občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času
Bratislava - Zmes ďalších turnajov
Bratislava - Memoriál R.Pekařa, Turnaj dvojíc, Súťaž Minikrížoviek PDF Print E-mail
Written by Ján Farkaš   
Thursday, 13 February 2014
Od roku 1969 sa na pamiatku zosnulého predsedu krúžku uskutočnilo niekoľko osobitných ročníkov Memoriálu Rudolfa Pekařa, ktorý sa konal súbežne s Turnajom DUNAJCOV. V roku 1974 ho vystriedal netradičný Turnaj dvojíc, ktorý si svojou zvláštnosťou získal sympatie mnohých riešiteľov a ktorý navštevovala najmä miestna krížovkárska obec. Jeho zmyslom bolo totiž vytvorenie dvojíc, ktorá následne riešila predložené diela spoločne. Keďže dvojice sa Imagežrebovali, boli motiváciou najmä pre menej skúsených riešiteľov. Keď im dopriala šťastena a spojila ich s niektorým s top riešiteľov, mohli popri súťaži "odkukávať", ako to robia tí najlepší, čo ich posúvalo vo svojom koníčku ďalej. V roku 1981 sa konala mimoriadna súťaž na pamiatku velikána krížovkárskeho a hádankárskeho diania Vladimíra Kulčického, ktorý v tom roku vo veku 75 rokov opustil naše rady. Po vzniku celoštátneho turnaja prešiel prívlastok memoriál V.Kulčického na Celoslovenský prebor jednotlivcov, ktoré dnes poznáme pod názvom Majstrovstvá Slovenska. A netreba zabudnúť ani na osobitnú súťaž ŠTART a ŠPURT, ktorú poriadala redakcia časopisu MINIKRÍŽOVKY.
24.11.1968 I.Turnaj dvojíc
1969-1973 sa turnaj nekonal
24.11.1974 II.Turnaj dvojíc
30.11.1975 III.Turnaj dvojíc
28.11.1976 IV.Turnaj dvojíc
27.11.1977 V.Turnaj dvojíc

26.11.1978 VI.Turnaj dvojíc
02.12.1979 VII.Turnaj dvojíc
07.12.1980 VIII.Turnaj dvojíc
1981 sa turnaj dvojíc nekonal
28.11.1982 IX.Turnaj dvojíc
27.11.1983 X.Turnaj dvojíc
02.12.1984 XI.Turnaj dvojíc
01.12.1985 XII.Turnaj dvojíc
30.11.1986 XIII.Turnaj dvojíc
29.11.1987 XIV.Turnaj dvojíc
27.11.1988 XV.Turnaj dvojíc

26.11.1989 XVI.Turnaj dvojíc
02.12.1990 XVII.Turnaj dvojíc
01.12.1991 XVIII.Turnaj dvojíc
29.11.1992 XIX.Turnaj dvojíc
28.11.1993 XX.Turnaj dvojíc

20.11.1994 XXI.Turnaj dvojíc
15.11.1969 I.Memoriál Rudolfa Pekařa
28.11.1970 II.Memoriál Rudolfa Pekařa
25.11.1971 III.Memoriál Rudolfa Pekařa
xx.xx.1972 IV.Memoriál Rudolfa Pekařa
25.11.1973 V.Memoriál Rudolfa Pekařa

06.12.1981 Turnaj na pamiatku
Vladimíra Kulčického


30.11.1991 ŠTART a ŠPURT s MINIKRÍŽOVKAMI
28.11.1993 ŠTART a ŠPURT s MINIKRÍŽOVKAMI
20.11.1994 ŠTART a ŠPURT s MINIKRÍŽOVKAMI


I. Turnaj dvojíc - 24.11.1968

turnaj podporil Lišiak, Hádanka a křižovka, Dom odborov Bratislava Nivy

Turnaj dvojíc
 1.Dušan Karkuš-Bratislava + Jaromír Mikeš
 2.Jozef Mihalovič-Bratislava + Cyril Grajcár-Bratislava
 3.Viktor Šimčisko-Bratislava + Ján Pálka-Bratislava
 4.Stanislav Strmeň-Bratislava + Ján Halabrín-Žiar n/Hronom
 5.Stanislav Zábojník-Prievidza + Stanislav Blecha-Bratislava
 -- Dušan Žák-Bratislava + Vladimír Klimovský-Bratislava
 7.Ľudovít Kordisch-Bratislava + Karel Šebek-Havířov
 8.Dušan Šebík-Košice + Alojz Eichenberger-Nové Mesto n/Váhom
 9.Ján Belička-Trnava + Peter Bohuš-Košice
10.
 ZAČIATOK STRÁNKY

I.ročník - Memoriál Rudolfa Pekařa - 15.11.1969

celkový víťaz Dušan Karkuš z Bratislavy

krížovkyhádanky
 1.Dušan Karkuš-Bratislava
 2.Drahotín Lančarič-Trnava
 3.Milan Staňo-Horná Poruba
 4.Jozef Mihalovič-Bratislava
 5.Ivan Noskaj-Šaľa
 6.Stanislav Blecha-Bratislava
 7.
 8.
 9.
10.
 1.Dušan Karkuš-Bratislava
 2.Cyril Panoc-Humenné
 3.Drahotín Lančarič-Trnava
 4.Ivan Noskaj-Šaľa
 5.Dušan Šebík-Košice
 6.Jozef Mihalovič-Bratislava
 7.Božena Hladká-Prostějov
 8.
 9.
10.
ZAČIATOK STRÁNKY

II.ročník - Memoriál Rudolfa Pekařa - 29.11.1970

celkový víťaz Stanislav Strmeň z Bratislavy

krížovkyhádanky
 1.Dušan Šebík-Košice
 2.Stanislav Strmeň-Bratislava
 3.Rudolf Moško-Trenčín
 4.Cyril Panoc-Humenné
 5.Dušan Karkuš-Bratislava
 6.Ivan Noskaj-Šaľa
 7.
 8.
 9.
10.
 1.Stanislav Strmeň-Bratislava
 2.Ivan Noskaj-Šaľa
 3.Cyril Panoc-Humenné
 4.Dušan Karkuš-Bratislava
 5.Drahotín Lančarič-Trnava
 6.Dušan Šebík-Košice
 7.
 8.
 9.
10.
ZAČIATOK STRÁNKY

III.ročník - Memoriál Rudolfa Pekařa - 21.11.1971

celkový víťaz Bohdan Zelinka z Liberca

krížovkyhádanky
 1.Karel Henc-Brno 0
 2.Ladislav Bareš-Plzeň 0
 3.Viktor Šimčisko-Bratislava 0
 4.Bohdan Zelinka-Liberec 1
 5.Pavel Vidlář-Prostějov 1
 6.Ľudovít Kordisch-Bratislava 2
 7.Božena Hladká-Prostějov 2
 8.Pavlína Majerová-Brno 2
 9.Baťalík 3
10.Jozef Mikláš-Piešťany 3
 1.Drahotín Lančarič-Trnava
 2.Dušan Karkuš-Bratislava
 3.Igor Platzner-Žilina
 4.Bohdan Zelinka-Liberec
 5.Dušan Žák-Bratislava
 6.Stanislav Strmeň-Bratislava
 7.Jozef Mikláš-Piešťany
-- Eugen Molnár-Bratislava
 9.Ľudovít Kordisch-Bratislava
10.Baťalík
ZAČIATOK STRÁNKY

IV.ročník - Memoriál Rudolfa Pekařa - 26.11.1972

celkový víťaz Igor Platzner zo Žiliny

krížovkyhádanky
 1.Igor Platzner-Žilina
 2.Ladislav Bareš-Plzeň
 3.Dušan Karkuš-Bratislava
 4.Zdenka Liptáková-Bratislava
 5.Bohdan Zelinka-Liberec
 6.Ivan Noskaj-Šaľa
 7.Karel Henc-Brno
 8.Ľudovít Kordisch-Bratislava
 9.Jozef Mikláš-Piešťany
10.Pavlína Majerová-Brno
 1.Ivan Noskaj-Šaľa
 2.Zdenka Liptáková-Bratislava
 3.Igor Platzner-Žilina
 4.Ľudovít Kordisch-Bratislava
 5.Jozef Mikláš-Piešťany
 6.Dušan Karkuš-Bratislava
 7.Jozef Mihalovič-Bratislava
 8.Karel Henc-Brno
 9.Antonín Ropek-Hradec Králové
10.Jaroslav "Elen" Kaiser-Bratislava
ZAČIATOK STRÁNKY

V.ročník - Memoriál Rudolfa Pekařa - 25.11.1973

celkový víťaz Viktor Šimčisko z Bratislavy

krížovkyhádanky
 1.Viktor Šimčisko-Bratislava
 2.Jozef Mikláš-Piešťany
 3.Dušan Karkuš-Bratislava
 4.Zdenka Liptáková-Bratislava
 5.Ján Droppa-Prešov
 6.Božena Hladká-Prostějov
 7.Štefan Kevický-Bratislava
 8.Ľudovít Kordisch-Bratislava
 9.Pavel Mokoš-Bratislava
10.Marián Baťalík-Humenné
 1.Viktor Šimčisko-Bratislava
 2.Ľudovít Kordisch-Bratislava
 3.Marián Baťalík-Humenné
 4.Imrich Petrík-Trebišov
 5.Jozef Mikláš-Piešťany
 6.Dušan Karkuš-Bratislava
 7.Božena Hladká-Prostějov
 8.Pavel Mokoš-Bratislava
 9.Igor Platzner-Žilina
10.Antonín Ropek-Opočno
ZAČIATOK STRÁNKY

II.Turnaj dvojíc - 24.11.1974

krížovkyhádanky
 1.Ivan Noskaj-Šaľa + Dušan Žák-Bratislava
 2.Jozef Mikláš-Piešťany + Ivan Filadelfy-Prievidza
 3.Bohdan Zelinka-Liberec + Ladislav Bareš-Plzeň
 4.Zdenka Liptáková-Bratislava + Alojz Eichenberger-N.Mesto n/V.
 5.Stanislav Blecha + Ľudovít Kordisch obaja Bratislava 
 6.Igor Platzner-Žilina + Eugen Korec-Bratislava
 7.Ján Droppa-Prešov + Jiří Adamčík-Černošice
 8.
 9.
10.
 1.Ivan Noskaj-Šaľa + Dušan Žák-Bratislava
 2.Ján Droppa-Prešov + Jiří Adamčík-Černošice
 3.Jozef Mikláš-Piešťany + Ivan Filadelfy-Prievidza
 4.Imrich Petrík-Trebišov + Viliam F.Brngál-Prievidza
 5.Igor Platzner-Žilina + Eugen Korec-Bratislava
 6.Bohdan Zelinka-Liberec + Ladislav Bareš-Plzeň
 7.Zdenka Liptáková-Bratislava + Alojz Eichenberger-N.Mesto n/V.
 8.Jindřich Mudrý-Praha + Roman Robota-Bratislava
 9.Karel Šebek-Havířov + Benjamín Baťalík ml.-Michalovce
10.

III.Turnaj dvojíc - 30.11.1975

krížovkyhádanky
 1.Dušan Karkuš + Dušan Žák obaja Bratislava
 2.Ľudovít Kordisch-Bratislava + Števula
 3.Jozef Mikláš-Piešťany + Ivan Noskaj-Šaľa
 4.
 5.
 6.
 7.Benjamín Baťalík ml.-Michalovce + Eugen Molnár-Bratislava
 8.
 9.
10.
 1.Jozef Mikláš-Piešťany + Ivan Noskaj-Šaľa 
 2.Jozef Bubnár-Hencovce + Imrich Petrík-Trebišov
 3.Benjamín Baťalík ml.-Michalovce + Eugen Molnár-Bratislava
 4.
 5.
 6.
 7.
 8.
 9.
10.

IV.Turnaj dvojíc - 28.11.1976

krížovkyhádanky
 1.Stanislav Blecha + Viktor Šimčisko obaja Bratislava
 2.Dušan Karkuš-Bratislava + Stanislav Zábojník-Prievidza
 3.Ivan Noskaj-Šaľa + Holec
 4.
 5.
 6.
 7.
 8.
 9.
10.
 1.Jozef Sadloň + Viktor Šimčisko obaja Bratislava
 2.Ivan Filadelfy-Prievidza + Ivan Bubeník-Prievidza
 3.Elena Galdíková Ryšavá-Rim.Sobota + Eugen Korec-Bratislava
 4.
 5.
 6.
 7.
 8.Benjamín Baťalík ml.-Michalovce + Igor Platzner-Žilina
 9.
10.

V.Turnaj dvojíc - 27.11.1977

krížovkyhádanky
 1.Viktor Šimčisko-Bratislava + Peter Orlík-Humenné
 2.Ivan Filadelfy-Prievidza + Bohdan Zelinka-Liberec 
 3.Ivan Noskaj-Šaľa + V.Tlaskal (Podjavorinci)
 4.
 5.
 6.Benjamín Baťalík ml.-Michalovce + Peter Sloboda-S.Ľubovňa
 7.
 8.
 9.
10.
 1.Viktor Šimčisko-Bratislava + Jurda
 2.Alojz Eichenberger-Nové Mesto n/V. + Ivan Hežely-Michalovce
 3.Ľudovít Fekete-Žilina + Biely
 4.
 5.
 6.
 7.
 8.
 9.
10.Benjamín Baťalík ml.-Michalovce + Peter Sloboda-S.Ľubovňa

VI.Turnaj dvojíc - 26.11.1978

krížovkyhádanky
 1.Viktor Šimčisko-Bratislava  + Jozef Papcun-Prešov
 2.Ľudovít Fekete + Igor Platzner obaja Žilina
 3.Ivan Filadelfy-Prievidza + Jozef Kontuľ-Topoľovka
 4.
 5.
 6.
 7.
 8.
 9.
10.
 1.Viktor Šimčisko-Bratislava (sám)
 2.Jozef Kubove-Košice + Ivan Noskaj-Šaľa
 3.P.Koniar + Jozef Bubnár-Hencovce
 4.
 5.
 6.
 7.
 8.
 9.
10.

VII.Turnaj dvojíc - 2.12.1979

Na turnaji sa riešili aj tzv. Polnočné hádanky, v ktorých dominoval M.Jakubík zo Žiliny.

krížovkyhádanky
 1.Zdenka Liptáková-Králová + Pavol Čierny obaja Bratislava
 2.Ľudovít Fekete-Žilina + Drahomír Lacko-Žiar n/Hr.
 3.Mendl + Ľudovít Kordisch-Bratislava
 4.Ján Belička-Trnava + Jozef Bubnár-Hencovce
 5.Ján Droppa-Prešov + Stanislav Zábojník-Prievidza
 6.Dušan Karkuš-Praha + Stanislav Plachý-Zem.Kostoľany
 7.Jozef Kubove-Košice + Jozef Mikláš-Piešťany
 8.Božena Hladká-Prostějov + Ladislav Žitňák-Šaľa
 9.Peter Sloboda-St.Ľubovňa + Kontuľ
10.
 1.Dušan Karkuš-Praha + Igor Platzner-Žilina
 2.Pavol Čierny-Bratislava + Bohdan Zelinka-Liberec
 3.Zdenka Liptáková-Králová-Bratislava + Peter Sloboda-St.Ľubovňa
 4.Stanislav Strmeň-Bratislava + Kemková
 5.Ľudovít Fekete-Žilina + Božena Hladká-Prostějov
 6.Ján Belička-Trnava + Jozef Kováčik-Nové Mesto n/V.
 7.Jozef Trochan-Prešov + Jozef Dóša-Banská Bystrica
 8.Ján Čižmár-Banská Bystrica + Kontuľ
 9.Ján Droppa-Prešov + Ladislav Žitňák-Šaľa
10.

VIII.Turnaj dvojíc - 7.12.1980

V osobitnej prešmyčkovej časti sa najviac darilo Alojzovi Eichenbergerovi z Nového Mesta n/V.

krížovkyhádanky
 1.Ivan Noskaj-Šaľa + Horký
 2.Juraj Mitošinka-Senec + Stanislav Strmeň-Bratislava
 3.Eugen Korec-Bratislava + Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa
 4.
 5.
 6.
 7.
 8.
 9.
10.
 1.Stanislav Plachý-Zem.Kostoľany + Ivan Filadelfy-Prievidza
 2.Ľuboslava Koštialová-Nové Mesto n/V. + Ivan Noskaj-Šaľa
 3.Stanislav Strmeň-Bratislava + Stanislav Šoltis-Prešov
 4.
 5.
 6.
 7.
 8.
 9.
10.

Osobitný turnaj na pamiatku Vladimíra Kulčického - 6.12.1981

celkový víťaz Ľudovít Fekete zo Žiliny

krížovkyhádanky
 1.Dušan Karkuš-Praha
 2.Ľudovít Fekete-Žilina
 3.Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa
 4.Ivan Noskaj-Šaľa
 5.Emil Trochan-Bratislava
 6.Jozef Sadloň-Bratislava
 7.Marta Mikitová-Žilina
 8.Pavol Husár-Prešov
 -- Ľudovít Kordisch-Bratislava
 -- Jozef Mikláš-Bratislava
 1.Igor Platzner-Žilina
 2.Ľudovít Fekete-Žilina
 3.Ladislav Bareš-Plzeň
 -- Ľudovít Kordisch-Bratislava
 5.Peter Samec-Žilina
 6.Jozef Bruško-Kysucké Nové Mesto
 7.Bohdan Zelinka-Liberec
 8.Ján Fehér-Bratislava
 9.Jozef Vaško-Nové Mesto n/V.
10.Ján Psotný-Nové Mesto n/V.

IX.Turnaj dvojíc - 28.11.1982

krížovkyhádanky
 1.Jozef Bubnár-Hencovce + Jozef Vaško-Nové Mesto n/V.
 2.Zdenka Liptáková (Králová)-Bratislava + Jozef Kováčik-N.Mesto
 3.Ján Psotný-Nové Mesto n/V. + Viktor Šimčisko-Bratislava
 4.Vávra + Ľudovít Fekete-Žilina
 5.Stanislava Teichmannová-Kladno + Dušan Karkuš-Praha
 6.Pavel Mokoš-Bratislava + Peter Sloboda-Stará Ľubovňa
 7.Pavol Čierny-Bratislava + Bohdan Zelinka-Liberec
 8.Dušan Fízel-Vrútky + Pavol Husár-Prešov
 9.Jozef Dóša-Banská Bystrica + Stanislav Šoltis-Prešov
10.Kontuľ + Horký
 1.Ľuboslava Koštialová-N.Mesto n/V. + Viktor Šimčisko-Bratislava
 2.Jozef Bubnár-Hencovce + Ľudovít Fekete-Žilina
 3.Peter Samec-Žilina + Ivan Baroš-Banská Bystrica
 4.Ján Sopóci-Žilina + Emil Trochan-Bratislava
 5.Jozef Dóša-Banská Bystrica + Bohdan Zelinka-Liberec
 6.Zdenka Liptáková (Králová)-Bratislava + Jozef Vaško-Nové Mesto n/V.
 7.Stanislava Teichmannová-Kladno + Dušan Karkuš-Praha
 8.
 9.
10.

X.Turnaj dvojíc - 27.11.1983

krížovkyhádanky
 1.Michal Popeláš-Levoča + Jozef Sadloň-Bratislava
 2.Jozef Dóša-Banská Bystrica + Dušan Karkuš-Praha
 3.Dušan Vojník-Prešov + Jozef Kontuľ-Bratislava
 4.Jiří Adamčík-Černošice +Jozef Vaško-Nové Mesto n/V.
 5.Plachý-Zemianske Kostoľany + Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa
 6.
 7.
 8.
 9.
10.
 1.Mariana Sadloňová-Bratislava + Ivan Noskaj-Šaľa
 2.Ivan Rias-Košice + Stanislav Šoltis-Prešov
 3.Vladimír Konečný-Svinná + Ladislav Žitňák-Šaľa
 4.Plachý-Zemianske Kostoľany + Emil Trochan-Bratislava
 5.Ivan Filadelfy-Prievidza + Miroslav Schleiffer-Nové Mesto n/V.
 6.
 7.
 8.
 9.
10.

XI.Turnaj dvojíc - 2.12.1984

krížovkyhádanky
 1.Ľudovít Fekete-Žilina + Dušan Slašťan-Banská Bystrica
 2. Jozef Kováčik-Nové Mesto n/V. + Ján Droppa-Prešov
 3.Ľudovít Kordisch-Bratislava + Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa
 4.Rudolf Moško-Trenčín + Ľudovít Alth-Prešov
 5.Kontuľ-Bratislava + Dušan Karkuš-Praha
 6.František Boriš-Bratislava + Igor Platzner-Žilina
 7.Peter Samec-Žilina + Ivan Filadelfy-Prievidza
 8.Ivan Rias-Košice + Marián Ďurech-Martin
 9.Jozef Kolesár-Košice + František Genšorík-Vrútky
10.Stanislav Šoltis-Prešov + Ladislav Žitňák-Šaľa
 1.Ivan Rias-Košice + Ivan Filadelfy-Prievidza
 2.Ľudovít Fekete-Žilina + Pavol Čierny-Bratislava
 3.Dušan Karkuš-Praha + Michal Popeláš-Levoča
 4.Stanislav Šoltis-Prešov + Slavomír Svetlík-Banská Bystrica
 5.Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa + Ján Psotný-Nové Mesto n/V.
 6.Stanislav Strmeň-Bratislava + Igor Platzner-Žilina
 7.Jozef Sadloň-Bratislava + Ján Čižmár-Banská Bystrica
 8.Ján Fehér-Bratislava + Trochan
 9.Bohdan Zelinka-Liberec + Milan Chudý-Prievidza
10.Dušan Čupka-Banská Bystrica + Kontuľ

XII.Turnaj dvojíc - 1.12.1985

krížovkyhádanky
 1.Ľudovít Kordisch-Bratislava + Stanislav Šoltis-Prešov
 2.Jozef Vaško-Nové Mesto n/V. + Ivan Filadelfy-Prievidza
 3.Jozef Kováčik-Nové Mesto n/V. + Vladimír Chlebo-Ban.Bystrica
 4.Stanislava Teichmannová-Kladno + Jozef Kontuľ-Bratislava
 5.Bohdan Zelinka-Liberec + Jozef Naštický-Topoľčany
 6.Marcel Pecha-Trnava + František Boriš-Bratislava
 7.Dušan Karkuš-Praha + Dušan Vojník-Prešov
 8.Dušan Slašťan-Banská Bystrica + Jozef Sadloň-Bratislava
 9.František Genšorík-Vrútky + Igor Platzner-Žilina
10.Emil Trochan-Bratislava + Tibor Mikloš-Banská Bystrica
 1.Jozef Vaško-Nové Mesto n/V. + Emil Trochan-Bratislava
 2.Ľudovít Fekete-Žilina + Igor Platzner-Žilina
 3.Milan Chudý-Prievidza + Ľudovít Kordisch-Bratislava
 4.Jozef Kováčik-Nové Mesto n/V. + Jozef Naštický-Topoľčany
 5.Pavel Košč-Radvaň + Ladislav Žitňák-Šaľa
 6.Bohdan Zelinka-Liberec + Ivan Baroš-Banská Bystrica
 7.Ladislav Bareš-Plzeň + Ivan Filadelfy-Prievidza
 8.Marman + Ján Čižmár-Banská Bystrica
 9.Dušan Slašťan-Banská Bystrica + Dušan Karkuš-Praha
10.Jozef Trochan-Prešov + Ivan Hežely-Michalovce

XIII.Turnaj dvojíc - 30.11.1986

krížovkyhádanky
 1.Viktor Šimčisko-Bratislava + Dušan Čupka-Banská Bystrica
 2.Tibor Mikloš-Banská Bystrica + Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa
 3.Jozef Vaško-Nové Mesto n/V. + Emil Trochan-Bratislava
 4.Ľudovít Fekete-Žilina + Vladimír Chlebo-Banská Bystrica
 5.Jozef Dóša-Banská Bystrica + Ľudovít Kordisch-Bratislava
 6.Slavomír Svetlík-Banská Bystrica + Vladimír Konečný-Svinná
 7.Milan Chudý-Prievidza + Anton Zaťko-Brezno
 8.František Genšorík-Vrútky + Pavol Husár-Prešov
 9.Ján Makovník ml.-Ružomberok + Stanislav Šoltis-Prešov
10.Jozef Kontuľ-Bratislava + Šuňavec
 1.Viktor Šimčisko-Bratislava + Ladislav Žitňák-Šaľa
 2.Dušan Karkuš-Praha + Vladimír Konečný-Svinná
 3.Ivan Rias-Košice + Ivan Filadelfy-Prievidza
 4.Zdenka Králová-Bratislava + Stanislav Šoltis-Prešov
 5.Ľudovít Kordisch-Bratislava + Štefan Šlosár-Stará Ľubovňa
 6.Slavomír Svetlík-B.Bystrica + Ľuboslava Koštialová-N.Mesto n/V.
 7.Peter Samec-Žilina + František Boriš-Bratislava
 -- Peter Sloboda-Stará Ľubovňa + Pavol Husár-Prešov
 9.Igor Platzner-Žilina + Václav Sekanina (Hanáci)
10.Ivan Hežely-Michalovce + Vladimír Chlebo-Banská Bystrica

XIV.Turnaj dvojíc - 29.11.1987

krížovkyhádanky
 1.Ľudovít Kordisch-Bratislava + Stanislav Šoltis-Prešov
 2.Ivan Noskaj-Šaľa + Pavol Tibenský-Majcichov
 3.Ján Droppa-Prešov + Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa
 4.Milan Chudý-Prievidza + Dušan Slašťan-Banská Bystrica
 5.Dušan Vojník obaja Prešov + Slavomír Svetlík-Banská Bystrica
 6.Jozef Kontuľ-Bratislava + Vladimír Chlebo-Banská Bystrica
 7.Emil Trochan-Bratislava + Ladislav Bareš-Plzeň
 8.Dušan Karkuš-Praha + Ivan Hežely-Michalovce
 9.Ivan Filadelfy-Prievidza + Igor Platzner-Žilina
10.
 1.Ivan Filadelfy-Prievidza + Ivan Noskaj-Šaľa
 2.Dušan Karkuš-Praha + Ľudovít Kordisch-Bratislava
 3.Jozef Dóša-Banská Bystrica + Ján Fehér-Bratislava
 4.Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa + Ladislav Žitňák-Šaľa
 5.Slavomír Svetlík-Ban.Bystrica + Stanislav Plachý-Zem.Kostoľany
 6.Pavol Tibenský-Majcichov + Ivan Hežely-Michalovce
 7.Zdenka Králová-Bratislava + Jozef Společník-Topoľčany
 8.Milan Chudý-Prievidza + Peter Samec-Žilina
 9.Emil Trochan + Ján Kontuľ-obaja Bratislava
10.Jozef Kontuľ-Bratislava + Dušan Slašťan-Banská Bystrica

XV.Turnaj dvojíc - 27.11.1988

krížovkyhádanky
 1.Stanislav Šoltis-Prešov + Jozef Sadloň-Bratislava
 2.Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa + Igor Platzner-Žilina
 3.Hana Svojsíková-Banská Bystrica + Ján Droppa-Prešov
 4.Dušan Karkuš-Praha + Emil Trochan-Bratislava
 5.Peter Sloboda-Stará Ľubovňa + Pavol Tibenský-Majcichov
 6.Irenej Hornák-Bratislava + Milan Chudý-Prievidza
 7.Dušan Slašťan-Banská Bystrica + František Genšorík-Vrútky
 8.Mariana Sadloňová + Ľudovít Kordisch-obaja Bratislava
 9.Jozef Vaško-Nové Mesto n/V. + Jozef Kontuľ-Bratislava
10.Ivan Hežely-Michalovce + Jozef Trochan-Prešov
 1.Dušan Karkuš-Praha + Ivan Hežely-Michalovce
 2.Stanislav Šoltis-Prešov + Bohdan Zelinka-Liberec
 3.Anton Zaťko-Brezno + Jozef Vaško-Nové Mesto n/V.
 4.Emil Trochan + Jozef Kontuľ obaja Bratislava
 5.Miroslav Ploščica + Peter Sloboda obaja Stará Ľubovňa
 6.Rudolf Čačko-Košice + Pavol Husár-Prešov
 7.Ľudovít Kordisch + Zdenka Králová obaja Bratislava
 8.Milan Chudý-Prievidza + Igor Platzner-Žilina
 9.Ján Fehér-Bratislava + Jozef Společník-Topoľčany
10.Hana Svojsíková-Banská Bystrica + Pavol Tibenský-Majcichov

XVI.Turnaj dvojíc - 26.11.1989

krížovkyhádanky
 1.Ján Fehér-Bratislava + Pavol Tibenský-Majcichov
 2.Stanislav Šoltis + Dušan Vojník obaja Prešov 
 3.Ivan Hežely-Michalovce + Jozef Kontuľ-Bratislava
 4.Stanislav Plachý-Zem.Kostoľany + Miroslav Ploščica-St.Ľubovňa
 5.Dušan Karkuš-Praha + Jozef Vaško-Nové Mesto n/V.
 -- Terézia Schenková-Martin + Slavomír Svetlík-Banská Bystrica
 7.Ivan Filadelfy-Prievidza + Ladislav Žitňák-Šaľa
 8.Emil Trochan-Bratislava + Jozef Společník-Topoľčany
 9.Štefan Šlosár + Peter Sloboda obaja Stará Ľubovňa
10.Vladimír Chlebo-Banská Bystrica + Jozef Trochan-Prešov
 1.Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa + Emil Trochan-Bratislava
 2.Dušan Karkuš-Praha + Ľudovít Kordisch-Bratislava
 3.Ladislav Bareš-Plzeň + Ladislav Žitňák-Šaľa
 4.Stanislav Šoltis-Prešov + Slavomír Svetlík-Banská Bystrica
 5.Ján Čižmár-Banská Bystrica + Jozef Vaško-Nové Mesto n/V.
 6.Pavol Tibenský-Majcichov + Bohdan Zelinka-Liberec
 7.Ivan Filadelfy-Prievidza + Marián Slabý-Bratislava
 8.Jozef Dóša-Banská Bystrica + Jozef Sadloň-Bratislava
 9.Jozef Kontuľ-Bratislava + Drahomír Lacko-Žiar n/Hr.
10.Ivan Hežely-Michalovce + Jozef Trochan-Prešov

XVII.Turnaj dvojíc - 2.12.1990

turnaj podporili ObKaSS II, Lišiak, Minikrížovky (mimoriadna finančná odmena) a Šibal

krížovkyhádanky
 1.Mariana Sadloňová-Bratislava + Pavol Tibenský-Majcichov
 2.Zdenka Králová-Bratislava + Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa
 3.Ján Fehér-Bratislava + Ján Droppa-Prešov
 4.Alojz Eichenberger-Nové Mesto n/V. + Ivan Noskaj-Šaľa
 5.Terézia Schenková-Martin + Peter Sloboda-Stará Ľubovňa
 6.Štefan Šlosár-Stará Ľubovňa + Emil Trochan-Bratislava
 7.Pavol Husár-Prešov + Jozef Kontuľ-Bratislava
 8.Seman + Milan Chudý-Prievidza
 9.Marián Slabý-Bratislava + Jozef Vaško-Nové Mesto n/V.
10.Jozef Trochan-Prešov + Ivan Filadelfy-Prievidza
 1.Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa + Marián Slabý-Bratislava
 2.Ivan Filadelfy-Prievidza + Ján Droppa-Prešov
 3.Pavol Husár-Prešov + Ľudovít Kordisch-Bratislava
 4.Emil Trochan-Bratislava + Ladislav Žitňák-Šaľa
 5.Milan Chudý-Prievidza + Jozef Vaško-Nové Mesto n/V.
 -- Jozef Kontuľ-Bratislava + Peter Sloboda-Stará Ľubovňa
 -- Zdenka Králová-Bratislava + Pavol Tibenský-Majcichov
 8.Štefan Šlosár-St.Ľubovňa + Ľuboslava Koštialová-N.Mesto n/V.
 -- Stanislav Plachý-Zem.Kostoľany + Ivan Noskaj-Šaľa
 -- Terézia Schenková-Martin + Jozef Sadloň-Bratislava
ZAČIATOK STRÁNKY

XVIII.Turnaj dvojíc - 1.12.1991

Na Turnaj dvojíc prišlo tento rok len 25 najvernejších, čo bolo do určitej miery sklamanie. Dvojice sa radične vyžrebovali zvlášť na krížovky a zvlášť na hádanky, pričom v prvej časti sa riešila čiastočne mozaiková dokresľovka Ľ.Kordischa a v druhej 17 hádaniek od S.Strmeňa, I.Hronáka a E.Trochana.

krížovkyhádanky
 1.Pavol Tibenský-Majcichov + Anton Zaťko-Brezno 1
 2.Ján Droppa-Prešov + Milan Chudý-Prievidza 2
 3.Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa + Ivan Hežely-Michalovce 3
 4.Ján Čižmár-Banská Bystrica + Pavol Husár-Prešov 3
 5.Terézia Schenková-Martin + Slavomír Svetlík-Banská Bystrica 3
 6.Jozef Kontuľ-Bratislava + Jiří Adamčík-Černošice
 7.Jozef Trochan-Prešov + Ladislav Žitňák-Šaľa
 8.
 9.
10.
 1.Miroslav Ploščica-Stará Ľubovňa + Ján Fehér-Bratislava 13
 2.Ivan Hežely-Michalovce + Ľudovít Kordisch-Bratislava 12
 3.Pavol Husár-Prešov + Jozef Kontuľ-Bratislava 12
 4.Pavol Tibenský-Majcichov + Jozef Trochan-Prešov 12
 5.Slavomír Svetlík-Banská Bystrica + Ján Droppa-Prešov 11
 6.Ladislav Žitňák-Šaľa + Stanislav Plachý-Zem.Kostoľany 10
 7-8.Milan Chudý-Prievidza + Ivan Noskaj-Šaľa 9
 7-8.Jozef Sadloň-Bratislava + Anton Zaťko-Brezno 9
 9.
10.

XIX.Turnaj dvojíc - 29.11.1992

krížovkyhádanky
 1.Ivan Filadelfy-Prievidza + Emil Trochan-Bratislava
 2.Peter Sloboda-Stará Ľubovňa + Pavol Tibenský-Brezová p/Br.
 3.Stanislav Plachý-Zem.Kostoľany + Ivan Noskaj-Šaľa
 4.
 5.
 6.
 7.
 8.
 9.
10.
 1.Miroslav Ploščica-Košice + Emil Trochan-Bratislava
 2.Milan Chudý-Prievidza + Ivan Hežely-Michalovce
 3.Ivan Filadelfy-Prievidza + Ján Čižmár-Banská Bystrica
 4.
 5.
 6.
 7.
 8.
 9.
10.

XX.Turnaj dvojíc - 28.11.1993

krížovkyhádanky
 1.Pavol Tibenský-Brezová p/Br. + Ľuboš Oravec-Bratislava 1
 2.Jozef Trochan-Bratislava + Jozef Kontuľ-Bratislava 2
 3.Ivan Filadelfy-Prievidza + Ján Csetneky-Komárno 3
 4.Milan Chudý-Prievidza + Zdenka Králová-Bratislava 4
 5.František Boriš + Stanislav Strmeň obaja Bratislava 5
 6.Miroslav Ploščica-Košice + Jozef Sadloň-Bratislava 7
 7.Terézia Schenková-Martin + Ladislav Žitňák-Šaľa 13
 8.Ľudovít Kordisch + Irenej Hornák-obaja Bratislava 14
 9.Ivan Hežely-Michalovce + Ján Čižmár-Banská Bystrica 19
10.Emil Trochan-Bratislava + Bohdan Zelinka-Liberec 25
 1.Pavol Tibenský-Brezová p/Br. + Ivan Filadelfy-Prievidza 14
 2.Ľudovít Kordisch-Bratislava + Miroslav Ploščica-Košice 13
 3.Jozef a Emil Trochanovci (otec a syn)-Bratislava 8
 4.Ivan Hežely-Michalovce + Ján Csetneky-Komárno 7
 5.Milan Chudý-Prievidza + Stanislav Strmeň-Bratislava 7
 6.Bohdan Zelinka-Liberec + František Boriš-Bratislava 6
 7.Jozef Sadloň + Ľuboš Oravec-obaja Bratislava 6
 8.Ján Čižmár-Banská Bystrica + Ján Fehér-Bratislava 5
 9.Jozef Kontuľ-Bratislava + Ladislav Žitňák-Šaľa 4
10.Terézia Schenková-Martin + Zdenka Králová-Bratislava

XXI.Turnaj dvojíc - 20.11.1994

krížovkyhádanky
 1.Milan Chudý-Prievidza + Terézia Schenková-Martin 2
 2.Emil Trochan + Ľuboš Oravec obaja Bratislava 3
 3.Ján Csetneky-Komárno + Jozef Kontuľ-Bratislava 5
 4.Ján Fehér + Jozef Sadloň obaja Bratislava 6
 5.Ľudovít Kordisch + Jozef Trochan-Bratislava 6
 6.Pavol Tibenský-Brezová p/Br. + Ladislav Žitňák-Šaľa 9
 7.Ivan Hežely-Michalovce + Ivan Noskaj-Šaľa 27
 8.Anton Zaťko-Brezno + František Boriš-Bratislava 32
 9.Miroslav Ploščica-Košice + Irenej Hornák-Bratislava 41
10.Stanislav Plachý-Zem.Kostoľany + Jozef Vaško-N.Mesto n/V. 77
 1.Emil Trochan-Bratislava + Stanislav Plachý-Zem.Kostoľany 13
 2.Ivan Noskaj-Šaľa + Ľuboš Oravec-Bratislava 12
 3.Pavol Tibenský-Brezová p/Br. + Anton Zaťko-Brezno 10
 4.Miroslav Ploščica-Košice + Jozef Sadloň-Bratislava 10
 5.Ivan Hežely-Michalovce + Jozef Kontuľ-Bratislava 8
 6.Jozef Vaško-Nové Mesto n/V. + Ladislav Žitňák-Šaľa 8
 7.Milan Chudý-Prievidza + Ján Fehér-Bratislava 7
 8.Ľudovít Kordisch + Irenej Hornák obaja Bratislava
 9.Jozef Trochan + František Boriš obaja Bratislava
10.
 ZAČIATOK STRÁNKY

ŠTART a ŠPURT s MINIKRÍŽOVKAMI

Image
30.11.199128.11.199320.11.1994
 So 6 švédskymi krížovkami si najrýchlejšie
 (čas 16:10) poradil M.Chudý, ale chyby ho
 odsunuli až za prvú desiatku.

 1.Miroslav Ploščica-Košice 1 (22:50)
 2.Jozef Kontuľ-Bratislava 2
 3.Pavol Tibenský-Brezová pod Bradlom 2
 4.Pavol Husár-Prešov 2
 5.Terézia Schenková-Martin 2
 6.Jozef Vaško-Nové Mesto nad Váhom 2
 7.Emil Trochan-Bratislava 2
 8.Ivan Noskaj-Šaľa 2
 9.Ján Droppa-Prešov 2
10.Vladimír Chlebo-Banská Bystrica 2
 1.Ladislav Žitňák-Šaľa 0
 2.Milan Chudý-Prievidza 0
 3.Pavol Tibenský-Brezová pod Bradlom 0
 4.Jozef Kontuľ-Bratislava 0
 5.Ľuboš Oravec-Bratislava
 6.Miroslav Ploščica-Košice
 7.Ján Csetneky-Komárno
 8.Ján Fehér-Bratislava 1
 9.Ivan Noskaj-Šaľa 1
10.Peter Sloboda-Stará Ľubovňa 1
 1.Miroslav Ploščica-Košice 0
 2.Milan Chudý-Prievidza  1
 3.Ladislav Žitňák-Šaľa 1
 4.Pavol Tibenský-Brezová pod Bradlom 1
 5.Ľuboš Oravec-Bratislava 1
 6.Ivan Filadelfy-Prievidza 1
 7.Jozef Vaško-Nové Mesto n/V. 1
 8.Terézia Schenková-Martin 1
 9.Ján Fehér-Bratislava 1
10.Marcel Pecha-Trnava 1
Last Updated ( Friday, 14 February 2014 )
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement