občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času

Vyhľadávanie - Search

OČAKÁVAME

04.-07.11.2018 Praha
Majstrovstvá sveta
v sudoku

07.-11.11.2018 Praha
Majstrovstvá sveta
v logických úlohách

24.11.2018 Košice
20. Maratónsky turnaj
v riešení krížoviek
a hádaniek

--- OKTÓBER 2018 ---

OSLÁVENCI
05.10. Ladislav Hriň Prievidza 73
06.10. Andrea Tamajková P.Bystrica 35
   predtým Pohanková
07.10. Peter Hornák Bratislava 39
08.10. Jaromír Slíž Beladice 67
08.10. Jozef Chano st. Púchov 58
08.10. Jana Salamonová Košice 34
11.10. Tibor Štecák Michalovce 75
12.10. Emil Trochan Bratislava 64
13.10. Jana Sidorová Košice 37
17.10. František Cvengroš 65
   Spišská Nová Ves
19.10. Ľudovít Alth Košice 66
24.10. Anton Zámečník Bratislava 85
25.10. Milan Nemček Vrútky 70
25.10. Šimon Szabari Sady n/T. 22
26.10. Michal Hudák Košice 30
28.10. Martina Hromcová Bytča 21
30.10. Martin Kollár Bratislava 47
31.10. Benjamín Baťalík Michalovce
   74 chirurg, vedúci o Šíravan
31.10. František Hoffman 72
   Ružomberok, zubár

SPOMÍNAME
† 02.10.2008 Otto Léka Žilina
† 03.10.1997 Pavel Fejt Martin
† 07.10.2012 Ľuboslava Koštialová
   Nové Mesto nad Váhom
† 21.10.2008 Zoltán Végh Martin
   svetový autor maľovaných krížoviek

PRIPOMÍNAME SI
* 04.10.1905 Vladimír Kulčický Bratislava
   významný propagátor hádaniek,
   po ktorom je pomenovaný
   národný šampionát
* 04.10.1940 Drahomír Lacko Žiar n/Hr.
* 10.10.1926 František Bekeš Spiš. Belá
* 12.10.1931 Ladislav Ulický Bratislava
   učiteľ chémie známy ako Luky
* 16.10.1912 Michal Vaník Bratislava
   predtým Hronov
* 21.10.1934 Ján Halabrín Vinohrady
   zakladateľ o Žiaran
* 27.10.1932 Ján Belička Trnava
   autor známej pomôcky
   ABECEDA KRÍŽOVKÁRA

--- NOVEMBER 2018 ---

OSLÁVENCI
02.11. Anton Hnáth Moravany 77
          stredoškolský profesor
03.11. Peter Krajčír Bratislava, Trnava
          dobrodruh a cestovateľ 71
03.11. Zdenka Králová (Liptáková) 68
          Bratislava kombinatorička
          profesorka STU Bratislava
03.11. Ľuboš Oravec Bratislava 54
03.11. Judita Ďurčová N.Mesto n/V. 35
05.11. Natália Chanová Púchov 17
          reprezentantka SR v sudoku
06.11. Štefan Gašpár Brusel, Púchov 39
08.11. Emília Rigdová ml. Poprad 28
11.11. Štefan Schrötter Košice 67
17.11. Jozef Štuller Obyce 34
21.11. Pavol Kollár-Bratislava 19
24.11. Jozef Páleník Svinná 64
          poľnohospodár
26.11. Ján Turek Poprad 51
          podpredseda SZHaK
27.11. Alžbeta Krejčiová N.Dubnica 29
28.11. Anton Čermák Košice 72
28.11. Katarína Pokorná Bratislava 29
28.11. Jozef Kontuľ Bratislava 57
          predtým Topoľovka

SPOMÍNAME
† 01.11.1997 Ján Csetneky Komárno
† 04.11.1997 Imrich Petrík Trebišov
† 12.11.2016 Magdaléna Brozmanová
          Žilina

PRIPOMÍNAME SI
* 06.11.1921 Vendelín Vavrík Žilina
   štátny zamestnanec
* 06.11.1925 Jozef Šurina
  Banská Bystrica operný zborista
* 09.11.1958 Zoltán Végh Martin
   svetový autor maľovaných krížoviek
* 10.11.1933 Stanislav Mašan Banská
  Bystrica maliar porcelánu z Francúzska
* 11.11.1945 František Genšorík Martin
* 18.11.1912 Ján Drdoš Čadca, Lučenec
   učiteľ
* 18.11.1936 Štefan Kovarovič Kúty
   vlakový poštár
* 25.11.1920 Marcel Barát "M.B.Rosin"
  Mýtna Nová Ves

KALENDÁR udalostí

September 2018 October 2018 November 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
Week 41 1 2 3 4 5 6 7
Week 42 8 9 10 11 12 13 14
Week 43 15 16 17 18 19 20 21
Week 44 22 23 24 25 26 27 28
Week 45 29 30 31
KaH a Lu turnaj v Poprade PDF Print E-mail
Written by Ján Turek   
Monday, 25 June 2012
Viac ako 40 riešiteľov sa v sobotu 23.6.2012 zúčastnilo na XIX. Podtatranskom turnaji v riešení krížoviek, hádaniek a logických úloh. Pekný slnečný deň síce mierne rušili prelety lietadiel zúčastňujúcich sa leteckého dňa, ale aj tak si väčšina súťažiacich príjemne zalúštila a strávila pekné chvíle pod Tatrami. Usporiadateľov trochu zaskočil nízky počet súťažiacich v logike, ale čo sa dá robiť. Niekedy jednoducho niektoré veci nevyjdú podľa predstáv. Už teraz sa však všetci tešíme na budúcoročný jubilejný turnaj.
XIX. Podtatranský turnaj KaH 2012
hlavná kategória
krížovky (počet chýb)
1.Milan Chudý-Prievidza 4
2.Dušan Vojník-Prešov 54
3.Peter Paďour-Žilina 80
4.Ivan Šuňavec-Ružomberok 100
5.Ivan Rias-Košice 101
hádanky (počet hádaniek)
1.Ivan Filadelfi-Prievidza 16
2.Ivan Rias-Košice 15
3.Milan Chudý-Prievidza 15
4.Benjamín Baťalík-Michalovce 11
5.Ján Psotný-Nové Mesto n/V. 10
vedľajšia kategória
krížovky (počet chýb)
1.Jiří Sýkora-Vsetín 6
2.Petr Štefek-Vsetín 6
3.Ivan Šarkan-Martin 10
4.Ján Farkaš-Martin 11
5.Stanislav Plachý-Zem.Kostoľany 13
hádanky (počet hádaniek)
1.Anton Hnáth-Moravany 24
2.Ivan Pastucha-Ružomberok 22
3.Petr Štefek-Vsetín 17
4.Ivona Kovářová-Vsetín 16
5.Jiří Sýkora-Vsetín 16
začiatočnícka kategória
krížovky (počet chýb)
1.Mária Vaščáková 4
2.Miroslav Mráz-Zl.Moravce 34
3.Igor Braniša-Bytča 35
4.Jarmila Holáková 39
5.Eva Branišová-Bytča 40
hádanky (počet hádaniek)
1.Igor Braniša-Bytča 13
2.Jarmila Holáková 9
3.Miroslav Mráz-Zl.Moravce 9
4.Gabriela Kintzlerová 5
5.Eva Branišová-Bytča 5
II. Podtatranský turnaj Lu 2012
pokročilí (počet bodov)
1.Ivana Štiptová-Ružomberok 42
2.Ivan Pastucha-Ružomberok 32
3.Eva Branišová-Bytča 32
4.Miroslav Šuňavec-Lipt.Hrádok 27
5.Ján Farkaš-Martin 24
menej skúsení (počet bodov)
1.Igor Braniša-Bytča 46
2.Petr Štefek-Vsetín 39
3.Ivona Kovářová-Vsetín 34
4.Jozef Páleník-Svinná 33
5.Jiří Sýkora-Vsetín 32

DETAILNÉ výsledky a priebeh jednotlivých súťaží: KRÍŽOVKY a HÁDANKY - LOGICKÉ ÚLOHY.
Last Updated ( Thursday, 03 January 2013 )
 
< Prev   Next >
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement