občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času

Vyhľadávanie - Search

OČAKÁVAME

31.1.-3.2. DRUHÉ
INTERNETOVÉ KOLO WPF 
v sudoku ako súčasť kvalifikácie
o postup na MS 2020

14.-17.2. DRUHÉ
INTERNETOVÉ KOLO WPF 
v logike ako súčasť kvalifikácie
o postup na MS 2020

7.03. BRATISLAVA
11. Danubia turnaj v riešení
krížoviek a hádaniek
v 2 kategóriách

--- JANUÁR 2020 ---

OSLÁVENCI
04.01. Dušan Šmikniar Vyhne 56
05.01. Jakub Bahyl Žilina 25
08.01. Tatiana Padyšáková
          (Bezaniuková) Bratislava 37
12.01. Ivan Rias Košice 71
          hádankársky "Hviezdoslav"
13.01. Vladimír Komanický
          Humenné 85
16.01. Milan Šatka Lipt.Mikuláš 35
17.01. Ivan Pastierovič Žilina 76
19.01. Štefan Šomlo Šahy 44
21.01. Jaroslav Vacula Ban.Bystrica 68
23.01. Anton Zaťko Brezno 81
24.01. Marián Mališ Pov.Bystrica 42
          predtým Zvolen
25.01. prof. Ján Sabol Košice 81
          hádankár slovakista UPJŠ
27.01. Dušan Čupka Ban.Bystrica 72
          vydavateľ RELAXu
27.01. Marek Kasár Brezno 36
28.01. Gabriela Vráblová Martin 74
28.01. Magdaléna Gašová Žilina 59
28.01. Pavol Vychovalý Podolínec 37
28.01. Marek Pápay Jatov 31
29.01. Jaroslav Grajciar ml. Zvolen 25
30.01. Andrej Plaštiak Hlohovec 28
          predtým Námestovo

SPOMÍNAME
† 06.01.2011 Vladimír Konečný Svinná
† 20.01.1987 Ľudovít Fekete Žilina
   významná osobnosť o Slovenári
† 25.01.1997 Milan Vyparina Bratislava
   zakladateľ a vedúci o Dunajci

PRIPOMÍNAME SI
* 01.01.1952 Juraj Bubnáš Prievidza
   dlhoročný vedúci o Bôbari
* 01.01.1935 Karol Pirnaga Michalovce
   športový novinár
* 05.01.1944 František Baláž
   Krompachy konštruktér, hádankár
* 11.01.1960 Ján Rybnikář Lubina
* 13.01.1935 Pavol Kušnír Košice
          jazykovedec
* 14.01.1952 Peter Porteleky Martin
* 20.01.1913 Ján Gažovič Bratislava
   redaktor čas. Slovenský krížovkár
   vedúci bývalého o Kablováci
* 27.01.1922 Irenej Hornák Bratislava
   detský lekár s pseudonymom "íha"

--- FEBRUÁR 2020 ---

OSLÁVENCI
02.02. Veronika Koľveková Košice 27
02.02. Jiří Sýkora Vsetín 68
04.02. Ján Fehér Bratislava 90
          univerzitný pedagóg
06.02. Jozef Papcun Prešov 67
08.02. Peter Ivan Poprad 69
10.02. Jozef Kováčik N.Mesto n/V. 68
13.02. Martin Fudárek Báhoň 53
14.02. Marián Ďurech Martin 70
17.02. Roman Strcula Martin 59
17.02. Peter Bohuš Košice 71
18.02. Igor Jakubček Žilina 65
21.02. Katarína Hromcová Bytča 47
22.02. Matej Uher Bratislava 27
          reprezentant SR v logike
26.02. Jozef Prekop Trenčín 66
27.02. Jaroslav Grajciar st. Zvolen 56
xx.02. Jozef Sabol Kysak 77

SPOMÍNAME
† 06.02.2015 Drahomír Lacko Žiar n/H.
† 11.02.2016 Juraj Bubnáš Prievidza
† 16.02.2013 Vladimír Chlebo
          Banská Bystrica
† 17.02.2016 Ján Olexa Košice
† 24.02.2015 Pavol Bruňanský Vinné

PRIPOMÍNAME SI
* 01.02.1949 Anna Melichová Zvolen
* 05.02.1933 Valent Minďáš Svit
* 05.02.1953 Ján Olexa Košice
* 06.02.1926 Vladimír Šemrinec
           Prievidza
* 26.02.1923 Miloš Lociga Lučenec
          ekonóm
* 26.02.1960 Emília Rigdová Poprad
          stredoškolská profesorka

KALENDÁR udalostí

December 2019 January 2020 February 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
Week 1 1 2 3 4 5
Week 2 6 7 8 9 10 11 12
Week 3 13 14 15 16 17 18 19
Week 4 20 21 22 23 24 25 26
Week 5 27 28 29 30 31
Plánované podujatia na rok 2020 PDF Print E-mail
Written by Ján Farkaš   
Monday, 13 January 2020
Plán podujatí na rok 2020 predstavuje súhrn aktivít, ktoré sa plánujú na tento rok. Prehľad turnajov je vo forme návrhu za účelom oboznámenia sa so zámerom najmä pre organizátorské krúžky, ako vhodne pospájať jednotlivé podujatia tak, aby vzniklo čo najzmysluplnejšie pokrytie celého víkendu a eliminovali sa náklady na dopravu a čas spojený s cestovaním. Aj tento rok sa niektoré turnaje dočkajú jubilea, takže o pomyselnú zábavu bude postarané (a nielen na nich).

V krížovkách a hádankách sa pokračuje v spojení MSR jednotlivcov s Turnajom Hornej Nitry a to v spoločnom septembrovom termíne, pričom sa na obidva dni sa pripravujú do Zemianskych Kostolian. Spájanie turnajov v Bratislave a Košiciach sa naopak ruší. Aj keď išlo len o jeden pokus v každom meste, ani jeden sa neujal a preto sa pokúsime vrátiť k samostatným turnajom pre každú oblasť zvlášť ako v minulosti.

V logike a sudoku sa prihliadalo na potrebu uzatvorenia nominácie na majstrovstvá sveta a zároveň zvýšenia účasti na regionálnych turnajoch, ku ktorým je systematický zámer "priliepať" každým rokom šampionáty družstiev. Nezabudnite ani na termíny internetových súťaží Svetovej federácie hádankárov, ktoré sú súčasťou kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v Číne.


lúštiteľské kategórie a vysvetlivky
A - pokročilí riešitelia (môže sa zúčastniť každý bez rozdielu)
B - menej skúsení riešitelia (môže lúštiť len ten, kto ešte neriešil v A kategórii, prípadne podľa podmienok Turnajového poriadku)
C - začiatočníci (môže lúštiť len ten, kto ešte neriešil v A resp. B kategórii, prípadne podľa podmienok Turnajového poriadku)
(6) - sobota     (7) - nedeľa

ZMENY TERMÍNOV A MIEST KONANIA POČAS ROKA 2020

Zasadnutia SZHaK
18.01. (6) MARTIN 13:30-14:00 - rada SZHaK vyúčtovanie rok 2019, rozpočet na rok 2020, autorské zabezpečenie majstrovských turnajov K, H, Lu, S, jednotlivci + družstvá), rozdelenie pôsobnosti členov rady
18.10. (6) ŽILINA 19:30-20:30 - plán turnajov na rok 2021, priebežné plnenie rozpočtu 2020, príprava pravidiel pre tvorbu švédskych krížoviek

Krížovky a hádanky
odporúčaný časový rozvrh: doplnková súťaž vrátane kvízov a iných lúštiteľských foriem do 15´, krížovky vrátane prestávky do 100´, hádanky do 80´, vyhodnotenie do 30´ spolu 3:30 (dodržiavanie harmonogramu je dôležité z pohľadu nadväznosti na vlaky a autobusy, prípadne iné nadväzujúce súťaže); odporúčaný počet krížoviek 2, počet hádaniek max. 25 (výnimka MSR = 3 krížovky, 30 hádaniek)

18.01. (6) MARTIN - 28. Novoročný turnaj, 10:00-14:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Turiec)
07.03. (6) BRATISLAVA - 11. Danubia turnaj, 12:00-17:00, K: A+B+C; H: A+B (zabezpečujú oo K1Z+Dunajci)
25.04. (6) SVINNÁ - 15. Euro turnaj, 13:30-17:30, K: A+B; H: A+B; euro H: A (zabezpečuje J. Páleník)
     ubytovanie v Brezovej pod Bradlom zabezpečuje P.Tibenský, na prenocovanie a raňajky sa odporúča vopred prihlásiť
     (podrobnosti dodatočne na osobitnej stránke mesiac pred konaním turnajov)
26.04. (7) BREZOVÁ pod Bradlom - 12. Turnaj o pohár M.R.Štefánika, 8:30-12:30, K: A+B+C; H: A+B (zabezpečuje o Chrobáci)
27.06. (6) POPRAD - 27. Podtatranský turnaj, 10:00-14:00, K: A+B+C; H: A+B+C (zabezpečuje o Tatranec)
19.09. (6) ZEMIANSKE KOSTOĽANY (Dom kultúry) - 37. Majstrovstvá Slovenska - Memoriál V.Kulčického, 14:30-18:30,
     KaH: spoločná kategória (zabezpečuje K: S.Plachý, S.Krajči, xxx, H: xxx), ubytovanie v Zemianskych Kostoľanoch zabezpečuje rada
     SZHaK, členovia SZHaK majú zľavu z ubytovania, autori úloh majú hradené plné ubytovanie
20.09. (7) ZEMIANSKE KOSTOĽANY (Dom kultúry) - 45. Turnaj Hornej Nitry, 08:30-12:30, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Bôbari)
10.10. (6) ŽILINA - Mr./Mrs. REKORD, 15:00-15:10, krížovkárska rarita o najrýchlejšie lúštenie švédskej krížovky (zabezpečuje M.Hruška),
     mimo súťaž Grand Prix termín otvorený
10.10. (6) ŽILINA - 42. Majstrovstvá Slovenska družstiev o putovný pohár SZHaK, 15:30-19:00, max. 4 členné družstvá
     (zabezpečuje K: P. Tibenský, H: xxx), ubytovanie v Žiline zabezpečuje o Žilinci, členovia SZHaK majú zľavu z ubytovania, autori úloh
     majú hradené plné ubytovanie
termín otvorený
11.10. (7) ŽILINA - 42. Turnaj Žilincov - Memoriál Ľ.Feketeho, 09:00-13:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Žilinci)
     termín otvorený
14.11. (6) KOŠICE - 22. Maratónsky turnaj, 12:30-16:30, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Maratónci), prípadné ubytovanie so/ne
     v Košiciach zabezpečuje o Maratónci

Logické úlohy, hlavolamy a sudoku
odporúčaný časový rozvrh: sudoku i logika vrátane prestávky do 120´, vyhodnotenie do 30´ spolu 4:30 (dodržiavanie harmonogramu je dôležité z pohľadu nadväznosti na vlaky a autobusy, prípadne iné nadväzujúce súťaže)
17.-20.01. ON-LINE Z OBÝVAČKY - 1. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Srbsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2020
     mimo súťaž Grand Prix
31.01.-03.02. ON-LINE Z OBÝVAČKY - 2. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Veľká Británia), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2020
     mimo súťaž Grand Prix
14.-17.02. ON-LINE Z OBÝVAČKY - 2. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje India), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2020
     mimo súťaž Grand Prix
28.02.-02.03. ON-LINE Z OBÝVAČKY - 3. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Maďarsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2020
     mimo súťaž Grand Prix
13.-16.03. ON-LINE Z OBÝVAČKY - 3. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Švajčiarsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2020
     mimo súťaž Grand Prix
21.03. (6) PÚCHOV - SUDOKU a HLAVOLAMY PRE KAŽDÉHO, 10:30-15:30, A+B; súčasť kvalifikácie o postup na MS 2020
     (zabezpečuje o Gumkáči)
21.03. (6) PÚCHOV - Nominačný turnaj o postup na Majstrovstvá sveta v sudoku, 16:00-18:00, voľný prístup
     (zabezpečuje xxx), ubytovanie v Púchove zabezpečuje o Gumkáči
22.03. (7) PÚCHOV - 10. Gumi turnaj, 8:30-13:00, LU: A+B; S: A+B, kategória A je súčasťou kvalifikácie o postup na MS 2020
     (8:30 hlavolamy, 10:30 sudoku, 12:45 spoločné vyhodnotenie, zabezpečuje o Gumkáči)
22.03. (7) PÚCHOV - Nominačný turnaj o postup na Majstrovstvá sveta v logických úlohách, 13:00-15:15, voľný prístup
     (zabezpečuje xxx)
27.-30.03. ON-LINE Z OBÝVAČKY - 4. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Česko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2020
     mimo súťaž Grand Prix
18.04. (6) BRATISLAVA - 11. Turnaj BRÚSKA (Bratislava Rieši Úlohy Sudoku a Krásne vArianty) a 11. Turnaj BRĎO (Bratislava Rieši Ďalšie
     lOgické úlohy), 12:00-16:30, LU: A+B; S: A+B, súčasť kvalifikácie o postup na MS 2020 (12:00 hlavolamy, 14:00 sudoku,
     16:15 spoločné vyhodnotenie - zabezpečuje o K1Z)
24.-27.04. ON-LINE Z OBÝVAČKY - 5. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje India), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2020
     mimo súťaž Grand Prix
15.-18.05. ON-LINE Z OBÝVAČKY - 5. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Maďarsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2020
     mimo súťaž Grand Prix
23.05. (6) ŽILINA - 14. Majstrovstvá Slovenska v sudoku jednotlivcov, 09:30-15:00, kategórie do 15 rokov, do 18 rokov,
     nad 45 rokov a bez rozdielu veku (zabezpečuje xxx) termín otvorený
23.05. (6) ŽILINA - 12. Majstrovstvá Slovenska v sudoku družstiev o putovný pohár SZHaK, 15:30-18:00, max. 4-členné družstvá
     (zabezpečuje xxx, ubytovanie v Žiline zabezpečuje J.Farkaš, členovia SZHaK majú zľavu z ubytovania, autori úloh za sudoku i logiku
     majú hradené plné ubytovanie, termín otvorený
24.05. (7) ŽILINA - 20. Majstrovstvá Slovenska v logických úlohách jednotlivcov 09:00-12:00, kategórie do 18 rokov, nad 45 rokov
     a bez rozdielu veku (zabezpečuje xxx) termín otvorený
24.05. (7) ŽILINA - 13. Majstrovstvá Slovenska v logických úlohách družstiev o putovný pohár SZHaK, 13:00-15:30, max. 4-členné družstvá
     (zabezpečuje xxx), termín otvorený
03.-06.10. ČÍNA ŠANGHAJ - 15. Majstrovstvá sveta v sudoku (detaily na osobitnej stránke MS), účasť nominovaní reprezentanti
06.-10.10. ČÍNA ŠANGHAJ - 29. Majstrovstvá sveta v logických úlohách (detaily na osobitnej stránke MS), účasť nominovaní
     reprezentanti
28.11. (6) KOŠICE - 10. Cassovia turnaj, 12:00-16:30, LU: A+B; S: A+B, súčasť kvalifikácie o postup na MS 2021
     (12:00 sudoku, 13:45 hlavolamy, 16:00 spoločné vyhodnotenie, zabezpečuje o Cassovia)

Osobitné programy pre deti a mládež
18.04. (6) BRATISLAVA - 11. Turnaj BRÚSKA (Bratislava Rieši Úlohy Sudoku a Krásne vArianty) s kategóriou do 15 rokov
Odporúčame začiatočníkom
07.03. (6) BRATISLAVA - 11. Danubia turnaj v riešení krížoviek
18.04. (6) BRATISLAVA - 11. Turnaj BRÚSKA (Bratislava Rieši Úlohy Sudoku a Krásne vArianty)
27.06. (6) POPRAD - 27. Podtatranský turnaj v riešení krížoviek
07.11. (6) MARTIN - 17. Seniorské stretnutie lúštiteľov krížoviek, 10:00-12:00

Iné odporúčané podujatia
máj - júl ON-LINE Z OBÝVAČKY - turnaje WPF GP v sudoku a logike, mimo súťaž Grand Prix
Last Updated ( Thursday, 16 January 2020 )
 
< Prev   Next >
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement