občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času

Vyhľadávanie - Search

NASLEDOVNÉ UDALOSTI

There are no upcoming events currently scheduled.
Kompletný kalendár

--- NOVEMBER 2017 ---

OSLÁVENCI
02.11. Anton Hnáth Moravany 76
          stredoškolský profesor
03.11. Peter Krajčír Bratislava, Trnava
          dobrodruh a cestovateľ 70
03.11. Zdenka Králová (Liptáková) 67
          Bratislava kombinatorička
          profesorka STU Bratislava
03.11. Ľuboš Oravec Bratislava 53
03.11. Judita Ďurčová N.Mesto n/V. 34
05.11. Natália Chanová Púchov 16
          reprezentantka SR v sudoku
06.11. Štefan Gašpár Brusel, Púchov 38
08.11. Emília Rigdová ml. Poprad 27
11.11. Štefan Schrötter Košice 66
17.11. Jozef Štuller Obyce 33
21.11. Pavol Kollár-Bratislava 18
24.11. Jozef Páleník Svinná 63
          poľnohospodár
26.11. Ján Turek Poprad 50
          podpredseda SZHaK
27.11. Alžbeta Krejčiová N.Dubnica 28
28.11. Anton Čermák Košice 71
28.11. Katarína Pokorná Bratislava 28
28.11. Jozef Kontuľ Bratislava 56
          predtým Topoľovka

SPOMÍNAME
† 01.11.1997 Ján Csetneky Komárno
† 04.11.1997 Imrich Petrík Trebišov
† 12.11.2016 Magdaléna Brozmanová
          Žilina

PRIPOMÍNAME SI
* 06.11.1921 Vendelín Vavrík Žilina
   štátny zamestnanec
* 06.11.1925 Jozef Šurina
  Banská Bystrica operný zborista
* 09.11.1958 Zoltán Végh Martin
   svetový autor maľovaných krížoviek
* 10.11.1933 Stanislav Mašan Banská
  Bystrica maliar porcelánu z Francúzska
* 11.11.1945 František Genšorík Martin
* 18.11.1912 Ján Drdoš Čadca, Lučenec
   učiteľ
* 18.11.1936 Štefan Kovarovič Kúty
   vlakový poštár
* 25.11.1920 Marcel Barát "M.B.Rosin"
  Mýtna Nová Ves

--- DECEMBER 2017 ---

OSLÁVENCI
04.12. Dušan Vojník Prešov 61
06.12. Pavol Husár Prešov 64
07.12. Juraj Bódi Detva 63
13.12. Helena Hupková Nové Zámky 76
15.12. Jozef Mokrý Prievidza 75
           chemik
19.12. Michaela Bieliková Sereď 22
          talentovaná reprezentantka SR
19.12. Vladimír Kmeť Krpeľany 46
20.12. Daniela Kalaninová Humenné 33
          autorka krížoviek
21.12. Terézia Schenková Martin 72
          tajomníčka SZHaK
22.12. Anna Zamboyová Prievidza 77
          ekonómka
22.12. Ladislav Žitňák Šaľa 60
24.12. Juraj Fajčík Kremnica 86
          literát a pedagóg pre mládež
          s chybami sluchu

24.12. Rudolf Čačko Košice 75
25.12. Stanislav Krajči Košice 48
          alias "Kreuz"

SPOMÍNAME
† 23.12.2008 Ján Turek st.
   dlhoročný vedúci o Tatranec
† 28.12.1976 Miloš Lociga Lučenec
   ekonóm

PRIPOMÍNAME SI
* 02.12.1930 František Pekár Kalša
   učiteľ
* 18.12.1935 Ladislav Královský
   Michalovce turnajový fotograf
* 26.12.1932 Ivan Slávik Nová Dubnica

KALENDÁR udalostí

November 2017 December 2017 January 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
Week 48 1 2 3
Week 49 4 5 6 7 8 9 10
Week 50 11 12 13 14 15 16 17
Week 51 18 19 20 21 22 23 24
Week 52 25 26 27 28 29 30 31
KaH turnaj v Brezovej PDF Print E-mail
Written by Ján Turek   
Sunday, 13 May 2012
ImageImageDruhý májový víkend sa na západe Slovenska konali dva turnaje s bohatou účasťou riešiteľov. V sobotu si dali rande priatelia lúštenia vo Svinnej, v nedeľu sa zišli pod mohylou v Brezovej pod Bradlom. 4. ročník krížovkárskej súťaže o pohár M. R. Štefánika sa konal dňa 13. mája 2012 v priestoroch Denného centra v Brezovej pod Bradlom za účasti 47 súťažiacich z celého Slovenska a Moravy. Riešili sa krížovky v troch a hádanky v dvoch kategóriách podľa obtiažnosti a sudoku v jednej kategórii. Chladné počasie riešiteľom na chuti do zápolenia neubralo a tak po troch hodinách lúštenia sa zrodili tieto výsledky:
IV. Turnaj o pohár M.R.Štefánika BREZOVÁ pod Bradlom 2012
hlavná kategória
krížovky (počet chýb)
1.P.Paďour-Žilina 0
2.M.Šuňavec-L.Hrádok 1
3.Š.Tatarko-Poprad 2
4.J.Turek-Poprad 3
5.I.Platzner-Žilina 3
hádanky (počet hádaniek)
1.J.Turek-Poprad 13
2.M.Chudý-Prievidza 11
3.I.Filadelfi-Prievidza 9
4.Š.Tatarko-Poprad 9
5.I.Platzner-Žilina 9
vedľajšia kategória
krížovky (počet chýb)
1.J.Sýkora-Vsetín 0
2.J.Struňák-Michalovce 0
3.P.Gašpár-Púchov 1
4.J.Páleník-Svinná 1
5.A.Hajovský-Svit 2
hádanky (počet hádaniek)
1.A.Hnáth-Moravany 13
2.P.Gašpár-Púchov 12
3.J.Páleník-Svinná 12
4.M.Ďurech-Martin 11
5.J.Sýkora-Vsetín 11
domáca kategória
krížovky (počet chýb)
1.J.Gregorovič 1 chyba

2.Z.Krutá-Brezová p/Br. 2
3.E.Ušiaková-Brezová p/Br. 2
4.L.Mircová-N.Mesto nV. 2
5.J.Chrastina-Brezová p/Br. 2

sudoku (počet bodov)
1.Z.Marková-Brezová p/Br. 48

2.M.Alina-Brezová p/Br. 24
3.J.Krutý-Brezová p/Br. 23
4.Krutá-Brezová p/Br. 21
5.Mižialková-Brezová p/Br. 15


Celkovým víťazom turnaja sa stal Ján TUREK z Popradu z krúžku Tatranec. Podrobnosti a celkové poradie nájdete TU.
Last Updated ( Saturday, 11 August 2012 )
 
< Prev   Next >
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement