Plánované podujatia na rok 2018
Written by Ján Farkaš   
Tuesday, 02 January 2018
ImagePlán podujatí na rok 2018 predstavuje súhrn aktivít, ktoré sa plánujú na tento rok. Prehľad turnajov je vo forme návrhu za účelom oboznámenia sa so zámerom najmä pre organizátorské krúžky, ako vhodne pospájať jednotlivé podujatia tak, aby vzniklo čo najzmysluplnejšie pokrytie celého víkendu a eliminovali sa náklady na dopravu a čas spojený s cestovaním. Viaceré turnaje budú mať tento rok menšie či väčšie jubileum, takže o pomyselnú zábavu bude postarané.

V krížovkách a hádankách sa opäť navrhuje spojiť MSR jednotlivcov s Turnajom Hornej Nitry a to v spoločnom novom septembrovom termíne. Po dvojročnej snahe však už ale musíme konštatovať, že turnaj v Michalovciach sa naozaj neuskutoční a jeho pokračovanie je v nedohľadne. Teší však iná vec a to, že chlapci z Turca pokračujú a Novoročný turnaj napriek pôvodne smutným správam bude :-). 

V logike a sudoku sa prihliadalo na potrebu uzatvorenia nominácie na majstrovstvá sveta a zároveň zvýšenia účasti na regionálnych turnajoch, ku ktorým je systematický zámer "priliepať" každým rokom šampionáty družstiev. V roku 2018 veľmi zvažujeme presunúť Majstrovstvá Slovenska jednotlivcov do Bratislavy, o konkrétnom mieste vás však budeme ešte informovať. Nezabudnite ani na termíny internetových súťaží Svetovej federácie hádankárov, ktoré sú súčasťou kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v Čechách.

lúštiteľské kategórie a vysvetlivky
A - pokročilí riešitelia (môže sa zúčastniť každý bez rozdielu)
B - menej skúsení riešitelia (môže lúštiť len ten, kto ešte neriešil v A kategórii, prípadne podľa podmienok Turnajového poriadku)
C - začiatočníci (môže lúštiť len ten, kto ešte neriešil v A resp. B kategórii, prípadne podľa podmienok Turnajového poriadku)
(6) - sobota     (7) - nedeľa

ZMENY TERMÍNOV A MIEST KONANIA POČAS ROKA 2018

Zasadnutia SZHaK
20.01. (6) MARTIN 9:30-10:00 - vyúčtovanie rok 2017, pravidlá na tvorbu a riešenie hádaniek
08.09. (6) ZEMIANSKE KOSTOĽANY 13:00-14:45 - plán turnajov na rok 2019
06.10. (6) ŽILINA 11:00-12:00 - rozpočet 2019, vyhodnotenie čerpania 2% z daní

Krížovky a hádanky
odporúčaný časový rozvrh: doplnková súťaž vrátane kvízov a podobných foriem do 15´, krížovky vrátane prestávky do 100´, hádanky do 80´, vyhodnotenie do 30´ spolu 3:30 (dodržiavanie harmonogramu je dôležité z pohľadu nadväznosti na vlaky a autobusy, prípadne iné súťažné bloky); odporúčaný počet krížoviek 2, počet hádaniek max. 25 (výnimka MSR krížovky 3, hádaniek 30)

20.01. (6) MARTIN - 26. Novoročný turnaj, 10:00-14:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Turiec)
10.03. (6) BRATISLAVA - 9. Danubia turnaj, 13:15-16:45, K: A+B+C; H: A+B (zabezpečujú oo K1Z+Dunajci)
12.05. (6) SVINNÁ - 13. Euro turnaj, 13:30-18:00, K: A+B; H: A+B; euro H: A (zabezpečuje J. Páleník)
     ubytovanie v Brezovej pod Bradlom zabezpečuje P.Tibenský, na prenocovanie a raňajky sa odporúča vopred prihlásiť
     (podrobnosti dodatočne na osobitnej stránke mesiac pred konaním turnajov)
13.05. (7) BREZOVÁ pod Bradlom - 10. Turnaj o pohár M.R.Štefánika, 8:30-12:30, K: A+B+C; H: A+B (zabezpečuje o Chrobáci)
23.06. (6) POPRAD - 25. Podtatranský turnaj, 11:00-16:00, K: A+B+C; H: A+B+C (zabezpečuje o Tatranec)
08.09. (6) ZEMIANSKE KOSTOĽANY - 35. Majstrovstvá Slovenska - Memoriál V.Kulčického, 15:00-19:00, KaH: spoločná kategória
     (zabezpečuje K: xxx, H: xxx), ubytovanie v Z.Kostoľanoch zabezpečuje o Energetik, členovia SZHaK majú zľavu z ubytovania
09.09. (7) PRIEVIDZA - 43. Turnaj Hornej Nitry, 09:00-13:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Bôbari)
06.10. (6) ŽILINA - 8. Turnaj dvoch krajín, 12:00-14:30, slovenské a české krížovky a hádanky:
     spoločná kategória (zabezpečujú xxx, I.Rias, xxx), mimo súťaž Grand Prix
06.10. (6) ŽILINA - Mr./Mrs. REKORD, 14:45-14:55, krížovkárska rarita o najrýchlejšie lúštenie švédskej krížovky
     (zabezpečuje M.Hruška), mimo súťaž Grand Prix
06.10. (6) ŽILINA - 40. Majstrovstvá Slovenska družstiev o putovný pohár SZHaK, 15:00-19:00, max. 4 členné družstvá
     (zabezpečuje o Turiec), ubytovanie v Žiline zabezpečuje o Žilinci, členovia SZHaK majú zľavu z ubytovania
07.10. (7) ŽILINA - 40. Turnaj Žilincov - Memoriál Ľ.Feketeho, 09:00-13:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Žilinci)
24.11. (6) KOŠICE - 20. Maratónsky turnaj, 10:30-15:30, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Maratónci)

Logické úlohy, hlavolamy a sudoku

odporúčaný časový rozvrh: sudoku i logika vrátane prestávky do 120´, vyhodnotenie do 30´ spolu 4:30 (dodržiavanie harmonogramu je dôležité z pohľadu nadväznosti na vlaky a autobusy, prípadne iné súťažné bloky)

26.-29.01. ON-LINE Z OBÝVAČKY - I. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Holandsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
09.-12.02. ON-LINE Z OBÝVAČKY - I. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Turecko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
10.02. (6) KOŠICE - 8. Cassovia turnaj, 11:15-15:15, LU: A+B; S: A+B, súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     (11:15 hlavolamy, 13:10 sudoku, 15:00 spoločné vyhodnotenie, zabezpečuje o Cassovia)
23.-26.02. ON-LINE Z OBÝVAČKY - II. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Estónsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
09.-12.03. ON-LINE Z OBÝVAČKY - II. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Švajčiarsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
10.03. (6) BRATISLAVA - 9. Danubia turnaj v sudoku, 10:45-13:00, S: A+B, súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018 (zabezpečuje o K1Z)
23.-26.03. ON-LINE Z OBÝVAČKY - III. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Dánsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
06.-09.04. ON-LINE Z OBÝVAČKY - III. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje India), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
21.04. (6) PÚCHOV - SUDOKU a HLAVOLAMY PRE KAŽDÉHO, 10:30-15:30, A+B; súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     (zabezpečuje xxx)
21.04. (6) PÚCHOV - Nominačný turnaj o postup na Majstrovstvá sveta v sudoku, 16:00-18:00, voľný prístup
     (zabezpečuje J.Farkaš), ubytovanie v Púchove zabezpečuje o Gumkáči
22.04. (6) PÚCHOV - 8. Gumi turnaj, 8:30-13:00, LU: A+B; S: A+B, kategória A je súčasťou kvalifikácie o postup na MS 2018
     (8:30 hlavolamy, 10:30 sudoku, 12:45 spoločné vyhodnotenie, zabezpečuje o Gumkáči)
22.04. (7) PÚCHOV - Nominačný turnaj o postup na Majstrovstvá sveta v logických úlohách, 13:00-15:15, voľný prístup
     (zabezpečuje J.Farkaš)
04.-07.05. ON-LINE Z OBÝVAČKY - IV. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje India), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
18.-21.05. ON-LINE Z OBÝVAČKY - V. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Turecko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2018
     mimo súťaž Grand Prix
26.05. (6) BRATISLAVA (ŽILINA) - 12. Majstrovstvá Slovenska v sudoku jednotlivcov, 09:30-15:00, kategórie do 15 rokov, do 18 rokov,
     nad 45 rokov a bez rozdielu veku (zabezpečuje xxx), povinné prihlásenie sa vopred (osobitná stránka)
26.05. (6) BRATISLAVA (ŽILINA) - 10. Majstrovstvá Slovenska v sudoku družstiev o putovný pohár SZHaK,
     15:30-18:00, max. 4-členné družstvá (zabezpečuje J.Farkaš), ubytovanie v Bratislave resp. Žiline zabezpečuje o J.Farkaš,
     členovia SZHaK majú zľavu z ubytovania
27.05. (7) BRATISLAVA (ŽILINA) - 18. Majstrovstvá Slovenska v logických úlohách jednotlivcov 09:30-12:30, kategórie do 18 rokov,
     nad 45 rokov a bez rozdielu veku (zabezpečuje xxx)
27.05. (6) BRATISLAVA (ŽILINA) - 11. Majstrovstvá Slovenska v logických úlohách družstiev o putovný pohár SZHaK,
     15:30-18:00, max. 4-členné družstvá (zabezpečuje J.Farkaš),
04.-07.11. ČESKO PRAHA - 13. Majstrovstvá sveta v sudoku (detaily na osobitnej stránke MS), účasť nominovaní reprezentanti
07.-11.11. ČESKO PRAHA - 27. Majstrovstvá sveta v logických úlohách (detaily na osobitnej stránke MS), účasť nominovaní
     reprezentanti
01.12. (6) BRATISLAVA - 8. Turnaj BRÚSKA (Bratislava Rieši Úlohy Sudoku a Krásne vArianty) a
     8. Turnaj BRĎO (Bratislava Rieši Ďalšie lOgické úlohy), 09:00-13:30, LU: A+B; S: A+B, súčasť kvalifikácie
     o postup na MS 2019 (09:00 hlavolamy, 11:00 sudoku, 13:15 spoločné vyhodnotenie - zabezpečuje o K1Z)

Osobitné programy pre deti a mládež
10.03. (6) BRATISLAVA - 9. Danubia turnaj v sudoku, 10:45-13:00, kategória do 15 rokov
23.05. (3) SVINNÁ - 16. Turnaj všeličoho, 09:00-13:00, súťaž žiakov základných škôl v riešení krížoviek, osemsmeroviek, hlavolamov
     a iných hádaniek od Trenčína po Prievidzu, od Nového Mesta nad Váhom po Nemšovú, 2 kategórie mladší a starší žiaci
01.12. (6) BRATISLAVA - 9. Turnaj BRÚSKA (Bratislava Rieši Úlohy Sudoku a Krásne vArianty), 11:00-13:15, kategória do 15 rokov

Odporúčame začiatočníkom
10.03. (6) BRATISLAVA - 9. Danubia turnaj v sudoku, 10:45-13:00
10.03. (6) BRATISLAVA - 9. Danubia turnaj v riešení krížoviek, 13:15-16:45
13.05. (7) BREZOVÁ pod Bradlom - 10. Turnaj o pohár M.R.Štefánika v riešení krížoviek, 8:30-10:30
23.06. (6) POPRAD - 25. Podtatranský turnaj v riešení krížoviek, 11:00-16:00
10.11. (6) MARTIN - 15. Seniorské stretnutie lúštiteľov krížoviek, 10:00-12:00

Iné odporúčané podujatia
20.-23.04. ON-LINE Z OBÝVAČKY - IV. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Srbsko), mimo súťaž Grand Prix
05.05. (6) BRNO - Turnaj Grand Prix v riešení logických úloh (ČSHaK)
05.05. (6) BRNO - Turnaj Grand Prix v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
26.05. (6) KOLÍN - Majstrovstvá Českej republiky krúžkov v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
01.-04.05. ON-LINE Z OBÝVAČKY - V. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Bulharsko), mimo súťaž Grand Prix
15.-18.06. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VI. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Slovensko), mimo súťaž Grand Prix
xx.06. (6) PRAHA - Majstrovstvá Českej republiky v riešení logických úloh jednotlivcov i družstiev (ČSHaK+HALAS))
23.06. (6) VSETÍN - Turnaj Grand Prix v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
29.6.-02.07. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VI. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Slovensko), mimo súťaž Grand Prix
13.-16.07. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VII. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje India), mimo súťaž Grand Prix
27.-30.07. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VII. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Holandsko), mimo súťaž Grand Prix
10.-13.08. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VIII. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Maďarsko), mimo súťaž Grand Prix
24.-27.08. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VIII. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Srbsko), mimo súťaž Grand Prix
xx.09. (6) BRNO - Majstrovstvá Českej republiky v sudoku jednotlivcov i družstiev (HALAS)
15.09. (6) OSTRAVA - Turnaj Grand Prix v riešení logických úloh (ČSHaK)
15.09. (6) OSTRAVA - Veľká cena družstiev v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
16.09. (7) OSTRAVA - Turnaj Grand Prix v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
22.09. (6) ČESKÝ TĚŠÍN - Beskydský prebor KaH (ČSHaK)
xx.11. (6) BRNO - Akademické majstrovstvá Českej republiky v sudoku (jednotlivci) (HALAS)
24.11. (6) PRAHA - Majstrovstvá Českej republiky jednotlivcov v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)

ČSHaK = Český svaz hádankářů a křížovkářů (ČR)
HALAS = Hráčská asociace logických her a sudoku (ČR)
WPF = World Puzzle Federation - Svetová federácia lúštiteľov
Last Updated ( Tuesday, 02 January 2018 )