občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času

Vyhľadávanie - Search

OČAKÁVAME

15.-18.02. INTERNETOVÝ
turnaj Svetovej federácie hádankárov 
v LOGIKE ako súčasť kvalifikácie 
o postup na MS 2019

16.03. BRATISLAVA
10. Danubia turnaj v riešení
krížoviek a hádaniek

17.03. BRATISLAVA
9. Turnaj BRÚSKA a BRĎO
v riešení logických úloh a sudoku

--- FEBRUÁR 2019 ---

OSLÁVENCI
02.02. Veronika Koľveková Košice 26
02.02. Jiří Sýkora Vsetín 67
04.02. Ján Fehér Bratislava 89
          univerzitný pedagóg
06.02. Jozef Papcun Prešov 66
08.02. Peter Ivan Poprad 68
10.02. Jozef Kováčik N.Mesto n/V. 67
13.02. Martin Fudárek Báhoň 52
14.02. Marián Ďurech Martin 69
17.02. Roman Strcula Martin 58
17.02. Peter Bohuš Košice 70
18.02. Igor Jakubček Žilina 64
21.02. Katarína Hromcová Bytča 46
22.02. Matej Uher Bratislava 26
          reprezentant SR v logike
26.02. Jozef Prekop Trenčín 65
26.02. Emília Rigdová Poprad 59
          stredoškolská profesorka
27.02. Jaroslav Grajciar st. Zvolen 55
xx.02. Jozef Sabol Kysak 76

SPOMÍNAME
† 06.02.2015 Drahomír Lacko Žiar n/H.
† 11.02.2016 Juraj Bubnáš Prievidza
† 16.02.2013 Vladimír Chlebo
          Banská Bystrica
† 17.02.2016 Ján Olexa Košice
† 24.02.2015 Pavol Bruňanský Vinné

PRIPOMÍNAME SI
* 01.02.1949 Anna Melichová Zvolen
* 05.02.1933 Valent Minďáš Svit
* 05.02.1953 Ján Olexa Košice
* 06.02.1926 Vladimír Šemrinec
           Prievidza
* 26.02.1923 Miloš Lociga Lučenec
          ekonóm

--- MAREC 2019 ---

OSLÁVENCI
01.03. Dagmar Ševerová Bratislava 41
01.03. Juraj Chano Púchov 25
04.03. Monika Bieliková Sereď 19
07.03. Ján Matiaška Martin 70
07.03. Peter Gašpár Púchov 48
08.03. Helena Hrušková B.Bystrica 59
          Relax-áčka
10.03. Bartolomej Bombár Košice 75
          výrobca dobrého Tokaja
10.03. Ivan Šarkan Martin 67
12.03. Dušan Hronský Košice 76
13.03. Dušan Karkuš Praha 78
          Dunajec i člen vedenia SČHaK
14.03. Artúr Schwarcz Šaľa 47
16.03. Vladimír Daniš Handlová 61
17.03. Adrián Rigda Poprad 68
21.03. Ľuboš Hyžák Púchov 54
23.03. Miroslav Nárožný Kremnica 70
          bývalý primátor mesta
25.03. Soňa Jánošíková 69
          Šamorín, Bratislava
          bývalá šéfka Lišiaka
          organizátorka M-SR KaH
25.03. Milan Tomáš "Astimov" 67
          Poprad - Bratislava
27.03. Marta Franeková Žilina 65
27.03. Dušan Zálepa Nitra 63
29.03. Štefan Tatarko Poprad 65
          vedúci o Tatranec
30.03. Ivan Baroš Ban.Bystrica 70
30.03. Veronika Hrubjáková 22
          Šamudovce
31.03. Ivan Bubeník Švajčiarsko 77
31.03. Anton Hajovský Svit 48
          známy pod aliasom "aha"

SPOMÍNAME
† 04.03.2000 Marek Mojdis Giraltovce
   učiteľ z o Vydumanci
† 04.03.2006 Stanislav Zábojník
   Prievidza
† 08.03.2018 Miroslav Hájiček Prievidza
   neskôr Bratislava, vedúci o Bôbari
† 21.03.2008 Benjamín Baťalík st.
   Prakovce - Michalovce
   nestor michalovských turnajov

PRIPOMÍNAME SI
* 01.03.1936 Ján Gáfrik Prievidza
* 05.03.1939 Jozef Perháč Krompachy
   technik autor hádaniek
* 20.03.1917 Benjamín Baťalík st.
   Prakovce - Michalovce
* 22.03.1943 Magdaléna Brozmannová
   Žilina
* xx.03.1926 Elojz Eichenberger
   Nové Mesto n/V. armádny 
   dôstojník, ktorému to myslelo
* xx.03.1938 Ján Makovník st.
   bývalý vedúci o Ruža

KALENDÁR udalostí

January 2019 February 2019 March 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
Week 5 1 2 3
Week 6 4 5 6 7 8 9 10
Week 7 11 12 13 14 15 16 17
Week 8 18 19 20 21 22 23 24
Week 9 25 26 27 28
Plánované podujatia na rok 2019 PDF Print E-mail
Written by Ján Farkaš   
Wednesday, 21 November 2018
ImagePlán podujatí na rok 2019 predstavuje súhrn aktivít, ktoré sa plánujú na tento rok. Prehľad turnajov je vo forme návrhu za účelom oboznámenia sa so zámerom najmä pre organizátorské krúžky, ako vhodne pospájať jednotlivé podujatia tak, aby vzniklo čo najzmysluplnejšie pokrytie celého víkendu a eliminovali sa náklady na dopravu a čas spojený s cestovaním. Aj tento rok sa niektoré turnaje dočkajú jubilea, takže o pomyselnú zábavu bude postarané (a nielen na nich).

V krížovkách a hádankách sa pokračuje v spojení MSR jednotlivcov s Turnajom Hornej Nitry a to v spoločnom septembrovom termíne, pričom sa na obidva dni presunieme na nové miesto do rekreačného zariadenia Púšť v Prievidzi. Tento rok nás ale bude čakať snem, takže malá úprava turnajov nás predsa len neminie. Navyše sa navrhuje spojiť do spoločného víkendu dve podujatia. V Bratislave KaH turnaj Danubia s BRĎOM a BRÚSKOU a v Košiciach KaH turnaj Maratóncov a LuS turnaj Cassovie.

V logike a sudoku sa prihliadalo na potrebu uzatvorenia nominácie na majstrovstvá sveta a zároveň zvýšenia účasti na regionálnych turnajoch, ku ktorým je systematický zámer "priliepať" každým rokom šampionáty družstiev. Zároveň sa ale muselo dbať na to, že máme snemový rok. Nezabudnite ani na termíny internetových súťaží Svetovej federácie hádankárov, ktoré sú súčasťou kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v Nemecku.


lúštiteľské kategórie a vysvetlivky
A - pokročilí riešitelia (môže sa zúčastniť každý bez rozdielu)
B - menej skúsení riešitelia (môže lúštiť len ten, kto ešte neriešil v A kategórii, prípadne podľa podmienok Turnajového poriadku)
C - začiatočníci (môže lúštiť len ten, kto ešte neriešil v A resp. B kategórii, prípadne podľa podmienok Turnajového poriadku)
(6) - sobota     (7) - nedeľa

ZMENY TERMÍNOV A MIEST KONANIA POČAS ROKA 2019

Zasadnutia SZHaK
19.01. (6) MARTIN 9:30-10:00 - rada SZHaK vyúčtovanie rok 2018, príprava snemu, autorské zabezpečenie majstrovských turnajov
12.10. (6) ŽILINA 14:00-15:30 - snem SZHaK (voľby novej rady, zmena stanov, zmena zásad hospodárenia), zasadnutie novej rady (rozpočet 2020, vyhodnotenie čerpania 2% z daní, plán turnajov na rok 2020)

Krížovky a hádanky
odporúčaný časový rozvrh: doplnková súťaž vrátane kvízov a iných lúštiteľských foriem do 15´, krížovky vrátane prestávky do 100´, hádanky do 80´, vyhodnotenie do 30´ spolu 3:30 (dodržiavanie harmonogramu je dôležité z pohľadu nadväznosti na vlaky a autobusy, prípadne iné nadväzujúce súťaže); odporúčaný počet krížoviek 2, počet hádaniek max. 25 (výnimka MSR = 3 krížovky, 30 hádaniek)


19.01. (6) MARTIN - 27. Novoročný turnaj, 10:00-14:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Turiec)
16.03. (6) BRATISLAVA - 10. Danubia turnaj, 13:30-17:15, K: A+B; H: A+B (zabezpečujú oo K1Z+Dunajci)
11.05. (6) SVINNÁ - 14. Euro turnaj, 13:30-18:00, K: A+B; H: A+B; euro H: A (zabezpečuje J. Páleník)
     ubytovanie v Brezovej pod Bradlom zabezpečuje P.Tibenský, na prenocovanie a raňajky sa odporúča vopred prihlásiť
     (podrobnosti dodatočne na osobitnej stránke mesiac pred konaním turnajov)
12.05. (7) BREZOVÁ pod Bradlom - 11. Turnaj o pohár M.R.Štefánika, 8:30-12:30, K: A+B+C; H: A+B (zabezpečuje o Chrobáci)
22.06. (6) POPRAD - 26. Podtatranský turnaj, 11:00-16:00, K: A+B+C; H: A+B+C (zabezpečuje o Tatranec)
07.09. (6) PRIEVIDZA (stredisko PÚŠŤ) - Mr./Mrs. REKORD, 15:00-15:15, krížovkárska rarita o najrýchlejšie lúštenie švédskej krížovky
     (zabezpečuje M.Hruška), mimo súťaž Grand Prix
07.09. (6) PRIEVIDZA (stredisko PÚŠŤ) - 36. Majstrovstvá Slovenska - Memoriál V.Kulčického, 15:15-19:30, KaH: spoločná kategória
     (zabezpečuje K: P.Gašparín, H: P.Bohuš), ubytovanie v Prievidzi zabezpečuje rada SZHaK, členovia SZHaK majú zľavu z ubytovania
08.09. (7) PRIEVIDZA (stredisko PÚŠŤ) - 44. Turnaj Hornej Nitry, 08:30-13:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Bôbari)
12.10. (6) ŽILINA - 41. Majstrovstvá Slovenska družstiev o putovný pohár SZHaK, 15:30-19:00, max. 4 členné družstvá
     (zabezpečuje K: P. Tibenský, H: I.Rias), ubytovanie v Žiline zabezpečuje o Žilinci, členovia SZHaK majú zľavu z ubytovania
13.10. (7) ŽILINA - 41. Turnaj Žilincov - Memoriál Ľ.Feketeho, 09:00-13:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Žilinci)
24.11. (7) KOŠICE - 21. Maratónsky turnaj, 09:30-14:30, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Maratónci), prípadné ubytovanie so/ne
     v Košiciach zabezpečuje o Maratónci

Logické úlohy, hlavolamy a sudoku
odporúčaný časový rozvrh: sudoku i logika vrátane prestávky do 120´, vyhodnotenie do 30´ spolu 4:30 (dodržiavanie harmonogramu je dôležité z pohľadu nadväznosti na vlaky a autobusy, prípadne iné nadväzujúce súťaže)
04.-07.01. ON-LINE Z OBÝVAČKY - 1. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Holandsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2019
     mimo súťaž Grand Prix
18.-21.01. ON-LINE Z OBÝVAČKY - 1. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje India), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2019
     mimo súťaž Grand Prix
01.-04.02. ON-LINE Z OBÝVAČKY - 2. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Poľsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2019
     mimo súťaž Grand Prix
15.-18.02. ON-LINE Z OBÝVAČKY - 2. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Nemecko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2019
     mimo súťaž Grand Prix
01.-04.03. ON-LINE Z OBÝVAČKY - 3. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Srbsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2019
     mimo súťaž Grand Prix
17.03. (7) BRATISLAVA - 9. Turnaj BRÚSKA (Bratislava Rieši Úlohy Sudoku a Krásne vArianty) a 9. Turnaj BRĎO (Bratislava Rieši Ďalšie
     lOgické úlohy), 09:00-13:30, LU: A+B; S: A+B, súčasť kvalifikácie o postup na MS 2020 (09:00 hlavolamy, 11:00 sudoku,
     13:15 spoločné vyhodnotenie - zabezpečuje o K1Z), prípadné ubytovanie so/ne v Bratislave zabezpečuje o K1Z
15.-18.03. ON-LINE Z OBÝVAČKY - 3. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Srbsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2019
     mimo súťaž Grand Prix
13.04. (6) PÚCHOV - SUDOKU a HLAVOLAMY PRE KAŽDÉHO, 10:30-15:30, A+B; súčasť kvalifikácie o postup na MS 2019
     (zabezpečuje xxx)
13.04. (6) PÚCHOV - Nominačný turnaj o postup na Majstrovstvá sveta v sudoku, 16:00-18:00, voľný prístup
     (zabezpečuje M.Demiger), ubytovanie v Púchove zabezpečuje o Gumkáči
14.04. (7) PÚCHOV - 9. Gumi turnaj, 8:30-13:00, LU: A+B; S: A+B, kategória A je súčasťou kvalifikácie o postup na MS 2019
     (8:30 hlavolamy, 10:30 sudoku, 12:45 spoločné vyhodnotenie, zabezpečuje o Gumkáči)
14.04. (7) PÚCHOV - Nominačný turnaj o postup na Majstrovstvá sveta v logických úlohách, 13:00-15:15, voľný prístup
     (zabezpečuje M.Uher)
26.-29.04. ON-LINE Z OBÝVAČKY - 5. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Chorvátsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2019
     mimo súťaž Grand Prix
10.-13.05. ON-LINE Z OBÝVAČKY - 5. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Holandsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2019
     mimo súťaž Grand Prix
15.06. (6) ŽILINA - 13. Majstrovstvá Slovenska v sudoku jednotlivcov, 09:30-15:00, kategórie do 15 rokov, do 18 rokov,
     nad 45 rokov a bez rozdielu veku (zabezpečuje J.Farkaš), povinné prihlásenie sa vopred (osobitná stránka)
15.06. (6) ŽILINA - 11. Majstrovstvá Slovenska v sudoku družstiev o putovný pohár SZHaK,
     15:30-18:00, max. 4-členné družstvá (zabezpečuje xxx), ubytovanie v Žiline zabezpečuje J.Farkaš,
     členovia SZHaK majú zľavu z ubytovania
16.06. (7) ŽILINA - 19. Majstrovstvá Slovenska v logických úlohách jednotlivcov 09:00-12:00, kategórie do 18 rokov,
     nad 45 rokov a bez rozdielu veku (zabezpečuje J.Farkaš)
29.9.-02.10. NEMECKO KIRCHHEIM - 14. Majstrovstvá sveta v sudoku (detaily na osobitnej stránke MS), účasť nominovaní reprezentanti
03.-06.10. NEMECKO KIRCHHEIM - 28. Majstrovstvá sveta v logických úlohách (detaily na osobitnej stránke MS), účasť nominovaní
     reprezentanti
12.10. (6) ŽILINA - 12. Majstrovstvá Slovenska v logických úlohách družstiev o putovný pohár SZHaK,
     10:00-13:30, max. 4-členné družstvá (zabezpečuje xxx)
23.11. (6) KOŠICE - 9. Cassovia turnaj, 12:30-16:30, LU: A+B; S: A+B, súčasť kvalifikácie o postup na MS 2020
     (12:30 hlavolamy, 14:30 sudoku, 16:15 spoločné vyhodnotenie, zabezpečuje o Cassovia)

Osobitné programy pre deti a mládež
10.03. (7) BRATISLAVA - 9. Turnaj BRÚSKA (Bratislava Rieši Úlohy Sudoku a Krásne vArianty) s kategóriou do 15 rokov
22.05. (3) SVINNÁ - 17. Turnaj všeličoho, 09:00-13:00, súťaž žiakov základných škôl v riešení krížoviek, osemsmeroviek, hlavolamov
     a iných hádaniek od Trenčína po Prievidzu, od Nového Mesta nad Váhom po Nemšovú, 2 kategórie mladší a starší žiaci
23.11. (6) KOŠICE - 9. Cassovia turnaj, 12:30-16:30 v sudoku s kategóriou do 15 rokov

Odporúčame začiatočníkom
10.03. (7) BRATISLAVA - 9. Turnaj BRÚSKA (Bratislava Rieši Úlohy Sudoku a Krásne vArianty)
22.06. (6) POPRAD - 26. Podtatranský turnaj v riešení krížoviek, 11:00-16:00
09.11. (6) MARTIN - 16. Seniorské stretnutie lúštiteľov krížoviek, 10:00-12:00
23.11. (6) KOŠICE - 9. Cassovia turnaj, 12:30-16:30 v sudoku

Iné odporúčané podujatia
máj - júl ON-LINE Z OBÝVAČKY - turnaje WPF GP v sudoku a logike, mimo súťaž Grand Prix
Last Updated ( Thursday, 31 January 2019 )
 
Next >
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement