občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času

Vyhľadávanie - Search

Kto je práve On-Line

CB not installed

prihlásenie

CB not installed
Vydavateľstvo SLOVART PDF Print E-mail
Written by Ján Farkaš   
Tuesday, 11 June 2013
ImageSpolupráca s týmto známym vydavateľstvom začala v polovici roka 2012. Podnetom bola zbierka krížoviek z dielne našich autorov pre iné vydavateľstvo, ktorá sa práve v tom období dala zakúpiť na knižnom trhu. Slovo dalo slovo a vznikla pestrá zmes lúštiteľských úloh, ktorá na Slovensku zatiaľ nemá obdobu. Vydavateľstvo ju nazvalo Krížovky z pohovky a titul zdá sa zaujal. Jeho výhodou je to, že si tam "to svoje" nájde prakticky naozaj každý. Od krížovkárov či hádankárov, fanúšikov maľovaných krížoviek, riešiteľov nenáročných osemsmeroviek, až po obdivovateľov sudoku, či dokonca hlavolamov. Celkom 407 úloh malo navyše 4 stupne náročnosti, pre začiatočníkov, mierne pokročilých riešiteľov, skúsených profesionálov a naozajstných majstrov.
Image
To však nebolo všetko. Úspech prvej knihy nejak prirozdene avizoval jej pokračovanie. A tak sme sa opäť pustili do práce, ktorá bola však predsa len odlišná. Do tajničiek a sprievodných textov sa tentokrát nedávali výroky, porekadlá či príslovia, ale autori prispeli vlastnými skúsenosťami z ciest po Slovensku i po svete, zaujmavou paletou vtipov i málo známymi citátmi rôznych slovenských osobností.  Rozšíril sa počet najpopulárnejších švédskych krížoviek a sudoku a tak sa publikácia stáva vhodným rodinným sprievodcom vašich dovolenkových pobytov.
Image


Vydavateľstvo SLOVART pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Okruh aktivít sa výrazne rozšíril, keď roku 1994 začala v Prahe pôsobiť jeho dcérska firma. Od roku 1995 vydáva Slovart knihy aj v poľskom jazyku. Vydavateľsto vydáva ročne stovky  titulov a to licenčných kníh popredných svetových nakladateľov ale aj knihy domácich autorov prevažne z oblasti popolárno náučnej literatúry s trvalou snahou, aby mali reálnu perspektívu presadiť sa aj v zahraničí. Slovart je dlhodobo jedinou firmou na Slovensku, ktorá sa programovo a pravidelne zaoberá vývozom pôvodných slovenských kníh do zahraničia. Popri Poľsku si knihy tejto značky môžu kúpiť čitatelia aj v Rusku, Nemecku a Francúzsku. Nezabúda ani na knihy pre deti a mládež, poviedková tvorba a správy o knižných novinkách, festivaloch a veľtrhoch, či odborné recenzie si nachádzajú priestor v časopise RAK. Tituly vydavateľstva SLOVART boli po niekoľko rokov vyhodnotené ako Najkrajšia kniha Slovenska. Knihy Dušana Dušeka, boli niekoľko ráz v rôznych anketách vyhodnotené ako Kniha roka. Prekladatelia viackrát získali prestížnu Cenu Jána Hollého za umelecký preklad i Cenu Mateja Bela za vedecký a odborný preklad. Autori knihy Architektúra Slovenska v 20. storočí získali Cenu Literárneho fondu za rok 2003.
Last Updated ( Tuesday, 11 June 2013 )
 
< Prev   Next >
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement