občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času
Kvalifikácia na majstrovstvá sveta v sudoku PDF Print E-mail
Written by Ján Farkaš   
Saturday, 07 January 2017
Rok 2011 prichádza s koncepciou rozdelenia súťaží na vyššiu a strednú úroveň, kde tá prvá je zaradená do kvalifikačného režimu o postup na majstrovstvá sveta a tá druhá slúži pre tých, ktorí berú sudoku ako dobrý relax. Tieto turnaje sú veľmi dobrou príležitosťou najmä pre menej zdatných riešiteľov a pre mladšie ročníky, ktorí ešte nemajú turnajové skúsenosti. Turnaje o postup na MS sú pripravované s podstatne náročnejšími úlohami, vrátane takých druhov sudoku, s akými sa bežne nestretnete v žiadnom časopise a popritom sú už  súčasťou svetového merania síl. Jednoducho na tých, čo majú ambíciu reprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta, musíme klásť vyššie nároky už od začiatku a séria turnajov ukáže, kto z nich si vie s týmito prekážkami poradiť lepšie.
V rámci nominácie boli schválené zásady, ktoré prinášajú zlom v tomto procese. Návrh vzišiel z rozsiahlej diskusie medzi účastníkmi MS v logike v Poľsku, ktorá bola základom dokumentu, ktorý po pripomienkovom konaní schválila rada SZHaK. Pravidlá sú nastavené tak, aby platili dlhodobo jednotným spôsobom viac rokov, pokiaľ nenastane taká zmena, ktorá by si vynútila ich zmenu. Medzi základné princípy patrí automatická nominácia majstra Slovenska, bodovací systém kvalifikačných turnajov, podmienky nároku na účasť na nominačnom turnaji, ako aj kritériá, ktoré budú rozhodovať v prípadoch získania rovnakého počtu kvalifikačných bodov. Novinkou bude aj osobitne stanovená kvalifikačná lúštiteľská sezóna, ktorá začne vždy po skončení majstrovstiev sveta a bude končiť národným šampionátom.
Na prelome rokov 2013 a 2014 sa nominačné pravidlá inovujú a tak prichádza rozšírená možnosť zapojenia sa do celej kvalifikácie. Je to odraz na nové trendy na svetovom šampionáte, ako aj skúsenosti, ktoré vzišli z predchádzajúceho systému. Šancu tak dostáva podstatne širšia lúštiteľská obec a bude na každom, či ju využije alebo nie. Nikto predsa dopredu nevie ako obstojí a príležitosť zúčastniť sa majstrovstiev sveta sa už nemusí opakovať. Pre rok 2015 a ďalšie sa systém nemení, len sa rozšírilo bodovanie pre 15 riešiteľov v každej oblasti.
Kompletné pravidlá sú umiestnené v sekcii O NÁS - STANOVY a INÉ DOKUMENTY.
20112012201320142015 2016 2017 2018

KVALIFIKÁCIA MS 2011
konečný stav po 4 turnajoch a MSR
 1.Pavel Jaselský-Vojtovce
 2.Zuzana Hromcová-Bytča
 3.Štefan Gašpár-Púchov
 4.Matúš Demiger-Zl.Moravce
 5.Ivana Štiptová-Ružomberok
    Štefan Gyürki-Šalov
 7.Marek Kasár-Brezno
 8.Blanka Lehotská-Bratislava
   Martin Krebs-Vinosady
   Jozef Štuller-Obyce
--- Peter Hudák-Košice
5+3+4+9
0+1+1+5+8
4+0+5+4
3+3+6
1
+4+2+5
4+7
2+2+3+3
2+0
0+0+1+1
2
5+10
18
14
13
12
11
11
8
2
2
2
15
Pre rok 2011 to boli 4 kvalifikačné turnaje (19.2. Košice; 19.3. Púchov; 2.4. Prievidza a 21.5. Bratislava), pričom ako posledné boli už len majstrovstvá Slovenska (11.6. Zvolen)  a následný nominačný turnaj. Najlepšie vyštartoval P.Jaselský a Š.Gašpár. Na druhom turnaji však exceloval P.Hudák a pridala sa aj I.Štiptová. Po treťom turnaji mal už P.Jaselský mierny náskok, postupne sa hore ťahal M.Demiger. Posledný turnaj priniesol zásadný prienik Z.Hromcovej, bodovo sme však stále nemali kompletnú desiatku, ktorá by mohla zabojovať o reprezentačný dres. Tento počet sa zaplnil až po národnom šampionáte, ale aj tak okrem jednej výnimky sa na nominačný turnaj prelúštili všetko známe tváre.

Tak ako bolo avizované, nominačný turnaj, ktorý mal podľa nových pravidiel rozhodnúť, ktorá hlavná štvorica bude reprezentovať Slovensko na majstrovstvách sveta, sa uskutočnil 11.6.2011 vo Zvolene, hneď po skončení národného šampionátu. Miestenku do Maďarska mal po zisku titulu už istú Peter Hudák, ktorého výsledky sa tak v kvalifikácii už nehodnotili. Po započítaní bodov z MSR sa určilo poradie, z ktorého desiatka najlepších mala možnosť zabojovať o ostatné voľné miesta v tíme. Na nominačný turnaj sa kvalifikovali: Pavel Jaselský 18 bodov, Zuzana Hromcová 14, Štefan Gašpár 13, Matúš Demiger 12, Ivana Štiptová a Štefan Gyürki s 11 bodmi, Marek Kasár 8 a dvojbodoví Blanka Lehotská, Martin Krebs a Jozef Štuller. Keďže svoju účasť niektorí odriekli, do konečného súboja tak nakoniec vstúpilo len 7 adeptov. Systém súťaže bol tiež nový, pretože snahou bolo čo najdetailnejšie overiť lepšie a horšie výsledky v každej z pripravených 10 úloh. A tak sa meral čas riešenia pre každú úlohu samostatne, pričom tí čo ju vyriešili rýchlejšie, získavali ešte bonusy za poradie. Súťažiaci si mohli vyberať úlohy v ľubovoľnom poradí, ich povinnosťou však bolo vždy oznámiť, že si úlohu menia, aby sa takýmto spôsobom mohol odmerať čas konca riešenia odovzdávanej úlohy a čas začatia riešenia novej úlohy. Nesúťažne si ku kandidátom na reprezentačný dres prisadol aj Peter Hudák, aby si všetci mohli navzájom porovnávať v čom majú medzery a v čom sa im darí. Petrove výsledky sa však nehodnotili bonusom, ale pravdu povediac, Peter aj tu dokázal, prečo je majstrom republiky.
KLASIKA - s ňou začínala väčšina, aby po pár sekundách zistili, že je to oveľa ťažšie, než sa im zdalo. Úloha naozaj patrila k tým náročnejším, čo sa odzrkadlilo aj v čase, ktorý potrebovali na jej vyriešenie: Demiger 4:31, Gašpár 6:12, Jaselský 8:16, Hromcová 8:24, Hudák 11:27, Štiptová 12:24, Krebs 14:28, Lehotská klasiku nezvládla.
DIGITÁLNE - absolútne najťažšia úloha, hneď na začiatku si ju vybral Demiger, ktorému ale nešla vyriešiť, skúšali ju aj iní, ale nepochodili, Matúš sa ku nej viac krát vrátil, aby ju nakoniec ako jediný zdolal v čase 29:43.
POZIČNÉ - po obvode boli určené dvojice čísel (napr. 25), ktoré znamenali že číslo 2 sa nachádza na 5 pozícii v danom smere, alebo číslo 5 na druhej pozícii. Vcelku ľahká úloha nerobila problém nikomu a preto išlo skôr o tom, kto bude v kombinovaní rýchlejší: Demiger 1:51, Jaselský 3:36, Hudák 3:51, Štiptová 4:10, Gašpár 5:32, Krebs 5:52, Hromcová 6:26, Lehotská 7:32.
SUMY PO OBVODE - je už známa úloha, kde je po obvode v každom riadku a stĺpci určený súčet prvých 3 číslic na danej strane. Znalosť úlohy napomáhala skúsenejším: Hudák 3:40, Jaselský 4:49, Gašpár 5:48, Štiptová 6:03, Demiger 6:37, Hromcová 7:46, Krebs 8:10, Lehotská 10:12.
DVOJICE - na prvý pohľad ťažká úloha ale len na pohľad, išlo o dve prepojené úlohy, kde v prvej boli čísla a v druhej symboly, pričom platilo, že symbol a číslo na rovnakej pozícii musí vytvárať rovnakú dvojicu v celom riešení, pričom sa riešilo len sudoku s číslami. Táto netradičná úloha niektorých odradila, resp. neprišli ako na ňu: Štiptová 10:16, Hromcová 11:40, Gašpár 12:01, Krebs 17:01. Bez výsledku ju skúšal aj Jaselský (riešil ju 14:44) a Lehotská (14:06) 
SUSEDIA - hoci slovenská ale málo známa úloha, kde číslice po obvode určovali, ako majú v danom riadku alebo stĺpci susediť čísla v súťažnej mriežke. Táto úloha sa objavila za posledných 5 rokov na súťažiach len 3x a preto nebolo prekvapením, že sa ju podarilo vyriešiť tým, ktorí vedeli "ako na ňu": Gašpár 2:13, Hudák 4:54, Demiger 6:11 (nebyť úvodnej chyby bol by ju mal oveľa skôr).
MRAKODRAPY - kombinácia sudoku a už veľmi dobre známej logickej úlohy, ktorá sa tento rok dočkala osobitného podujatia v Púchove: Gašpár 4:15, Hudák 4:20, Štiptová 5:46, Jaselský 8:56, Krebs 9:53, inak nikto.
TERČ - úloha z dielne chorvátskych autorov, kde je klasický terč rozdelený nielen na kružnice, ale aj výseče, kde každá vyznačená oblasť obsahuje určený počet číslic. Nie je to ťažká úloha, ale vyžaduje dobré priestorové videnie, pretože je rozdiel porovnávať čísla poukladané v priamom smere (riadky a stĺpce) ako cik-cak v kružniciach: Hudák 6:37, Jaselský 7:12, Gašpár 8:39, Štiptová 10:15, Hromcová 12:10, Krebs 17:35. Matúš a Blanka nebodovali.
OKRAJOVÉ - netradičnosť zadania odrádzala, ale nebolo sa čoho báť. Aj keď v mriežke neboli vložené žiadne číslice, čísla umiestnené po obvode udávali, že sa nachádzajú v niektorom z prvých troch políčok od okraja daného riadku alebo stĺpca. Niekde bolo jedno číslo, niekde hneď všetky tri. Preto stačilo trochu zakombinovať a úloha nabrala jasnejší vzhľad. Prekvapivo ju dlhšie riešili skúsenejší riešitelia: Jaselský 5:28, Hromcová 5:44, Štiptová 6:19, Hudák 6:54, Gašpár až 9:43, Krebs 10:07, Lehotská ju po 9 a pol minúte vzdala.
OBVODOVÉ - špecifická úloha, ktorá dala zabrať aj favoritom. Sada 9 číslic sa totiž nachádzala okrem riadkov a stĺpcov len v uhlopriečkach a jednom strednom obrazci 3x3. Zároveň boli po obvode pridané po jednom čísle, ktoré sa nachádzalo buď na prvej, alebo druhej pozícii v danom smere. Toto nútilo kombinovať niekoľko údajov naraz a postupovať sa dalo len po jednom čísle. Aj preto boli časy oveľa vyššie než pri iných úlohách: Jaselský 10:31, Hudák 19:30, Hromcová 25:01, Štiptová 28:42. Demiger to  skúšal dvakrát, ale ani pri spotrebe času 19:52 sa výsledku nedočkal. Obdobne skončil aj Gašpár, ktorý na úlohe minul 22:14, Lehotská úlohu odložila hneď po 16 sekundách.
Keďže všetci začínali v nominačnom turnaji od nuly a nikto nemal žiadne bonusy za výsledky na MSR, či turnajoch počas roka, nezostávalo nič iné, len zaberať naplno. Teda aspoň tí, čo vážne uvažovali o postupe na MS. Blanka Lehotská dávala počas celej súťaže najavo, že je tu skôr do počtu. Matúš Demiger tvrdošijne lúskal digitálne sudoku a netakticky na ňom minul tretinu času. Stačilo totiž namiesto toho vyriešiť iné dve ľahšie úlohy a bol by v postupovej trojke. Martin Krebs ešte žiaľ na favoritov nestačil, najmä čo sa týka rýchlosti riešenia. Doplatil však aj na menej známe úlohy, kde výrazne ťahal za kratší koniec a tak ak chce pomýšľať na lepší výsledok, bude musieť trénovať o niečo viac. Naopak štandard postačoval Ivane Štiptovej, ktorá nezvládla len 2 úlohy a z tých ostatných bola až päťkrát tretia. Kolísavé výkony preukazoval Štefan Gašpár, ktorému sudoku akosi stále nesedí (za 5 rokov žiadna medaila z MSR). Dobre sa držala 16-ročná Zuzana Hromcová, ktorá sa síce do repre tímu ešte neprebojovala, ale bolo to len vďaka časom, ktoré potrebovala na jednotlivé úlohy, kde strácala na bonusoch (v troch však skončila druhá!). Ako vidieť, napriek veku vie riešiť aj netradičné úlohy a ak popracuje na rýchlosti, možno už o rok to bude úplne naopak. Jediný výsledok, ktorý spĺňal vyššie kritéria mal Peter Hudák, ktorý by sa do tímu prebojoval aj bez bonusov.
ImageImageImageImage
Poradie za vyriešené úlohy (bez bonusov za rýchlosť): Hudák 115 (mimo súťaž), Štiptová a Gašpár 102, Jaselský 91, Krebs 89, Hromcová 88, Demiger 87, Lehotská 30. Keďže za každú úlohu totiž okrem jej bodovej hodnoty bolo možné získať aj bonusy za čas od 5 po 1 bod, bola rýchlosť riešenia veľmi dôležitá a tak je konečné poradie nasledovné: Gašpár 130, Štiptová 127 a Jaselský 121 postupujú spolu s majstrom SR Petrom Hudákom na MS. Matúš Demiger 110 a Zuzana Hromcová 105 dostávajú príležitosť súťažiť na MS v súťaži jednotlivcov, ale bez finančnej podpory SZHaK, Martin Krebs 95 a Blanka Lehotská 30 sú náhradníkmi.

KVALIFIKÁCIA MS 2012
konečný stav po 5 turnajoch a MSR
 1.Pavel Jaselský-Vojtovce
 2.Štefan Gašpár-Púchov
 3.Peter Hudák-Košice
 4.Ivana Štiptová-Ružomberok
 5.Matúš Demiger-Zl.Moravce
 6.Martin Krebs-Vinosady
 7.Marek Kasár-Brezno
 8.Michaela Bieliková-Sereď
 9.Martin Kollár-Bratislava
10.Peter Gašpár-Púchov
11.Ján Farkaš-Martin
12.Eva Branišová-Bytča
13.Veronika Koľveková-Košice
-- Zuzana Hromcová-Bytča
5+2+3+3+9
4+4+7
5+8
3+3+2+4+6
4+5+4
0+2+0+1+2+2
5
0+0+1+4
3
2+0+0
1+0
1
1
3+1+5+5+10
17
15
13
13
9
6
5
5
3
2
1
1
1
20
Na rok 2012 boli do kvalifikácie zaradené tieto turnaje: 19.11. (ešte rok 2011) BRATISLAVA - DANUBIA turnaj, 18.02. KOŠICE - Cassovia turnaj, 04.03. PÚCHOV - Gumi turnaj, 31.03. PRIEVIDZA - Veľkonočný turnaj KaSS, 28.04. BRATISLAVA - Turnaj BRÚSKA (Bratislava Rieši Úlohy Sudoku a Krásne vArianty) a 02.06. ZVOLEN -  Majstrovstvá Slovenska v sudoku jednotlivcov (len hlavná kategória)
Prvý turnaj vyznel jednoznačne pre favoritov na čele s P.Jaselským a M.Demigerom.  V druhom sa do naháňačky za bodmi zapojil najmä Š.Gašpár a I.Štiptová, o body sa vehementne snaží aj M.Krebs. V Púchove sa o slovo razantne prihlásil P.Hudák, ktorému to v prípade jeho záujmu o nominačný turnaj asi aj môže stačiť, polepšili si však aj I.Štiptová a P.Jaselský. Prievidza bola v znamení trháku Z.Hromcovej, čím sa favoriti naukladali v tabuľke jeden vedľa druhého. V tomto tempe pokračovala aj v Bratislave, takže sa po poslednom kvalifikačnom turnaji s maximálnym možným ziskom bodov dostala do čela tabuľky. Poradie na ostatných miestach sa už nezmenilo. Body za kvalifikačné turnaje sú rozdané a ktorí desiati získajú pozvánku na nominačný turnaj sa dozvieme po Majstrovstvách Slovenska. Tie dopadli z hľadiska kvalifikácie naozaj zaujímavo. Priamy postup na MS si ziskom titulu vybojovala Zuzka Hromcová. Do súboja o nominačnú miestenku navyše mohli vstúpiť ďalší adepti z MSR - M.Kasár a M.Kollár. Ani jeden to však nevyužil. Súboj sa tak zúžil na sedmičku favoritov, ktorí dostali v rámci súťaže sériu 10 rôznych úloh, kde si každý mohol vybrať, ktorú bude lúštiť ale čas na lúštenie sa vždy osobitne zapisoval a bol vlastne rozhodujúci pre prideľovanie bonusov za danú úlohu.
KLASIKA - tu sa očakával úspech P.Jaselského, ktorému klasiky vždy išli. Teraz to ale dopadlo úplne naopak. Výborným časom si zlepšila sebavedomie I.Štiptová (2:33), pretože ostatní potrebovali na úlohu minimálne až o vyše tretinu dlhší čas. M.Demiger 3:29, M.Bieliková 3:47, Š.Gašpár 3:53, M.Krebs 6:06. Bez bonusu skončil P.Hudák 6:08 i P.Jaselský až 9:14.
DIAGONÁLNE - jedna z tých štandardných úloh, kde sa mala ukázať schopnosť predvídania ako sa takýto druh úlohy tvorí, čo sa aj prejavilo na poradí. M.Demiger 6:02, P.Jaselský 6:41, M.Bieliková 7:27, P.Hudák 7:56 a Š.Gašpár 12:12. Zostávajúca dvojica nebodovala vôbec.
PÍSMENOVÉ - keďže každý je zvyknutý v sudoku len na čísla, "hranie sa" s písmenami, ktoré majú iný tvar a malé rozdiely medzi E a F, C a D, H a A vedia dobre zamotať hlavou. Prekvapivo si s úlohou poradili len dámy (žeby ženská logika?): I.Štiptová 9:50, M.Bieliková 11:40.
OBRAZCOVÉ - jedna z tých ľahších úloh, s ktorou si neporadila len M.Bieliková, zbytok ju zvládol prevažne podľa očakávania v poradí: M.Demiger 3:37, Š.Gašpár 4:14, P. Hudák 4:57, P.Jaselský 5:30, I.Štiptová 6:08 a M.Krebs 10:33
SKLADAČKOVÉ - išlo o formát 8x8 ale s tým, že prvou úlohou bolo zistiť ako majú byť skladačkové dieliky 4x2 v obrazci 8x8 poukladané ako na spôsob puzzle, pretože žiadne náznaky obrysov obrazec neposkytoval. Viacerí boli už na dobrej ceste, ale vždy z nejakého dôvodu skladačku rozobrali a skúšali iné zoskupenie. To už ale bolo neriešiteľné. Takto sa táto úloha nezadarila nikomu.
SÚČTOVÉ - známe aj pod názvom Killer bolo naopak to náročnejšie, čomu zodpovedali aj jednotlivé časy, za ktoré sa podarilo túto úlohu vyriešiť: P. Hudák 5:55, P.Jaselský 6:35, M.Krebs 7:53, M.Demiger 8:47, I.Štiptová 11:26, bez bonusu M.Bieliková 12:29, tu pre zmenu ťahal za "nulový" koniec Š.Gašpár.
MIX - úloha ktorá v sebe skrývala pravidlo diagonálneho, obrazcového sudoku dokopy. Išlo o úplne najťažšiu úlohu a veru napriek snahe ju nevyriešil do vypršania limitu nikto.
8x8 - s trochu pozmeneným rozložením obrysov 4x2, čo umožnilo zvýšiť jej náročnosť, napriek tomu ju "dali" všetci. I.Štiptová 2:57, M.Bieliková 3:18, P.Jaselský 3:21, Š.Gašpár 4:00, M.Demiger 5:25, bez bonusu P.Hudák 8:19 a M.Krebs 8:20.
POSTUPNÉ - skrývalo pravidlo, kde čísla dvoch určených susedných políčok postupne nadväzovali napr., 1-2, 4-5, 8-7 a podobne. Pravidlo je už ale natoľko známe, že nikomu nerobilo problémy a tak boli aj rozstupy minimálne: P.Hudák 2:04, Š.Gašpár 2:09, P.Jaselský 2:17, I.Štiptová 2:28, M.Demiger 2:35, bez bonusov M.Bieliková 3:30 a M.Krebs 5:04.
ŠTVORCE - atypická úloha s rozmerom 12x12, kde v každom riadku i stĺpci boli tri trojnásobné políčka a vo vnútri obrazca 4x4 štvorcové políčko 2x2, kde ale vždy bola len jedna číslica, ktorá platila pre všetky riadky či stĺpce, na ktorých sa takéto viacnásobné políčko nachádzalo. Tu sa muselo kombinovať podstatne viac než býva zvykom a to sa odzrkadlilo aj na výsledkoch: P.Hudák 8:02, M.Demiger 8:25, I.Štiptová 10:22 a Š.Gašpár 18:10. Zbytok úlohu nevyriešil.
Súčet bodov za jednotlivé úlohy a bonusov za poradie stanovil jasnú trojicu, ktorá doplnila Z.Hromcovú v repre: M.Demiger 69, P.Hudák 67 a I.Štiptová 65. Prvým náhradníkom sa stal P.Jaselský 55, ktorý presudokáril aj Š.Gašpára 54. Tesne za nimi skončila M.Bieliková 52 a záver nominácie patril M.Krebsovi 34.
Vzhľadom na možnosti organizátora zúčastniť sa MS aj riešiteľom tzv. B tímov, avšak bez zaradenia do oficiálneho poradia, dostali všetci štyria nenominovaní ponuku na účasť v tomto družstve. P.Jaselský a Š.Gašpár sa tejto možnosti vzdali a tak boli do tímu radou SZHaK doporučení vzhľadom na výsledky MSR a prejavený záujem M.Kasár a E.Branišová.

KVALIFIKÁCIA MS 2013
konečný stav po 5 turnajoch a MSR
 
 1.Zuzana Hromcová-Bytča
 2.Matúš Demiger-Zl.Moravce
 3.Ivana Štiptová-Ružomberok
 4.Eva Branišová-Bytča
-- Michaela Bieliková-Sereď
 6.Pavel Jaselský-Vojtovce
 7.Štefan Gašpár-Púchov
-- Marek Kasár-Brezno
 9.Martin Krebs-Vinosady
-- Jakub Bahyl-Žilina
11.Ján Farkaš-Martin
-- Matej Uher-Bratislava
-- Viliam Balko-Martin
5+4+5+_+5+5+ 9
4+5+4+_+4+4+ 8
_+3+_+5+2+2+10
3+0+3+4+0+2+ 5
_+_+1+2+3+3+ 7
_+2+_+_+_+_+ 6
_+_+_+3+1+_+ 2
_+0+2+_+_+_+ 4
2+1+0+_+0+_+ _
_+_+_+_+_+_+ 3
1+_+0+0+0+_+ _
_+_+_+1+0+0+ 0
_+0+_+0+0+_+ 1
 24
21
20
15
15
8
6
6
3
3
1
1
1
 
V roku 2013 bol šampionát v Číne, kde sa uskutočnila aj premiéra nových vekových kategórií a to do 18 rokov a nad 50 rokov. Aj keď na začiatku kvalifikačného cyklu neboli známe všetky detaily, najmä ohľadne podmienok B tímov, predpokladali sme, že táto možnosť bude uplatnená a preto sme odporúčali, aby o nominačné body a hlavne účasť na nominačnom turnaji zabojovali aj tí, ktorí mali záujem o predbežnú účasť v B tíme, čím sme sa chceli vyvarovať zbytočným diskusiám, koho nominovať do reprezentačného družstva Slovenska. Do kvalifikácie boli zaradené tieto turnaje: 10.11. (ešte rok 2012) BRATISLAVA - Danubia turnaj, 16.02. KOŠICE - Cassovia turnaj, 02.03 BRATISLAVA - Danubia turnaj, 09.03. BYTČA - Primátorský turnaj, 10.03. PÚCHOV - Gumi turnaj, 20.04. PRIEVIDZA - Veľkonočný turnaj KaSS. Posledné body bolo možné získať na Majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnili 18.05. v Žiline. Bolo preto na každom, kto nad touto možnosťou čo len trochu uvažoval, aby sa zapojil už počas roka a pokúsil sa vybojovať možnosť účasti na nominačnom turnaji. Keďže MS sa mohli zúčastniť aj tzv. B tímy, boli na nominačný turnaj pozvaní aj riešitelia tzv. druhého sledu podľa poradia získaných bodov (prípadne poradia na MSR) za podmienky, že niekto z postupujúcej desiatky odmietne účasť na turnaji, alebo odstúpi od prípadnej účasti na MS v Číne, tak, aby počet 10 účastníkov turnaja nebol prekročený. Výsledky Petra Hudáka, ktorý skončil na MS 2012 do 15.miesta a podľa pravidiel automaticky získal právo nominácie na budúci rok, sa v rámci kvalifikácie nezapočítavali. Plus na rozdiel od minulých ročníkov sa tento rok započítavali do kvalifikácie tri najlepšie výsledky z regionálnych turnajov. (značka _ predstavuje, že riešiteľ/ka sa daného turnaja nezúčastnil/la)

KVALIFIKÁCIA MS 2014
Kvalifikačná sezóna 2013/2014 začala s novými pravidlami. Na základe diskusie so širším reprezentačným kádrom sa vyhodnotil doterajší systém kvalifikácie a nastavil nový, ktorý reagoval tak na skúsenosti z minulých ročníkov, ako aj na vývoj vo svete. Vznikom lúštiteľských kategórií na majstrovstvách sveta (do 18 rokov a nad 50 rokov) a z tohto titulu predpokladané pravidelné zaraďovanie aj tzv. B tímov, vyvolalo potrebu rýchlej reakcie aj u nás. A tak sa kvalifikácia rozdelila na 4 celky. Regionálne turnaje, z ktorých sa započítavali 2 najlepšie výsledky, internetové súťaže, kde bol obdobný princíp, majstrovstvá Slovenska a samostatný nominačný turnaj. Tu na rozdiel od minulých rokov už nebola účasť nijako obmedzená, bol ale pripravený z náročných úloh, zodpovedajúcich svetovému štandardu. Každý celok mal svoj vlastný koeficient, pričom súčtom takto upravených bodov za všetky 4 celky vzniklo poradie pre konečnú nomináciu.
Na rok 2014 boli do regionálnych kvalifikačných turnajov zaradené všetky plánované podujatia v gescii SZHaK: 09.11. (ešte rok 2013) BRATISLAVA - BRÚSKA (Bratislava Rieši Úlohy Sudoku a Krásne vArianty), 08.02. KOŠICE - Cassovia turnaj, 08.03 BRATISLAVA - Danubia turnaj, 05.04. BYTČA - Primátorský turnaj a 06.04. PÚCHOV - Gumi turnaj. Medzi internetové súťaže boli zaradené tieto vybrané ON-LINE kolá, ktoré sú súčasťou Grand prix Svetovej federácie hádankárov (World Puzzle Federation): 17.-19.01. I. Grand Prix WPF, 14.-16.02. II. Grand Prix WPF, 11.-13.04. IV.Grand Prix WPF a 09.-11.05. V.Grand Prix WPF. Pre obidve kvalifikačné oblastí platilo, že sa počítali len dva najlepšie výsledky.
[kvalifikácie v logike]                [ZAČIATOK STRÁNKY]
internetové turnaje (1. - 4.kolo)
net body / kvalifikačné body
 regio turnaje (BA-KE-BA-BY-PU)
regio body / kvalifikačné body
 1.Matúš Demiger-Zlaté Moravce
 2.Peter Hudák-Košice
 3.Zuzana Hromcová-Bytča
 4.Štefan Gašpár-Brusel
 5.Ivana Štiptová-Ružomberok
 6.Michaela Bieliková-Sereď
 7.Ján Farkaš-Martin
 8.Marek Kasár-Brezno
 9.Pavel Jaselský-Vojtovce
10.Blanka Lehotská-Bratislava
11.Igor Hudák-Košice
12.Jaroslav Grajciar-Zvolen
13.Martina Prinerová-Zvolen
14.Vladimír Daniš-Handlová
-- Martin Droppa-L.Mikuláš
-- Martin Fundárek-Báhoň
-- Ľuboš Hyžák-Púchov
-- Natália Chanová-Púchov
-- Veronika Koľveková-Košice
-- Marián Kráľ-Nitrica
-- Marian Kupčo-Žilina
-- Daniela Ondovčíková-Modra
-- Lucia Ondovčíková-Modra
-- Andrej Plaštiak-Námestovo
-- Diana Škrhová-Bratislava
-- Barbora Švancárová-Svrčinovec
-- Matej Uher-Bratislava
10-08-10-10
06-10-08-05
09-05-09-09
08-09-05-07
07-06-06-08
05-07-07-06
04-04-02-04
02-02-04-03
xx-03-03-xx
03-00-00-xx
xx-01-00-02
01-xx-01-xx
00-00-xx-01
00-00-00-00
xx-xx-00-00
00-00-00-00
xx-xx-xx-00
00-00-00-00
00-00-00-xx
00-00-00-xx
00-00-00-00
00-00-xx-00
00-00-xx-00
xx-xx-00-xx
00-00-00-00
00-xx-xx-xx
00-xx-xx-xx
15 (20)
13 (18)
11 (18)
09 (17)
07 (15)
05 (14)
03 (08)
01 (07)
00 (06)
00 (03)
00 (03)
00
(02)
00 (01)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
  1.Matúš Demiger-Zlaté Moravce
 2.Zuzana Hromcová-Bytča
 3.Štefan Gašpár-Brusel
 4.Ivana Štiptová-Ružomberok
-- Pavel Jaselský-Vojtovce
 6.Peter Hudák-Košice
 7.Michaela Bieliková-Sereď
 8.Martin Kollár-Bratislava
 9.Jakub Bahyl-Žilina
10.Marek Kasár-Brezno
11.Blanka Lehotská-Bratislava
12.Martin Fundárek-Báhoň
-- Andrej Plaštiak-Námestovo
14.Ivan Pastucha-Ružomberok
15.Martin Krebs-Vinosady
16.Martina Prinerová-Zvolen
17.Viliam Balko-Martin
-- Štefan Gyürki-Šalov
19.Matej Uher-Bratislava
20.Veronika Koľveková-Košice
21.Natália Chanová-Púchov
22.Miroslav Kasár-Brezno
23.Katarína Kováčová-Bánovce n/B.
-- Jaroslav Grajciar st.-Zvolen
25.Ladislav Bielik-Sereď
-- Ján Farkaš-Martin
-- Mária Gálová-Košice
-- Diana Škrhová-Bratislava
-- Kristína Tomová-Bratislava
-- Pavol Kollár-Bratislava
-- Lucia Ondovčíková-Modra
-- Daniela Ondovčíková-Modra
-- Vladimír Daniš-Handlová
-- Katarína Hromcová-Bytča
-- Tatiana Padyšáková-Bratislava
-- Roman Marsina
10-09-10-xx-10
09-10-08-xx-09
xx-xx-xx-10-07
xx-08-xx-09-06
08-xx-09-xx-xx
xx-xx-xx-08-08
xx-08-05-03-05
06-xx-xx-07-xx
07-xx-03-00-xx
xx-05-xx-04-00
xx-xx-xx-06-02
05-03-00-00-00
xx-xx-03-05-03
04-04-03-02-00
xx-xx-07-xx-xx
03-xx-04-00-00
xx-06-00-00-xx
xx-xx-06-xx-xx
xx-xx-xx-xx-04
00
-01-03-xx-xx
02-00-00-01-00
xx-02-xx-00-xx
01-xx-xx-xx-xx
xx-xx-00-00-01
00-xx-xx-xx-xx
00-00-00-00-00
xx-00-xx-xx-xx
00-xx-xx-00-00
00-xx-00-xx-xx
xx-xx-00-00-xx
xx-xx-00-00-00
xx-xx-00-00-xx
xx-xx-00-xx-xx
xx-xx-00-xx-xx
xx-xx-xx-00-xx
xx-xx-xx-00-xx
20 (20)
18 (19)
16 (17)
14 (17)
14 (17)
10 (16)
08 (13)
06 (13)
04 (10)
02 (09)
00 (08)
00 (08)
00 (08)
00 (08)
00 (07)
00 (07)
00 (06)
00 (06)
00 (04)
00 (04)
00 (03)
00 (02)
00 (01)
00 (01)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
V rámci internetových súťaží bolo však nutné vykonať dva kroky. Zaregistrovať sa na stránke Svetovej federácie hádankárov WPF venujúcej sa Grand Prix a zároveň prihlasovacie údaje vo forme meno - súťažný nick - dátum narodenia zaslať aj na email This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it . Bez týchto údajov zaslaných vopred nebola uznaná účasť na internetovom turnaji pre účely kvalifikácie.
Majstrovstvá SR
kvalifikačné body
 1.Matúš Demiger-Zl.Moravce
 2.Zuzana Hromcová-Bytča
 3.Štefan Gašpár-Brusel
 4.Ivana Štiptová-Ružomberok
 5.Pavel Jaselský-Vojtovce
 6.Michaela Bieliková-Sereď
 7.Peter Hudák-Košice
 8.Marek Kasár-Brezno
 9.Andrej Plaštiak-Námestovo
10.Viliam Balko-Martin
11.Martina Prinerová-Zvolen
12.Martin Fundárek-Báhoň
13.Diana Škrhová-Bratislava
14.Ivan Pastucha-Ružomberok
15.Denisa Mrvečková-Radoľa
30
28
26
24
22
20
18
16
14
12
10
8
6
4
2
nominačný turnaj
kvalifikačné body
 1.Matúš Demiger-Zl.Moravce
 2.Michaela Bieliková-Sereď
 3.Peter Hudák-Košice
 4.Štefan Gašpár-Brusel
 5.Marek Kasár-Brezno
 6.Pavel Jaselský-Vojtovce
 7.Ivana Štiptová-Ružomberok
-- Matej Uher-Bratislava
 9.Andrej Plaštiak-Námestovo
10.Martin Fundárek-Báhoň
11.Ivan Pastucha-Ružomberok
12.Diana Škrhová-Bratislava
13.Miroslav Šalaga-Martin
14.Jozef Štuller-Obyce
15.Veronika Koľveková-Košice
16.Blanka Lehotská-Bratislava
17.Natália Chanová-Púchov
18.ďaší účastníci neboli
35
33
31
29
27
25
23
23
19
17
15
13
13
9
7
5
3
1
Nakoniec sa prihlásili títo riešitelia: J.Bahyl, M.Bieliková, F.Cvengroš, V.Daniš, M.Demiger, M.Droppa (od 3. kola), J.Farkaš, M.Fundárek, Š.Gašpár, J.Grajciar st., Z.Hromcová, Ľ.Hyžák (od 4.kola) I.Hudák, P.Hudák, N.Chanová, P.Jaselský, B.Lehotská, M.Kasár, V.Koľveková, M.Kráľ, M.Kupčo, D.Ondovčíková, L.Ondovčíková, J.Páleník, A.Plaštiak (od 3. kola), M.Prinerová, J.Ruman, D.Škrhová, I.Štiptová, B.Švancárová, D.Švancárová, M.Uher a E.Urbanová.
Po prvom turnaji v BA a úvodnom internetovom kole bola na svete postupne vznikajúca tabuľka kvalifikácie. Všetko bolo ale stále otvorené, pretože to dôležité sa malo počítať až na samom konci. Už turnaj v KE poriadne poprehadzoval poradím a hneď bolo jasné, že tento systém kvalifikácie bude nielen pestrý, ale možno aj dramatický, lebo čo i len jeden dobrý výsledok, mohol minimálne miešať poradím pre účasť v B tímoch. Čo bolo však pozitívom, bol postupný prechod talentovaných mladých riešiteľov do náročnejšej A kategórie, lebo len tá umožňovala získavať kvalifikačné body, čo bolo odrazom toho, že záujem zabojovať o účasť v repre medzi mladými naozaj je. * Druhé net kolo veľa vody nenamútilo. Dokonca i poradie našich do veľkej miery kopírovalo predpokladané výsledky. Jedine bola škoda toho, že sa do kvalifikácie neprihlásili aj ostatní, najmä však Martin Kollár, ktorý dokázal svoje kvality i na turnaji v Bratislave. Dobre sa držal i z českých internetových súťaží známy Peter Hornák z Brezovej, ktorého by sme veľmi radi privítali aj na niektorom zo slovenských turnajov a naučili ho pre neho možno neznáme finty, ktoré by ho mohli posunúť ešte vyššie.
KVALIFIKÁCIA MS 2014
(net/MSR/regio/nominačný)
 1.Matúš Demiger-Zlaté Moravce
 2.Štefan Gašpár-Brusel
 3.Peter Hudák-Košice
 4.Ivana Štiptová-Ružomberok

 5.Michaela Bieliková-Sereď
 6.Pavel Jaselský-Vojtovce
 7.Zuzana Hromcová-Bytča (*)
 8.Marek Kasár-Brezno

 9.Andrej Plaštiak-Námestovo
10.Martin Fundárek-Báhoň
11.Matej Uher-Bratislava
12.Ivan Pastucha-Ružomberok

13.Diana Škrhová-Bratislava
14.Miroslav Šalaga-Martin
15.Viliam Balko-Martin
16.Martina Prinerová-Zvolen

17.Jozef Štuller-Obyce
18.Veronika Koľveková-Košice
19.Martin Kollár-Bratislava
20.Blanka Lehotská-Bratislava

21.Jakub Bahyl-Žilina
22.Natália Chanová-Púchov
23.Ján Farkaš-Martin
24.Denisa Mrvečková-Radoľa
15-30-20-35
09-26-16-29
13-18-10-31
07-24-14-23
05-20-08-33
00-22-14-25
11-28-18-xx
01-16-02-27
00-14-00-19
00-08-00-17
00-00-00-23
00-04-00-15

00-06-00-13
00-00-00-13
00-10-00-00
00-10-00-00

00-00-00-09
00-00-00-07
00-00-06-00
00-00-00-05

00-00-04-00
00-00-00-03
03-00-00-00
00-02-00-00
100
80
72
68
66
61
57
46
33
25
23
19

19
13
12
10

9
7
6
5

4
3
3
2
* vzhľadom na pravidlá a výsledok vlaňajších MS
účasť na MS v Londýne potvrdená priamo
* Danubia sudoku nebolo síce o prekvapeniach, ale výsledky celkom slušne pomiešali poradím v kvalifikácii. Už sa totiž začali počítať len dva najlepšie výsledky a to mierne pohýbalo aj sumárom bodov. * Záverečné regio turnaje takmer vyprázdnili tabuľku. Na bodované miesta sa totiž prepracovali samí favoriti a tak sa na druhý sled riešiteľov vôbec nedostalo. Dôležitý sa zdal že bude preto šampionát a nominačný turnaj, kde by však mali zabojovať najmä adepti do 18 rokov a nad 50 rokov, pretože tieto kategórie budú aj na majstrovstvách sveta a pri dobrom výsledku mali práve títo riešitelia šancu zaujať v rámci nominácie tzv. B tímov, o ktorých rozhoduje hlasovaním rada SZHaK, kde sa prihliada práve na dosiahnuté výsledky počas roka. * Aj blížiaci sa záver internetových súťaží postupne vyrovnával poradie medzi top riešiteľmi. Držať krok nestačil jedine P.Jaselský, naopak sami nad svojimi výsledkami s optimizmom krútili hlavy Š.Gašpár i J.Farkaš. Stále sa však zlepšoval nováčik A.Plaštiak, ktorý napriek minimu skúseností skvele stúpal od turnaja k turnaju. Aj posledné internetové kolo potvrdilo, že druhý sled riešiteľov ešte slovenskú špičku nedosahuje. V každom prípade však potešil záujem o internetovú súťaž a aj keď to nešlo každému podľa predstáv, nazbierané skúsenosti predsa len mohli pomôcť na slovenskom šampionáte, kde bolo až 15 bodovaných miest a súboj o miestenku do Londýna v B tíme sa mohol ešte poriadne zdramatizovať. Národný šampionát a po ňom hneď aj následný nominačný turnaj, stanovili celkové poradie kvalifikácie. Automaticky podľa pravidiel na základe výsledku z posledných majstrovstiev sveta postúpila do Londýna Zuzana Hromcová, ktorá tým pádom mohla organizovať nominačný turnaj a neobávať sa, že jej kvalifikačné body budú chýbať. A tím po odstúpení Š.Gašpára doplnila trojica podľa poradia: Matúš Demiger, Peter Hudák a Ivana .Štiptová. O B tíme rozhodovala rada SZHaK, ktorá po vypočutí si stanovísk zostávajúcich kandidátov a zohľadnení bodového skóre nominovala do Londýna Michaelu Bielikovú, Dianu Škrhovú, Pavla Jaselského a Natáliu Chanovú. Náhradníkmi sa stali Ján Farkaš a Blanka Lehotská.

KVALIFIKÁCIA MS 2015
Kvalifikačná sezóna 2015 rozšírila počet bodovaných miest pre každú oblasť na 15. Cieľom je vytvoriť širší prehľad kandidátov do reprezentačného družstva a zároveň umožniť lepšie porovnanie adeptov pre B tímy, resp. pre vekové kategórie do 15 a nad 50 rokov. Systém kvalifikácie a tzv. váha turnajov (či zaužívaný pojem koeficient),  zostali zachované, len sa premietli do rozšíreného bodovacieho režimu. Tak ako vlani je kvalifikácia rozdelená na 4 celky. Regionálne turnaje, z ktorých sa započítavajú 2 najlepšie výsledky, internetové súťaže, kde je obdobný princíp, majstrovstvá Slovenska a samostatný nominačný turnaj. Opäť tu už nie je účasť nijako obmedzená, predpokladá sa len, že bude pripravený z náročných úloh, zodpovedajúcich svetovému štandardu. Súčtom takto získaných bodov za všetky 4 celky vznikne poradie pre konečnú nomináciu.
[kvalifikácie v logike]                [ZAČIATOK STRÁNKY]
internetové turnaje (1. - 4.kolo)
net body / kvalifikačné body
 regio turnaje (BA-KE-BA-ZK-PU)
regio body / kvalifikačné body
 1.Matúš Demiger-Zl.Moravce
-- Zuzana Hromcová-Bytča
 3.Peter Hudák-Košice
 4.Štefan Gašpár-Brusel
 5.Pavel Jaselský-Vojtovce
 6.Michaela Bieliková-Sereď
 7.Andrej Plaštiak-Námestovo
 8.Marek Kasár-Brezno
 9.Ján Farkaš-Bratislava
10.Štefan Gyürki-Šalov
11.Igor Hudák-Košice
12.Diana Škrhová-Bratislava
13.Jaroslav Grajciar-Zvolen
14.Martina Prinerová-Zvolen
15.Natália Chanová-Púchov
16.Martin Fundárek-Báhoň
17.Blanka Lehotská-Bratislava
18.Miroslav Šalaga-Martin

ostatní riešitelia nezískali ani bod

15-14-15-xx
12-15-10-15
14-12-11-14
13-13-13-13
06-11-14-08
11-06-12-09
10-04-09-11
09-05-07-12
08-xx-xx-10
xx-10-05-07
xx-09-08-xx
07-07-xx-03
04-08-04-00
03-00-06-04
01-02-01-06
05-01-03-01
02-xx-xx-05
00-03-02-02


45 (30)
45 (30)
39 (28)
36 (26)
33 (25)
30 (23)
27 
(22)
24 (21)
21 
(18)
18 
(17)
15
 (17)
12
 (14)
09
 (12)
06
 (10)
03
 (08)
00
(08)
00
(07)
00
(05)
  1.Zuzana Hromcová-Bytča
-- Matúš Demiger-Zl.Moravce
 3.Michaela Bieliková-Sereď
-- Pavel Jaselský-Vojtovce
 5.Štefan Gašpár-Brusel
-- Andrej Plaštiak-Námestovo
 7.Diana Škrhová-Bratislava
 8. Marek Kasár-Brezno
 9.Natália Chanová-Púchov
10.Viliam Balko-Martin
-- Martin Fundárek-Báhoň
12.Martina Prinerová-Zvolen
13.Peter Hudák-Košice
14.Jaroslav Grajciar st.-Zvolen
15.Ján Farkaš-Bratislava
16.Veronika Koľveková-Košice
17.Blanka Lehotská-Bratislava
18.Štefan Gyürki-Šalov
19.Peter Gašpár-Púchov
20.Pavol Kollár-Bratislava
21.Ivan Pastucha-Ružomberok
22.Miroslav Šuňavec-L.Hrádok
23.Milan Paulovič-Bratislava
24.Jozef Hučka-Šurany
-- Miroslav Kasár-Brezno
15-13-14-15-1-1
13-15-15-xx-15
14-12-13-14-12
1-1-14-12-13-14
12-11-xx-xx-10
08-10-11-12-09
09-08-10-11-xx
10-xx-09-xx-xx
04-02-05-10-07
xx-09-08-05-xx
xx-05-02-09-08
07-xx-06-08-06
xx-xx-xx-xx-13
xx-07-xx-06-05
05-00-01-07-04
03-06-xx-xx-xx
xx-04-xx-04-xx
xx-xx-07-xx-xx
xx-xx-04-xx-03
06-xx-xx-xx-xx
xx-03-03-xx-xx
xx-xx-xx-03-xx
02-xx-xx-xx-xx
01-xx-00-xx-xx
xx-01-xx-xx-xx
60 (28)
60 (28)
52 (28)
52 (28)
44 (23)
44 (23)
36 (21)
32 (19)
28 (17)
24 (17)
20 (17)
16
(15)
12 (13)
08 (13)
04 (12)
00 (09)
00 (08)
00
(07)
00 (07)
00 (06)
00 (06)
00
(03)
00 (02)
00 (01)
00 (01)
Majstrovstvá SR
kvalifikačné body
 1.Peter Hudák-Košice
 2.Ivana Štiptová-Ružomberok
 3.Matúš Demiger-Zl.Moravce
 4.Michaela Bieliková-Sereď
 5.Pavel Jaselský-Vojtovce
 6.Zuzana Hromcová-Bytča
 7.Andrej Plaštiak-Námestovo
 8.Štefan Gašpár-Brusel
 9.Martin Fundárek-Báhoň
10.Diana Škrhová-Bratislava
11.Martina Prinerová-Zvolen
12.Miroslav Šalaga-Martin
13.Viliam Balko-Martin
14.Natália Chanová-Púchov
15.Jaroslav Grajciar-Zvolen
90
84
78
72
66
60
54
48
42
36
30
24
18
12
6
nominačný turnaj
kvalifikačné body
 1.Peter Hudák-Košice
 2.Matúš Demiger-Zl.Moravce
 3.Štefan Gašpár-Brusel
 4.Michaela Bieliková-Sereď
-- Pavel Jaselský-Vojtovce
-- Andrej Plaštiak-Námestovo
 7.Diana Škrhová-Bratislava
 8.Marek Kasár-Brezno
 9.Viliam Balko-Martin
10.Ľuboš Hyžák-Púchov
11.Peter Gašpár-Púchov
-- Jaroslav Grajciar-Zvolen
-- Natália Chanová-Púchov
14.Martin Fundárek-Báhoň
-- Gabriela Jaselská-Vojtovce
105
98
91
84
84
84
63
56
49
42
35
35
35
14
7
Na rok 2015 boli do regionálnych kvalifikačných turnajov zaradené všetky plánované podujatia v gescii SZHaK: 08.11. (ešte rok 2014) BRATISLAVA - BRÚSKA (Bratislava Rieši Úlohy Sudoku a Krásne vArianty), 07.02. KOŠICE - Cassovia turnaj, 07.03. BRATISLAVA - Danubia turnaj, 18.04. ZEMIANSKE KOSTOĽANY - Sudoku pre každého, 09.05. PÚCHOV - Gumi turnaj.
Medzi internetové súťaže boli zaradené tieto vybrané ON-LINE kolá, ktoré sú súčasťou Grand prix Svetovej federácie hádankárov (World Puzzle Federation): 30.01.-02.02. II. Grand Prix WPF, 27.02.-02.03 III.Grand Prix WPF, 27.-30.III. IV.Grand Prix WPF a 24.-27.IV. V.Grand Prix. Pre obidve kvalifikačné oblastí platí, že sa počítajú len dva najlepšie výsledky. V rámci internetových súťaží bolo však nutné vykonať dva kroky. Zaregistrovať sa na stránke Svetovej federácie hádankárov WPF venujúcej sa Grand Prix a zároveň prihlasovacie údaje vo forme meno - súťažný nick - dátum narodenia - adresa (obec/mesto) zaslať aj na email This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it . Bez týchto údajov zaslaných vopred nebola uznaná účasť na internetovom turnaji pre účely kvalifikácie. Túto podmienku splnili: Jakub Bahyl-Žilina, Michaela Bieliková-Sereď, Zuzana Branišová-Bytča (od 2.kola kvalifikačného kola), Matúš Demiger-Zlaté Moravce, Ján Farkaš-Bratislava, Martin Fundárek-Báhoň, Štefan Gašpár-Brusel, Štefan Gyürki-Šalov (od 2.kola kvalifikačného kola), Jaroslav Grajciar st.-Zvolen, Zuzana Hromcová-Bytča, Igor Hudák-Košice, Peter Hudák-Košice, Luboš Hyžák-Púchov, Natália Chanová-Púchov, Pavel Jaselský-Vojtovce, Marek Kasár-Brezno, Pavol Kollár-Bratislava (od 2.kola kvalifikačného kola) Veronika Koľveková-Košice, Marián Kráľ-Nitrica, Marián Kupčo-Žilina, Blanka Lehotská-Bratislava, Daniela Ondovčíková-Modra, Lucia Ondovčíková-Modra, Andrej Plaštiak-Námestovo, Martina Prinerová-Zvolen, Miroslav Šalaga-Martin, Diana Škrhová-Bratislava, Miroslav Šuňavec-Liptovský Hrádok a Matej Uher-Bratislava.
Novú kvalifikačnú sezónu otvoril ešte v novembri 2014 bratislavský turnaj BRÚSKA. Veľké prekvapenia sa nekonali, za zmienku však stojí posun dvojice mladých riešiteľov D.Škrhovej a A.Plaštiaka, ktorí ako sa zdá, postupne získavajú čoraz viac skúseností, ktoré sa začínajú pretavovať v dobré výsledky. Internetovú časť otvorilo 2.kolo Grand Prix Svetovej federácie hádankárov. Aj tu sa potvrdili papierové predpoklady, viac sa čakalo najmä od P.Jaselského a dlhoročné skúsenosti predurčovali na vyššiu priečku i B.Lehotskú.
KVALIFIKÁCIA MS 2015
net/MSR/regio/nominačný)
 1.Zuzana Hromcová-Bytča (*)
 2.Matúš Demiger-Zl.Moravce
 3.Michaela Bieliková-Sereď
 4.Peter Hudák-Košice

 5.Pavel Jaselský-Vojtovce
 6.Štefan Gašpár-Brusel
 7.Andrej Plaštiak-Námestovo
 8.Diana Škrhová-Bratislava

 9.Marek Kasár-Brezno
10.Viliam Balko-Martin
11.Ivana Štiptová-Ružomberok
12.Natália Chanová-Púchov

13.Martin Fundárek-Báhoň
14.Jaroslav Grajciar-Zvolen
15.Martina Prinerová-Zvolen
16.Ľuboš Hyžák-Púchov
17.Peter Gašpár-Púchov
18.Ján Farkaš-Bratislava
19.Miroslav Šalaga-Martin
20.Štefan Gyürki-Šalov
21.Igor Hudák-Košice
22.Gabriela Jaselská-Vojtovce
23.Veronika Koľveková-Košice
45-60-60-xxx
45-78-60-098
30-72-52-084
39-90-xx-105

33-66-48-084
36-48-44-091
27-54-44-084
12-36-36-063

24-xx-32-056
xx-18-28-049
xx-84-xx-xxx
03-12-24-035

00-42-16-014
09-06-12-035
06-30-20-000
xx-00-00-042
xx-00-00-035
21-xx-08-000
00-24-xx-000
18-xx-00-xxx
00-xx-16-xxx
xx-00-xx-007
00-00-04-xxx
165
281
238
234

231
219
209
147

112
95
84
74

72
62
56
42
35
29
24
18
16
7
4
* vzhľadom pravidlá a poradie MSR po základnej
časti účasť na MS v Sofii potvrdená automaticky

V Košiciach bol druhý regio turnaj v znamení favoritov. Dobré výsledky však potvrdil A.Plaštiak, ktorý sa ukazuje ako nový talent na slovenskej lúštiteskej scéne. Aj druhé internetové kolo potvrdilo nastavené poradie medzi top riešiteľmi. V druhom slede sa ale diali zaujímavé posuny a tak je to opäť všetko zamotané a navyše sa pridali noví riešitelia. Štvrté internetové kolo Grand prix (u nás ako tretie kvalifikačné) celkom zaujímavo popremiešalo poradím. Už sa totiž berú len dva najlepšie výsledky a čo i len jeden dobrý výsledok dokáže slušne posunúť riešiteľa dopredu. Škodou je len to, že toto kolo absolvovalo súťaž 25 Slovákov, ale len 17 je zapojených do kvalifikácie. Tento fakt môže mrzieť najmä trojicu Peter Hornák, Martin Kollár a Daniela Lukáčová, ktorí mohli bodovať aj v kvalifikácii a zamotať tak celkovým poradím. A to bez ohľadu na to, či by mali reálny cieľ do Bulharska sa prebojovať. Minimálne by to vyjadrovalo reálny stav úrovne aj druhého sledu riešiteľov, aby ich to motivovalo k lepším výsledkom. Hoci bratislavská Danubia veľa zmien neurobila, potvrdila postavenie favoritov a to aj napriek tomu, že sa už u niektorých jeden výsledok škrtal. Zemianske Kostoľany boli celkom prekvapivé, pretože až trojica riešiteľov prekonala svoje dovtedajšie turnajové maximum. Záverečné internetové kolo veľa vody nenamútilo. Pár bodov sa síce pomenilo ale celkové poradie zostalo takmer rovnaké. Zaujímavosťou bolo však to, že úplne všetky 4 internetové kolá skončili rovnako pre Š.Gašpára a to, že je dôležité pre top riešiteľov sa naozaj zúčastniť každého kola, pretože svojou neúčasťou dávajú šancu svojej konkurencii a tá to zdá sa rada využíva. Základnú časť Majstrovstiev Slovenska vyhrala Zuzana Hromcová, ktorá tým pádom automaticky získala právo na účasť na MS v Bulharsku. Šamiponátom sa do kvalifikácie plným počtom bodov prihlásil Peter Hudák, ku ktorému sa pridala stále skvelá Ivana Štiptová (druhá na MSR), u ostatných bolo poradie podľa očakávania, príjemne prekvapil Martin Fundárek, ktorému žiaľ ešte do svetovej kategórie nad 50 rokov chýbajú dva. Nadol sa naopak prepadol J.Farkaš, ktorý šamiponát organizoval a v Bytči chýbal aj Marek Kasár, ktorý dovtedy atakoval 8. miesto zaručujúce postup do Sofie. Nominačný turnaj s náročnými úlohami bola už iná káva. V ňom opäť exceloval Peter Hudák, ktorý sa tak vyšvihol napriek neúčasti na regionálnych turnajoch do prvej štvorky a zamiešal poradím celkovej kvalifikácie. Konečné zloženie našej repre, ktoré nakoniec do Sofie pocestuje, záležalo okrem iného aj od stanovísk jednotlivých kandidátov, nakoľko samotný Peter nemohol cestovať vzhľadom na pracovné povinnosti, rovnako ako Marek Kasár a tak rada SZHaK schválila do a tímu M.Bielikovú, Z.Hromcovú, M.Demigera a P.Jaselského. B tím bude súťažiť v zložení A.Plaštiak, D.Škrhová (aj v kategórii do 18 rokov), Š.Gašpár a V.Balko (aj v kategórii nad 50 rokov). Vďaka ponuke organizátorov postavíme ešte aj neoficiálny C tím v zložení M.Fundárek, N.Chanová (aj v kategórii do 18 rokov), B.Lehotská a J.Farkaš (aj v kategórii nad 50 rokov).

KVALIFIKÁCIA MS 2016
Kvalifikačná sezóna 2015/2016 bude poznačená výpadkom časti top riešiteľov, ktorí organizačne a autorsky zabezpečovali majstrovstvá sveta, ktoré sme v októbri organizovali na Slovensku v Senci. Preto pre všetkých ostatných vznikla veľká príležitosť popasovať sa o možnosť reprezentovať Slovensko na svetovom šampionáte. Spôsob kvalifikácie sa nemenil a bol rozdelená na 4 celky. Regionálne turnaje, z ktorých sa započítavali 2 najlepšie výsledky, internetové súťaže, kde bol obdobný princíp, majstrovstvá Slovenska a samostatný nominačný turnaj, kde už nebola účasť nijako obmedzená a kde boli pripravené náročné úlohy, zodpovedajúce svetovému štandardu. Každý celok mal svoj vlastný koeficient, pričom súčtom takto upravených bodov za všetky 4 celky vzniklo poradie pre konečnú nomináciu. V prípade rovnosti takto získaných kvalifikačných bodov rozhodovalo najprv lepšie umiestnenie v nominačnom turnaji a ako druhé kritérium bolo poradie na majstrovstvách Slovenska.
Na rok 2016 boli do regionálnych kvalifikačných turnajov zaradené tieto: 07.11. (ešte rok 2015) BRATISLAVA - BRĎO (Bratislava Rieši Ďalšie lOgické úlohy), 06.02. KOŠICE - Cassovia turnaj, 12.03 BRATISLAVA - Danubia turnaj, 23.04. BYTČA - Primátorský turnaj a 24.04. PÚCHOV - Gumi turnaj. Medzi internetové súťaže boli zaradené tieto: 08.01-11.01. I. Grand Prix WPF, 04.-07.03. III. Grand Prix WPF, 01.04.-04.04. IV. Grand Prix WPF a 27.-30.05. VI. Grand Prix WPF. V obidvoch kvalifikačných oblastiach sa počítali len dva najlepšie výsledky (z maximálne 4, resp. 5  možných).
[kvalifikácie v logike]                [ZAČIATOK STRÁNKY]
internetové turnaje (1. - 4.kolo)
net body / kvalifikačné body
 regio turnaje (BA-KE-BA-BY-PU)
regio body / kvalifikačné body
 1.Matúš Demiger-Zlaté Moravce
 2.Štefan Gašpár-Brusel
 3.Andrej Plaštiak-Námestovo
 4.Pavel Jaselský-Vojtovce
 5.Peter Hornák-Bratislava
 6.Ľuboš Hyžák-Púchov
 7.Marek Kasár-Brezno
 8.Igor Hudák-Košice
 9.Diana Škrhová-Bratislava
10.Jaroslav Grajciar st.-Zvolen
11.Natália Chanová-Púchov
12.Miroslav Šalaga-Martin
13.Peter Hudák-Košice
14.Jana Sidorová-Košice
15.Matej Vyparina-Žilina
16.Martin Fundárek-Báhoň
17.Peter Gašpár-Púchov
18.Tatiana Padyšáková-Bratislava
19.Daniela Lukáčová-Bratislava
20.Ján Morávek-Prievidza
21.Marek Pápay-Jatov
22.Martin Kollár-Bratislava
23.Marián Kráľ-Nitrica
24.Bianka Húževková-Púchov
15-15-15-15
13-13-14-09
xx-14-13-13
11-12-12-14
09-11-10-11
00-09-08-12
10-10-07-06
12-00-00-05
05
-06-11-xx
07-02-00-10
08-07-09-07
06-08-02-08
14-xx-xx-xx
xx-04-06-xx
04-00-04-xx
02-05-00-02
xx-00-05-00
00-00-xx-04
00-01-00-03
03-00-00-xx
00-03-xx-xx
xx-xx-03-xx
01-00-01-xx
xx-00-00-01
45 (30)
42 (27)
42 (27)
36 (26)
33 (22)
30 (21)
27 (20)
24 (17)
21 (17)
18 (17)
15 (17)
12 (16)
09 (14)
06 (10)
03 (08)
00 (07)
00 (05)
00
(04)
00
(04)
00
(03)
00 (03)
00 (03)
00 (02)
00 (01)
  1.Matúš Demiger-Zlaté Moravce
 2.Zuzana Hromcová-Bytča
 3.Michaela Bieliková-Sereď
 4.Andrej Plaštiak-Námestovo
 5.Štefan Gašpár-Brusel
 6.Pavel Jaselský-Vojtovce
 7.Diana Škrhová-Bratislava
 8.Natália Chanová-Púchov
 9.Marek Kasár-Brezno
10.Martin Fundárek-Báhoň
11.Peter Hornák-Bratislava
12.Katarína Šimonovičová-Sl.Ľupča
13.Marek Pápay-Jatov
14.Viliam Balko-Martin
15.Miroslav Šalaga-Martin
16.Martina Prinerová-Zvolen
17.Pavol Kollár-Bratislava
18.Igor Hudák-Košice
19.Peter Gašpár-Púchov
20.Miroslav Šuňavec-Lipt.Hrádok
21.Ľuboš Hyžák-Púchov
22.Lucia Ondovčíková-Modra
23.Martin Krebs-Vinosady
24.Veronika Koľveková-Košice
25.Bianka Húževková-Púchov
26.Nikolas Mészáros-Gabčíkovo
27.Jaroslav Grajciar st.-Zvolen
28.Daniela Ondovčíková-Modra
15-15-14-xx-xx
13-14-15-xx-xx
xx-xx-13-15-13
14-13-11-12-14
xx-11-xx-13-15
12-12-12-14-12
11-xx-07-11-xx
09-09-09-04-11
08-xx-10-10-xx
06-06-06-09-10
xx-05-08-08-05
07-08-03-05-03
xx-xx-02-07-07
xx-03-xx-03-09
xx-04-xx-00-08
01-xx-05-06-04
10-xx-xx-xx-xx
xx-10-xx-00-00
xx-xx-xx-02-06
xx-07-xx-xx-xx
04-02-00-00-00
05-xx-00-xx-xx
xx-xx-04-xx-xx
03-xx-00-xx-xx
xx-xx-01-00-02
02-xx-xx-xx-xx
xx-xx-xx-01-01
xx-01-00-xx-xx
60 (30)
56 (29)
52 (28)
48 (28)
44 (26)
40 (26)
36 (22)
32 (20)
28 (20)
24 (19)
20 (16)
16 (15)
12 (14)
08 (12)
04 (12)
00 (11)
00 (10)
00 (10)
00 (08)
00 (07)
00 (06)
00 (05)
00 (04)
00 (03)
00 (03)
00 (02)
00 (02)
00 (01)
Majstrovstvá SR
kvalifikačné body
 1.Zuzana Hromcová-Bytča
 2.Michaela Bieliková-Sereď
 3.Pavel Jaselský-Vojtovce
 4.Štefan Gašpár-Brusel
 5.Andrej Plaštiak-Námestovo
 6.Natália Chanová-Púchov
 7.Diana Škrhová-Bratislava
 8.Marek Kasár-Brezno
 9.Peter Hornák-Bratislava
10.Martina Prinerová-Zvolen
11.Jaroslav Grajciar st.-Zvolen
12.Igor Hudák-Košice
13.Miroslav Šalaga-Martin
14.Viliam Balko-Martin
15.Martin Fundárek-Báhoň
90
84
78
72
66
60
54
48
42
36
30
24
18
12
6
nominačný turnaj
kvalifikačné body
 1.Andrej Plaštiak-Námestovo
 2.Pavel Jaselský-Vojtovce
 3.Štefan Gašpár-Brusel
 4.Diana Škrhová-Bratislava
 5.Miroslav Šalaga-Martin
 6.Igor Hudák-Košice
 7.Gabriela Jaselská-Vojtovce
 8.Marek Kasár-Brezno
 9.Viliam Balko-Martin
10.Natália Chanová-Púchov
11.Jaroslav Grajciar st.-Zvolen
12.Miroslav Šuňavec-Lipt.Hrádok
13.Peter Gašpár-Púchov
14.Peter Hornák-Bratislava
15.Bianka Húževková-Púchov
105
98
91
84
84
70
63
63
63
42
42
28
21
14
7
V rámci internetových súťaží bolo však nutné najprv sa zaregistrovať na stránke Svetovej federácie hádankárov WPF venujúcej sa Grand Prix. Prvé internetové kolo prebehlo 8. až 11.1. a vďaka prekladu Matúša Demigera bolo možné zadania mať aj v slovenčine. Ďalšie kolo zaradené do našej kvalifikácie sa uskutočnilo 4. až 7.3. a bolo pod gesciou autorov z Čiech. V ňom opäť dominoval Matúš, pričom aj poradia na  prvých priečkach našich zástupcov boli veľmi podbné kolu prvému. Tretie kolo (v rámci Grand Prix označené ako štvrté), ktoré pripravili ruskí autori a prebehlo 1. až 4. apríla. Po ňom sa už zjavne konštituovala skupina 7-10 riešiteľov, ktorá v tejto oblasti kvalifikácie hrala prvé husle a bojovala o najvyššie priečky. V druhom slede sa však stále snažili aj ostatní, vedomí si možnosti zabojovať o tretie družstvo Slovenska, ktoré bude lúštitť v Senci. Posledné 4. "japonské" kolo prebehlo koncom mája a zamiešalo poradím práve na priečkach, kde sa bude rozhodovať o zložení tretieho družstva.
KVALIFIKÁCIA MS 2016
(net/MSR/regio/nominačný)
 1. Andrej Plaštiak-Námestovo
 2. Štefan Gašpár-Brusel
 3. Pavel Jaselský-Vojtovce
 4. Diana Škrhová-Bratislava (-18)

 5. Marek Kasár-Brezno
 6. Natália Chanová-Púchov (-18)
 -- Zuzana Hromcová-Bytča (*)
 
-- Michaela Bieliková-Sereď (*)
 7. Miroslav Šalaga-Martin
 8. Igor Hudák-Košice (50+)
 9. Peter Hornák-Bratislava
 -- Matúš Demiger-Zl.Moravce (*)
10. Jaroslav Grajciar st.-Zvolen (50+)
11. Viliam Balko-Martin (50+)
12. Lucia Ondovčíková-Modra (-18)
     (rozhodnutie rady podľa smernice)

13. Gabriela Jaselská-Vojtovce
 -- Martina Prinerová-Zvolen (*)
14. Ľuboš Hyžák-Púchov (50+)
 -- Martin Fundárek-Báhoň (*)
15. Miroslav Šuňavec-Lipt.Hrádok
16. Peter Gašpár-Púchov

17. Katarína Šimonovičová-Sl.Ľupča
18. Marek Pápay-Jatov
 -- Peter Hudák-Košice (*)
19. Bianka Húževková-Púchov
20. Jana Sidorová-Košice
21. Matej Vyparina-Žilina


42-66-44-105
42-72-52-091
36-78-40-098
21-54-36-084

27-48-28-063
15-60-32-042
xx-90-56-xxx
xx-84-52-xxx
12-18-04-084
24-24-00-070

33-42-20-014
45-xx-60-xxx
18-30-00-042
xx-12-08-063
xx-00-00-000


xx-xx-xx-063
00-36-00-xxx
30-00-00-000
00-06-24-000
00-00-00-028
00-00-00-021

00-xx-16-xxx
00-xx-12-xxx
09-xx-xx-xxx
xx-xx-xx-007
06-xx-xx-xxx
03-xx-xx-xxx


257
257
252
195

166
149
149
136
118
118


109
105
90
83
0


63
36
30
30
28
21

16
12
9
7
6
3


* vzhľadom na zapojenie sa
do organizácie majstrovstiev sveta
sa uchádzal/la o účasť na MS v Senci
Prvý regionálny turnaj sa konal v Bratislave a mal zaujímavo početné zastúpenie. Objavili sa aj nové tváre a čo potešilo je to, že dokonca niektorí z nich aj bodovali. Zdá sa, že tento spôsob bodovania motivuje a najmä tento rok, keď časť top riešiteľov bude mať na majstrovstvách organizačné povinnosti sa ukáže, kto sa presadí viac a kto menej. Druhý bol na východe V Košiciach a dopadol celkom zaujímavo. Tretí s početnou účasťou sa na jar znovu konal v Bratislave a celkom zaujímavo popremiešal celkovým poradím, lebo sa už začali započítavať len dva najlepšie výsledky. Záver tejto série bol cez supertýždeň na Považí - v Bytči a Púchove. Výsledky boli znovu zaujímavé a aj keď niekto pred národným šampionátom získal určitý náskok, vonkoncom nie je rozhodnuté.
Majstrovstvá a následný nominačný turnaj ovládla trojica P.Jaselský, A.Plaštiak a Š.Gašpár, ktorí si tak vybojovali miestenku v A tíme. K ním sa vďaka výbornému výsledku v nominačnom turnji pridala D.Škrhová. Ostatní sa už bodovo vzdialili a tak zostalo na rade SZHaK zvážiť, kto si zaslúži reprezentovať SR. Takto na posledné postupové miesto s cieľom získavať skúsenosti schválila juniorku Luciu Ondovčíkovú.

KVALIFIKÁCIA MS 2017
Novú kvalifikačnú sezónu otvoril už tradične novembrový bratislavský turnaj BRĎO, na ktorom sa rozdávali prvé kvalifikačné body pre záujemcov o účasť na Majstrovstvách sveta v sudoku, ktoré sa uskutočnia v októbri 2017 v Indii. Spôsob kvalifikácie sa nemení a je rovnako ako v predchádzajúcich rokoch rozdelený na 4 celky. Regionálne turnaje, z ktorých sa započítavajú 2 najlepšie výsledky, internetové súťaže, kde je obdobný princíp, majstrovstvá Slovenska a samostatný nominačný turnaj, kde už nie je účasť nijako obmedzená a kde sú pripravené náročné úlohy, zodpovedajúce svetovému štandardu. Každý celok má svoj vlastný koeficient, pričom súčtom takto upravených bodov za všetky 4 celky vznikne poradie pre konečnú nomináciu. V prípade rovnosti takto získaných kvalifikačných bodov rozhoduje najprv lepšie umiestnenie v nominačnom turnaji a ako druhé kritérium je poradie na majstrovstvách Slovenska.
Na rok 2017 budú do regionálnych kvalifikačných turnajov zaradené tieto: 12.11. (ešte rok 2016) BRATISLAVA - BRĎO (Bratislava Rieši Ďalšie lOgické úlohy), KOŠICE - Cassovia turnaj, BRATISLAVA - Danubia turnaj, PÚCHOV - Sudoku pre každého a Gumi turnaj.
Internetová časť kvalifikácie o postup na Majstrovstvá sveta v sudoku, ktoré sa uskutočnia v októbri v indickom Bangalore, sa začne 13. januára 2017 a potrvá do pondelňajšej polnoci. Na webovej stránke Grand Prix WPF sa v priebehu roka uskutoční osem on-line turnajov, pričom štyri z nich sú zaradené aj do slovenskej kvalifikácie. Kažždému Slovákovi sa do poradia započítajú dva najlepšie výsledky.
Autormi úloh prvého kola sú Holanďania a preklad zadaní súťažných úloh pre vás pripravil Matúš Demiger. Originál zadaní a vzorové úlohy nájdete na webovej stránke Grand Prix WPF. Pravidlá ostávajú nezmenené ako v uplynulých dvoch rokoch, preštudovať si ich môžžete v priložženom dokumente. Držžíme vám palce!
[kvalifikácie v logike]                [ZAČIATOK STRÁNKY]
internetové turnaje (1. - 4.kolo)
net body / kvalifikačné body
 regio turnaje (BA1-KE-BA2-PU1-PU2)
regio body / kvalifikačné body
 1.Matúš Demiger-Zlaté Moravce
 2.Pavel Jaselský-Vojtovce
 3.Štefan Gašpár-Brusel
 4.Andrej Plaštiak-Námestovo
 5.Peter Hudák-Košice
 6.Marek Kasár-Brezno
 7.Ľuboš Hyžák-Púchov
 8.Gabriela Jaselská-Vojtovce
 9.Igor Hudák-Košice
10.Natália Chanová-Púchov
11.Michaela Bieliková-Sereď
12.Katarína Šimonovičová-Sl.Ľupča
13.Jaroslav Grajciar st.-Zvolen
14.Jaroslav Grajciar ml.-Zvolen
15.Peter Hornák-Bratislava
16.-17.Marián Kráľ-Nitrica
16.-17.Martina Prinerová-Zvolen
18.-19.Miroslav Šalaga-Martin
18.-19.Matej Vyparina-Žilina
15-15-xx-xx
14-13-xx-xx
12-14-xx-xx
13-12-xx-xx
10-10-xx-xx
08-09-xx-xx
03-11-xx-xx
09-04-xx-xx
04-08-xx-xx
06-06-xx-xx
11-xx-xx-xx
05-03-xx-xx
07-00-xx-xx
xx-07-xx-xx
00-05-xx-xx
02-00-xx-xx
00-02-xx-xx
01-00-xx-xx
00-01-xx-xx
45 (30)
42 (27)
39 (26)
36 (25)
33 (20)
30 (17)
27 (14)
24 (13)
21 (12)
18 (12)
15 (11)
12 (08)
09 (07)
09 (07)
03 (05)
00 (02)
00 (02)
00 (01)
00 (01)
  1.Matúš Demiger-Zlaté Moravce
 2.Pavel Jaselský-Vojtovce
 3.-4.Marek Kasár-Brezno
 3.-4.Andrej Plaštiak-Hlohovec
 5.Peter Hudák-Košice
 6.Štefan Gašpár-Brusel
 7.Katarína Šimonovičová-Sl.Ľupča
 8.Natália Chanová-Púchov
 9.Michaela Bieliková-Sereď
10.-11.Peter Hornák-Bratislava
10.-11.Gabriela Jaselská-Vojtovce
12.Miroslav Šalaga-Martin
13.Martin Fundárek-Báhoň
14.Veronika Koľveková-Košice
15.Zuzana Hromcová-Bytča
16.Bianka Húževková-Púchov
17.Ivan Pastucha-Ružomberok
18.Jaroslav Grajciar-Zvolen
19.Ivana Ondrejková-Ružomberok
20.Martina Prinerová-Zvolen
21.Marek Pápay-Jatov
22.Miroslav Šuňavec-Lipt.Hrádok
23.Blanka Lehotská-Bratislava
24.Peter Gašpár-Púchov
15-15-xx-xx-15
12-14-15-13-11
14-07-14-11-03
xx-xx-xx-14-14
xx-xx-xx-15-12
xx-13-xx-12-08
11-05-13-09-02
04-12-12-08-07
13-xx-xx-10-09
10-11-06-00-06
05-10-11-01-00
07-09-xx-06-00
06-09-xx-02-05
03-06-08-xx-xx
xx-xx-xx-xx-13
09-xx-xx-03-04
08-xx-xx-05-xx
xx-04-xx-07-01
xx-xx-xx-xx-10
xx-xx-10-xx-xx
xx-xx-09-xx-xx
xx-xx-07-00-xx
xx-xx-xx-04-00
02-xx-xx-00-xx
60 (30)
56 (29)
52 (28)
52 (28)
44 (27)
40 (25)
36 (24)
32 (24)
28 (23)
24 (21)
24 (21)
16 (16)
12 (15)
08 (14)
04 (13)
00 (13)
00 (13)
00 (11)
00 (10)
00 (10)
00 (09)
00 (07)
00 (04)
00 (02)

Prvý regionálny turnaj sa konal v Bratislave.
Majstrovstvá SR
kvalifikačné body
 1.
 2.
 3.
 4.
 5.
 6.
 7.
 8.
 9.
10.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
nominačný turnaj
kvalifikačné body
 1.
 2.
 3.
 4.
 5.
 6.
 7.
 8.
 9.
10.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
KVALIFIKÁCIA MS 2017
(net/MSR/regio/nominačný)
 1.Matúš Demiger-Zlaté Moravce
 2.Pavel Jaselský-Vojtovce
 3.Andrej Plaštiak-Námestovo
 4.Marek Kasár-Brezno

 5.Štefan Gašpár-Brusel  
 6.Peter Hudák-Košice
 7.Natália Chanová-Púchov
 8.-9.Gabriela Jaselská-Vojtovce
 
8.-9.Katarína Šimonovičová-Sl.Ľupča
10.Michaela Bieliková-Sereď
11.-12.Peter Hornák-Bratislava
11.-12.Ľuboš Hyžák-Púchov

13.Igor Hudák-Košice
14.Miroslav Šalaga-Martin
15.Martin Fudárek-Báhoň
16.-17.Jaroslav Grajciar st.-Zvolen
16.-17.Jaroslav Grajciar ml.-Zvolen
18.Veronika Koľveková-Košice
19.Zuzana Hromcová-Bytča


45-xx-60-xx
42-xx-56-xx
36-xx-52-xx
30-xx-52-xx

39-xx-40-xx
33-xx-44-xx
18-xx-32-xx
24-xx-24-xx
12-xx-36-xx
15-xx-28-xx
03-xx-24-xx
27-xx-xx-xx

21-xx-xx-xx
00-xx-16-xx
00-xx-12-xx
09-xx-00-xx
09-xx-xx-xx
00-xx-08-xx
xx-xx-04-xx


105
98
88
82

79
77
50
48
48
43
27
27

21
16
12
09
09

08
04


* osobitné poznámky


Last Updated ( Saturday, 26 August 2017 )
 
< Prev   Next >
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement