občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času

Vyhľadávanie - Search

OČAKÁVAME

26.-29.04. INTERNETOVÝ
turnaj Svetovej federácie hádankárov 
v SUDOKU ako súčasť kvalifikácie 
o postup na MS 2019

10.-13.05. INTERNETOVÝ
turnaj Svetovej federácie hádankárov 
v LOGIKE ako súčasť kvalifikácie 
o postup na MS 2019

11.05. SVINNÁ
14. Euro turnaj v riešení
krížoviek a hádaniek

12.05. BREZOVÁ pod Bradlom
11. Turnaj o pohár M.R.Štefánika
v riešení krížoviek, hádaniek a
pre začiatočníkov aj sudoku

--- APRÍL 2019 ---

OSLÁVENCI
01.04. Igor Bubeník Radošiná 68
02.04. Rudolf Jurišta Čadca 80
05.04. Richard Hromec Bytča 46
06.04. Viliam Plachý Z.Kostoľany 75
06.04. Martina Prinerová Zvolen 49
06.04. Ivan Šuňavec Ružomberok 47
06.04. Miriama Čaklošová Žiar n/Hr. 27
07.04. Dušan Fízel Bratislava
   Sučany / Bratislava 70
15.04. Drahotín Lančarič Zábřeh 77
   predtým Žilina a Trnava, potravinár
16.04. Miroslav Ploščice Košice 57
   matematik, vedec, reprezentant SR
   historicky najúspešnejší riešiteľ
16.04. Zuzana Branišová Bytča 17
17.04. Anton Hudák Poliakovce 43
20.04. Mikuláš Szabari Sady n/Tor. 24
21.04. Miroslav Šuňavec Lipt.Hrádok 57
24.04. Zuzana Hromcová Bytča 24
   tronásobná majsterka SR v sudoku
   bronzová z majstrovstiev sveta 2013
   v logike v kategórii do 18 rokov
26.04. Michal Dovičín Bratislava 44

SPOMÍNAME
† 20.04.1978 Jaroslav Kaiser Bratislava
   učiteľ, autor a prekladateľ libriet

PRIPOMÍNAME SI
* 05.04.1895 Jaroslav Kaiser Bratislava
   autor opier známy ako Jarko Elen
* 11.04.1947 Vladimír Chlebo B.Bystrica
* 13.04.1953 Marek Mojdis Giraltovce
* 26.04.1943 Stanislav Strmeň Bratislava
   profesiou fyziatrik, koníčkom
   hádankársky teoretik a autor
   známy pod prezývkou Sestra
   stredoškolský pedagóg

--- MÁJ 2019 ---

OSLÁVENCI
01.05. Miroslav Ondrejka L.Sliače 34
01.05. Jozef Kolesár Košice 70
07.05. Viliam Balko Martin 57
08.05. Milan Chudý Prievidza 60
   redaktor RELAXu
08.05. Miroslav Gomola Žilina 36
09.05. Jozef Bubnár Hencovce 63
   bývalý futbalový rozhodca
10.05. Ján Psotný N.Mesto n/V. 62
13.05. Pavol Vychovalý Podolínec 70
14.05. Milan Velísek Trenčín 71
   predtým Dubnica n/V.
16.05. Miloš Hruška Bratislava 42
   predtým Olešná pri Čadci
17.05. Peter Hudák Košice 34
   najúspešnejší reprezentent SR
   vicemajster sveta v logike
20.05. Radoslav Žačok S.Ľubovňa 45
21.05. Blanka Lehotská Bratislava 46
   vedúca o K1Z, trénerka repre SR
22.05. Jozef Kumičík Trenčín 69
24.05. Diana Škrhová Bratislava 20
26.05. Ján Makovník Ružomberok 57
30.05. Peter Sloboda 65
   Stará Ľubovňa vedúci o Gorali

SPOMÍNAME
† 01.05.2017 Stanislav Strmeň Bratislava
   dlhoročný vedúci o Dunajci
   slovenská hádankárska legenda
† 05.05.2018 Ján Čižmár Poniky 
   zakladateľ RELAXu a vedúci o Hron
† 20.05.2014 František Genšorík Martin
† 28.05.2008 Peter Porteleky Martin
† 29.05.2013 Ladislav Královský Michalovce
   turnajový fotograf

PRIPOMÍNAME SI
* xx.05.1946 Ján Sopóci Žilina
* 07.05.1946 Ján Čižmár Poniky
   zakladateľ RELAXu a vedúci o Hron
* 11.05.1953 Miroslav Hájiček
   Bratislava predtým Prievidza
   vedúci o Bôbari
* 29.05.1929 Jozef Linder Sliač

KALENDÁR udalostí

March 2019 April 2019 May 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
Week 14 1 2 3 4 5 6 7
Week 15 8 9 10 11 12 13 14
Week 16 15 16 17 18 19 20 21
Week 17 22 23 24 25 26 27 28
Week 18 29 30
Je to za nami
27. Novoročný turnaj PDF Print E-mail
Written by Ján Turek   
Monday, 21 January 2019
Prvé krížovkárske podujatia tohoto roku sa tradične odohrávalo v Martine. 27. Novoročný turnaj prilákal nadpriemernú účasť, čo potvrdzuje, že sa v tomto kúte Slovenska súťažiaci radi stretávajú. Súboje boli napínavé a vyrovnané, rozhodovali maličkosti. 

Krížovky A
1.M.Hruška,Bratislava 0
2.L.Žitňák,Šaľa 1
3.M.Chudý,Prievidza 2
4.L.Gonda,Chmiňany 2
5.F.Cvengroš,SNV 3


Krížovky B

1.J.Páleník,Svinná 1
2.S.Plachý,Z.Kostoľany 3
3.J.Sýkora,Vsetín 5
4.J.Bódi,Detva 6
5.J.Kumičík,Trenčín 8














 Hádanky A
1.J.Turek,Poprad 15
2.J.Kováčik, N.M.n.V. 13
3.M.Hruška,Bratislava 12
4.L.Žitňák,Šaľa 12
5.M.Chudý,Prievidza 11


Hádanky B
1.P.Bohuš,Košice 14
2.J.Páleník,Svinná 13
3.J.Kumičík,Trenčín 13
4.J.Papcún, Ruská N.V. 13
5.B.Bombár,Košice 12



Celkovým víťazom Novoročného turnaja v Martine sa stal Miloš Hruška z Bratislavy.

Poradie na ďalších miestach si môžete pozrieť kliknutím na tento odkaz VÝSLEDKY.   
opravené, doplnené :)
Last Updated ( Tuesday, 22 January 2019 )
 
BRĎO a BRÚSKA v Bratislave 2018 PDF Print E-mail
Written by Ján Farkaš   
Saturday, 01 December 2018
Posledné a zároveň prvé. To boli turnaje BRĎO a BRÚSKA, ktoré sa konali v predvianočnej nálade 1.12.2018 v priestoroch Mládežníckeho strediska Saleziánov dona Bosca v bratislavskej Petržalke. Posledné preto, lebo boli naozaj poslednými v roku 2018 a prvými preto, lebo odštartovali kvalifikačnú sezónu o postup na majstrovstvá sveta 2019 v logike a sudoku, ktoré budú v Nemecku.
Turnaj v sudoku mal premiérový punc, pretože po prvý krát sa autorsky predstavil 19-ročný Paľko Kollár, ktorý má však už bohaté reprezentačné skúsenosti a teraz ich pretavil aj do autorstva zaujímavého spektra úloh. Logiku mal na starosti Matej Uher, ďalší slovenský reprezentant, ktorý vsadil na dobrý tréning a hrejivý pocit z lúštenia, ktorý mal možnosť získať každý, kto prišiel. A platilo to pre obidve kategórie, tzn. aj tú, čo zápolila o postup na MS a aj pre tú, čo ešte nemá toľko skúseností a s niektorými úlohami sa ešte len oboznamuje.
V každom prípade to bolo veľmi milé stretnutie, na ktorom to nakoniec dopadlo nasledovne (pri rovnosti bodov rozhodovalo poradie odovzdania):
BRÚSKA (sudoku)
kategória A
1.Jakub Ondroušek-Brno
2.Jan Zveřina-Mimoň
3.Matúš Demiger-Zl.Moravce
4.Pavel Jaselský-Vojtovce
5.Marek Kasár-Brezno
6.Jan Češka-Brno
7.Natália Chanová-Púchov

kategória B
1.Igor Hudák-Košice
2.Anna Fundárková-Báhoň
3.Igor Braniša-Bytča
4.Michal Hudák-Košice
5.Zdenka Králová-Bratislava
6.Ján Morávek-Prievidza
7.Mária Šimonovičová-Sl.Ľupča

131
95
95
85
69
60
57


161
135
115
100
91
85
46
BRĎO (logika)
kategória A
1.Jakub Ondroušek-Brno
2.Matúš Demiger-Zl.Moravce
3.Pavol Kollár-Bratislava
4.Marek Pápay-Jatov
5.Jan Zveřina-Mimoň
6.Natália Chanová-Púchov
7.Miroslav Šalaga-Martin

kategória B
1.Jan Vondruška-Brno
2.Igor Hudák-Košice
3.Michal Molnár-Bratislava
4.Igor Braniša-Bytča
5.Anna Fundárková-Báhoň
6.Alžbeta Krejčiová-N.Dubnica
7.Peter Hornák-Bratislava

600
560
535
530
465
390
345


81
58
52
43
32
31
30
Detailné výsledky nájdete TU V PRÍLOHE.
Last Updated ( Friday, 28 December 2018 )
 
XX. Maratónsky turnaj PDF Print E-mail
Written by Ján Turek   
Sunday, 25 November 2018
V sobotu 24. 11. 2018 sa na pôde Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach stretli priaznivci krížoviek a hádaniek, aby si zmerali sily na jubilejnom XX. Maratónskom turnaji. Účasť síce nebolo najvyššia, ale v kategórii pokročilých bola konkurencia skvelá a o prekvapenia nebola núdza. Nápadom pekné, ale obsahom zradné krížovky dali zabrať. Tradičné hádanky z pera I. Riasa potrápili ešte viac, snáď v ďalších rokoch trochu poľaví z náročnosti, ale nie krásy svojich tajov. 
P.S. A,Hnáth bol v kategórii hádanky B vyhlásený za víťaza, avšak turnaj vyhral v rokoch 2014 a 2016 takže podľa pravidiel turnajového poriadku mal štartovať v kategórii A.

Krížovky A
1.I.Šuňavec,Ružomberok
2.J.Droppa, Prešov
3.J.Turek,Poprad
4.M.Ploščica, Košice
5.M.Hruška,Bratislava

Krížovky B

1.Š.Schrotter, Košice
2.J.Struňák,Michalovce
3.I.Šarkan,Martin
4.M.Kic,Prešov
5.A.Hnáth,Moravany
Hádanky A
1.M.Ploščica,Košice
2.M.Hruška,Bratislava
3.L.Žitňák,Šaľa
4.M.Chudý,Prievidza
5.P.Husár,Prešov

Hádanky B
1.J.Papcún,Ruská N.V.
2.J.Bódi,Detva
3.M.Kic,Prešov
4.J.Struňák,Michalovce
5.D.Škrovina,Martin

 


Celkovým víťazom 20. ročníka Maratónskeho turnaja sa stal Miroslav Ploščica z Košíc.

Kompletné výsledky si môžete pozrieť kliknutím na príslušný link. KOŠICE 2018

Pripájam GP2018 za krížovky a hádanky, detailnejšie v priloženom súbore GP2018

Last Updated ( Monday, 26 November 2018 )
 
More...
<< Start < Prev 1 2 3 Next > End >>

Results 1 - 103 of 209
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement