občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času

Vyhľadávanie - Search

Kto je práve On-Line

CB not installed

prihlásenie

CB not installed
ŽIVOT PDF Print E-mail
Thursday, 06 December 2007
ImageSpolupráca s týmto známym mesačníkom začala neobvykle. Do redakcie prišiel list jednej čitateľky, ktorej syn a manžel sa trápili so známym Einsteinovým hlavolamom a keďže každému vyšiel iný výsledok a spor v rodine bol na svete. Veľmi radi sme redakcii poskytli odbornú pomoc, ktorá sa v krátkej dobe rozrástla o zaujímavú spoluprácu. Na letné mesiace sme v roku 2005 pripravili sériu hlavolamov a hádaniek, ktorá nadväzovala na Einsteinovu úlohu. Podľa hodnotenia redakcie mal tento seriál vysokú odozvu, keď prišlo tak nečakane veľa odpovedí, že na vyhodnocovanie musela prijala redakcia prijať brigádnikov.

Prvý ročník mal aj zaujímavé vyvrcholenie. Celkový víťaz Štefan Pupák z Považskej Bystrice totiž pocestoval na Majstrovstvá sveta v riešení logických úloh do Egeru a pripoijil sa tak k slovenskému tímu, ktorý vzišiel z nádrodnej kvalifikácie. Treba priznať, že aj keď sa MS zúčastnil ako neoficiálny súťažiaci, vôbec sa nestratil a dokázal, že výsledok z letného seriálu v Živote nebol vôbec náhodný.

Aj pre rok 2006 sme pre redakciu pripravili ďalšie úlohy, s ktorými sa moghli čitatelia počas dovolenky či prázdnin popasovať. Snažili sme sa, aby boli čo najpestrejšie a zároveň aby tam boli úlohy i ľahké i veľmi náročné. Cena o ktorú sa v tejto súťaži hralo, predsa stála zato. Dovolenka za 100.000 Sk je lákadlo, ktoré sa len tak neodmieta.

Last Updated ( Friday, 21 December 2007 )
 
< Prev   Next >
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement