
   významný hádankársky teoretik
* xx.06.1943 Stanislav Zábojník Bojnice
* 04.06.1934 Ladislav Zvada Sp.N.Ves
   bývalý vedúci o Tatranci
* 13.06.1934 Jozef Pavlovič Trenčín
   básnik a spisovateľ pre deti
* 18.06.1945 Jozef Sadloň Bratislava
   vynikajúci autor figurálnych
   krížoviek
* 22.06.1938 Ivan Noskaj Šaľa
   bývalý vedúci o Dunajci
* 27.06.1943 Ľudovít Fekete Žilina
   významná osobnosť o Slovenári

KALENDÁR udalostí

April 2018 May 2018 June 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
Week 19 1 2 3 4 5 6
Week 20 7 8 9 10 11 12 13
Week 21 14 15 16 17 18 19 20
Week 22 21 22 23 24 25 26 27
Week 23 28 29 30 31
Kvalifikácia o postup na Majstrovstvá sveta PDF Print E-mail
Written by Ján Farkaš   
Monday, 30 April 2018
ImageTak ako po minulé roky aj tento sú v sudoku i v logike do slovenskej kvalifikácie na Majstrovstvá sveta zaradené aj vybrané internetové turnaje. Ide o turnaje zaradené do Grand Prix World Puzzle Federation (Svetovej federácie hádankárov), ktorých sa zúčastňujú riešitelia z celého sveta. Na týchto turnajoch môže až 15 najúspešnejších riešiteľov zo Slovenska získať kvalifikačné body (ich zoznam nájdete v časti ČO SA CHYSTÁ - PLÁNOVANÉ PODUJATIA NA 2018). Tieto body, spolu s bodmi získanými na regionálnych turnajoch, Majstrovstvách Slovenska a Nominačnom turnaji, rozhodnú o zložení našej reprezentácie na MS, ktoré budú tento rok v Čechách.
Prvé tri internetové kolá pre sudoku i logiku prebehli už v januári, februári a marci (logika to natiahla do apríla) a za sebou máme už aj všetky regionálne turnaje. Do kvalifikácie sa započítavajú dva najlepšie výsledky a z nich sa vytvorilo pribežné poradie, ktoré začína naznačovať, nielen to, kto sa od vlani zlepšil, ale aj to, kto nový sa objavil a aké šance možno predpokladať pri celkovej nominácii. Navyše v Púchove kandidáti absolvovali už aj nominačný turnaj a tak zostávajú už len posledné internetové kolá a záverečné majstrovstvá republiky. Len pre vysvetlenie, z každého internetového a regionálneho turnaja sa body pripisujú prvým pätnástim Slovákom. V tabuľke sú už uvedené kvalifikačné body.

SUDOKUGPREGNOM 
 1.Matúš Demiger4560105210
 2.Štefan Gašpár394898185
 3.Pavel Jaselský425670168
 4.Andrej Plaštiak335256141
 5.Marek Kasár272884139
 6.Peter Hudák123291135
 7.Natália Chanová214463128
 8.Ivana Ondrejková364049125
 9.Zuzana Hromcová03684120
10.Martina Prinnerová984259
11.Katarína Šimonovičová0163551
12.Peter Hornák3020050
13.Igor Hudák002828
14.Ľuboš Hyžák270027
15.Michaela Bieliková024024
LOGIKAGPREGNOM 
 1.Matúš Demiger4560105210
 2.Štefan Gašpár424898188
 3.Peter Hudák245691171
 4.Matej Uher215684161
 5.Pavol Kollár394470153
 6.Marek Kasár363642114
 7.Pavel Jaselský30322890
 8.Michaela Bieliková0246387
 9.Andrej Plaštiak087785
10.Katarína Šimonovičová2740067
11.Natália Chanová33161463
12.Miroslav Šalaga9282158
13.Blanka Lehotská005656
14.Marek Pápay0203555
15.Martin Fundárek004949
Last Updated ( Monday, 30 April 2018 )
 
< Prev   Next >
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement