občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času

Vyhľadávanie - Search

Kto je práve On-Line

CB not installed

prihlásenie

CB not installed
Partneri
SOLVERE s.r.o.
SOLVERE s.r.o. Spoločnosť SOLVERE sa zaoberá komplexnými službami v oblasti informačných technológií. Poskytujeme konzultačné a poradenské služby, navrhujeme a implementujeme štandardné aj nové technológie do pracovného aj osobného prostredia klienta. Ponuka spoločnosti zahŕňa okrem kvalitných služieb aj predaj výpočtovej techniky, software a príslušenstvo od renomovaných firiem z celého sveta.

Viac na: www.solvere.sk
 
RELAX
ImageČasopis plný zábavy, poučenia, oddychu i sebavzdelávania. Relax je jedným z našich najvýznamnejších partnerov na odbornom i mediálnom poli. Pestrosť jeho obsahu i kvalita diel je zárukou príjemných chvíľ, ktoré s ním strávite. O jeho vznik sa zaslúžili členovia banskobystrického krížovkárskeho a hádankárskeho krúžku Hron, ktorý už predtým vydával svoj rovnomenný časopis.
Viac na: www.trian.sk
Read more...
 
KaSS Prievidza

ImageImageKultúrne a spoločenské stredisko je príspevkovou organizáciou mesta Prievidza. Pod svoje krídla zastrešilo také súbory ako Divadelný činoherný súbor DIVADLO "A", Divadlo Shanti - súbor alternatívneho divadla mladých, Tanečný klub spoločenských tancov a Folklórny súbor Vtáčnik, pričom materiálne a priestorovo podporuje ďalších niekoľko desiatok záujmových združení.
Spoluprácu už niekoľko rokov realizuje aj so Slovenským zväzom hádankárov a krížovkárov a miestnym krúžkom Bôbari, ktorý už vyše 40 rokov organizuje v Prievidzi tradičný Turnaj hornej Nitry. Bez pochopenia ľudí, ktorých sa už v KaSS či bývalom Dome kultúry (pôvodný názov) vystriedalo už tiež niekoľko, by asi ťažko mal tento turnaj takú odozvu akú má. Súťažné priestory a vôbec celá atmosféra priťahuje do Prievidze čoraz viac fanúšikov tohoto duševného Relaxu a aj zásluhou KaSS Prievidza.

Viac o turnaji na: Prebor Hornej Nitry                 Viac o KaSS na: www.kasspd.sk

 
Lišiak
Imagezábavný časopis plný krížoviek, hádaniek, súťaží a zaujímavých cien
Zrod časopisu sa datuje na január 1955, keď vyšiel ešte pod názvom Krížovkár a hádankár. Príliš strohý názov však nevyjadroval obsah zábavného časopisu a tak redakcia vyzvala čitateľov, aby navrhli názov nový, ktorý by vystihoval poslanie časopisu. Ujal sa návrh Karola Kozmona z Bratislavy, ktorý od roku 1967 pretrváva dodnes.
Read more...
 
Vydavateľstvo SLOVART
ImageSpolupráca s týmto známym vydavateľstvom začala v polovici roka 2012. Podnetom bola zbierka krížoviek z dielne našich autorov pre iné vydavateľstvo, ktorá sa práve v tom období dala zakúpiť na knižnom trhu. Slovo dalo slovo a vznikla pestrá zmes lúštiteľských úloh, ktorá na Slovensku zatiaľ nemá obdobu. Vydavateľstvo ju nazvalo Krížovky z pohovky a titul zdá sa zaujal. Jeho výhodou je to, že si tam "to svoje" nájde prakticky naozaj každý. Od krížovkárov či hádankárov, fanúšikov maľovaných krížoviek, riešiteľov nenáročných osemsmeroviek, až po obdivovateľov sudoku, či dokonca hlavolamov. Celkom 407 úloh malo navyše 4 stupne náročnosti, pre začiatočníkov, mierne pokročilých riešiteľov, skúsených profesionálov a naozajstných majstrov.
Read more...
 
TASR
ImageTam, kde nájdu dvaja ľudia spoločnú reč, je vždy priestor na rozvoj myšlienok. A takéto myšlienky sa vďaka spravodajcom TASR našli aj v tejto oblasti ľudského bytia. Voľný čas nebýva vždy prioritným záujmom médií, v TASR sme však našli nielen formu spolupráce, ale aj kvalitu ľudskosti, ktorá sa akosi vytráca zo spoločenského života. Aj za to patrí ľuďom z tejto "brandže" naša vďaka. Aj ich pričinením sa môžete dozvedieť o mnohých podujatiach, ktoré po Slovensku pripravujeme a organizujeme.
Viac na: www.tasr.sk
 
Český svaz hádankářů a křížovkářů

ImagePartnerská organizácia v Českej republike, ktorá bola pod názvom Svaz českých hádankářů a křížovkářů založená už v roku 1968 a ktorej členmi sú aj dnes niektorí riešitelia zo Slovenska. Ešte v spoločnej federálnej republike bola roky jedinou organizáciou zastrešujúcou záujemcov v tejto oblasti a najmä po odbornej a organizátorskej stránke napomohla rozvíjať sa krúžkom, vrátane niektorých slovenských. Valné zhromaždenie zväzu dňa 26. novembra rozhodlo v rámci zmien stanov o zmene názvu a po zápise do verejného registra sa od 17. februára organizácia zmenila na Český zväz hádankárov a krížovkárov, záujmové združenie.

ČSHAK sa podieľa na vydávaní časopisu Křížovka a hádanka a magazínu Pano­ráma křížovky. Obdobne ako u nás zastrešuje desiatky krúžkov a klubov v troch lúštiteľských oblastiach: krížovky, hádanky, sudoku a logické úlohy. Na rozdiel od Slovenska má ale oveľa početnejšie členské zastúpenie, z čoho pramenia aj možnosti kvalitnejšej odbornej činnosti, vrátane organizovania aj takých súťaží, ktoré u nás nemajú dostatočné autorské zázemie (napríklad korešpondenčné súťaže a to pre jednotlivcov i krúžky). Viac na: www.cshak.cz

 
Eurobranch s.r.o.

ImageDynamická firma zo Sniny, ktorá sa pustila organizovať medzinárodnú internetovú súťaž v riešení logických úloh pod názvom Genius Logicus.
Viac o súťaži na: www.geniuslogicus.eu

Read more...
 
HALAS - Hráčska asociácia logických hier a sudoku
ImageImageZdružuje hráčov a autorov sudoku a logických úloh a hier v Českej republike a pomáha im pri rozvoji ich činnosti. Asociácia vznikla 25.10.2011 ako občianske združenie a odvtedy organizuje a metodicky riadi súťaže v sudoku a logických úlohách v Čechách, vrátane majstrovstiev Českej republiky. Je zastúpená vo viacerých medzinárodných súťažiach a participuje i na svetovej súťaži Grand Prix. V roku 2012 prevzala od Zväzu českých hádankárov a krížovkárov zastúpenie Českej republiky vo Svetovej federácii hádankárov (World Puzzle Federation), ako aj právo nominovať český reprezentačný tím na majstrovstvá sveta v sudoku resp. v logických úlohách. Nás teší, že sme od prvých okamihov vzniku HALASu, mohli s jej členmi nadviazať na dovtedajšiu formu spolupráce a že vieme spoločne hľadať to, čo obidve organizácie i ich členov vzájomne obohacuje.
Viac na: www.sudokualogika.cz
 
TELEplus krížovky
ImageZačalo to úplne prirodzene, keď nás oslovil vydavateľ dvojtýždenníka TELEPLUS o možnosti participácie na novopripravovanom titule TELEPLUS krížovky. Myšlienka, ktorá nás v prvom počiatku zaujala, bolo to, že sme dostali ponuku na vlastný priestor v časopise, čo v dnešných časoch mediálneho boja o informáciu je nezvyčajné. Takto máte možnosť sa s nami oboznámiť i z inej stránky než sú len krížovky. Dočítate sa o našich autoroch, podujatiach čo pripravujeme počas celého roka, prípadne načrieme aj do zásobárne úloh, ktoré sa na týchto súťažiach lúštili.
Read more...
 
Stavba a bývanie s.r.o. Košice

ImageSpolupráca s touto košickou firmou začala na jeseň 2007. Ich profilový časopis Rodina a bývanie , dostal novú podobu, kde si okrem zaujímavých informáciách nájdete aj nejakú tú krížovku, ktorú dokáže vylúštiť naozaj každý z rodiny. Jednoducho taká fajn pohodovka a spektrum nápadov ako si zlepšiť svoje bývanie.

 
7 PLUS
ImageOd októbra 2007 začal vychádzať nový titul KRÍŽOVKY Z PLUSKY z vydavateľstva 7 Plus, ktorého autorské diela tvoria v drvivej väčšine práce autorov zo SZHaK.

Ide teda o ďalšiu spoluprácu s významným vydavateľstvom na slovenskom trhu, čo svedčí o tom, že kvalita našich autorov a ich diel nachádza odozvu čoraz viac. Krížovky z Plusky je mesačník a nájdete v ňom nielen krížovky, ale aj rôzne malé krížovkárske formy (doplňovačky, bunkovky, hrebeňovky, roháčiky a pod.), hádanky, hlavolamy, sudoku, maľované krížovky a iné logické rébusy, ako aj neobvyklé a neznáme lúštiteľské diela ako je odrazovka, či spätná krížovka. Je určený všetkým generáciám a my veríme, že si nájde cestu aj k vám.
 
SLOVENKA
ImageO spoluprácu s našim združením požiadal aj ďalší známy časopis Slovenka. Od leta 2007 sme v ňom začali publkivovať pestré a často málo známe úlohy rôzneho typu. Netradičné malé krížovkárske formy, rôzne hádanky, rébusy, hlavolamy, či logické úlohy. Okrem lúštenia sa môžete na tejto stránke oboznámiť aj s tým, čo sa lúšti na našich turnajoch, prípadne vám predstavujeme majstrov svojho remesla v tejto oblasti. SLOVENKA sa tak stala, ďalším významným partnerom v našej činnosti. Veríme, že naše dielka zaujali aj čitateľkú obec a že každý si pri nich nájde to svoje.
Viac na: www.slovenka.sk
 
Mesto Považská Bystrica

ImageSpolupráca s mestom Považská Bystrica je spojená s vydávaním Považskobystrických noviniek, týždenníka pre mesto a okolie. Od marca 2008 sa na jeho stránkach pravidelne nachádzajú rôzne krížovky a hlavolamy, ktoré dak dopĺňajú pestrú paletu informácií. Novinky sa vďaka svojmu obsahu stali najčítanejším regionálnym periodikom v celom okrese.

Read more...
 
APOLLO Zdravotná poisťovňa

ImageZdravotná poisťovňa Apollo nás požiadala o spoluprácu už v lete 2005. Od tohoto času nájdete naše diela aj na stránkach časopisu Apollosvet, ktorý prináša pestrú zmes informácii pre všetkých, ktorým záleží na svojom zdraví. A správny relax k utužovaniu zdravia patrí predsa tiež.

Read more...
 
Hlavolamy SK
ImageKeď sa stretnú ľudia so spoločnými záujmami, vždy si majú nielen o čom povedať, ale majú k sebe akosi prirodzene bližšie. Internetová stránka HLAVOLAMY a človek, ktorý stojí pri jej zveľaďovaní sú toho dôkazom. Žiadne zmluvy, žiadne dohody. Stačilo len jednoduché slovo a dobrá myšlienka našla odozvu. Takže urobte jednoduchý KLIK a riešte hlavolamy a potrápte si mozgové závity! Aj vy máte radi rôzne logické problémy, matematické hry a úlohy na rozmýšľanie? Navštívte www.hlavolamy.sk - nájdete tu množstvo rôznych hlavolamov, hádaniek, logických problémov... Každý hlavolam má uvedené aj správne riešenie, takže si hneď môžete overiť svoj výsledok.
 
Vydavateľstvo BELIMEX

ImageKeď prišla ponuka na túto knihu, najprv sme zvažovali či sa do tohoto projektu pustíme, lebo v danom období sme toho mali autorsky na práce až až. Nakoniec sa cestička našla a my dúfame, že si toto dielo, ktoré sme takpovediac splodili aj my, obľúbite a že s ním strávite nielen príjemné chvíľky, ale že si z neho aj niečo odnesiete.

Read more...
 
ŽIVOT
ImageSpolupráca s týmto známym mesačníkom začala neobvykle. Do redakcie prišiel list jednej čitateľky, ktorej syn a manžel sa trápili so známym Einsteinovým hlavolamom a keďže každému vyšiel iný výsledok a spor v rodine bol na svete. Veľmi radi sme redakcii poskytli odbornú pomoc, ktorá sa v krátkej dobe rozrástla o zaujímavú spoluprácu. Na letné mesiace sme v roku 2005 pripravili sériu hlavolamov a hádaniek, ktorá nadväzovala na Einsteinovu úlohu. Podľa hodnotenia redakcie mal tento seriál vysokú odozvu, keď prišlo tak nečakane veľa odpovedí, že na vyhodnocovanie musela prijala redakcia prijať brigádnikov.
Read more...
 
Pivovary TOPVAR a.s.
Veľmi jednoduchá spolupráca s Pivovarom Topvar (na začiatku ešte pod značkou Šariš) je spätá s našou základnou činnosťou a to tvorbou krížoviek. Veľmi radi sme vyhoveli požiadavke pivovarníkov a vypracovali pre nich už niekoľko krížoviek s pivnou tematikou do ich zamestnaneckého časopisu s názvom Pivovar. Náš partner sa na oplátku zaviazal, že počas tejto spolupráce na podujatiach SZHaK pre návštevníkov a lúštiteľov zabezpečí orosené, chmelové občerstvenie. 
Nuž v jednoduchosti je krása.
 
Logic puzzle Mikro s.r.o.
ImageSpolupráca s touto martinskou firmou začala koncom leta 2004, keď sme pripravovali Majstrovstvá Slovenska. Novinka firmy - logic puzzle nás zaujala, že sme sa dohodli o jej  premiére v kategórii logické úlohy práve na tejto súťaži. Na prvý pohľad sa zdá že je to hra na niekoľko sekúnd, ale vôbec nie je tomu tak. Prvý test nás podnietil spojiť sa aj organizátormi Majstrovstiev sveta 2004 v Chorvátsku. Riaditeľ pretekov dokonca kvôli tejto zaujímavosti pricestoval až sem. Skladačka ho zaujala a už v októbri si vybrané typy vyskúšali aj tí najlepší na svete. Vzťah medzi SZHaK a Mikro s.r.o. nachádzal ďalšie nové rozmery.
Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>

Results 1 - 20 of 21
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement