občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času

Vyhľadávanie - Search

OČAKÁVAME

08.09.2018 Zemianske Kostoľany
35. Majstrovstvá Slovenska v riešení
krížoviek a hádaniek
Memoriál V.Kulčického

09.09.2018 Prievidza
43. Turnaj Hornej Nitry v riešení
krížoviek a hádaniek

06.10.2018 Žilina
8. Turnaj dvoch krajín
slovenské a české
krížovky a hádanky

--- JÚL 2018 ---

OSLÁVENCI
04.07. Eva Jatelová Čechy 59
06.07. Ivan Benedikovič Nitra 80
08.07. Ivona Kovářová 71
   Valašské Meziříčí
10.07. Jaroslav Jablonský 44
   Kysucké Nové Mesto
12.07. Igor Platzner Žilina 68
12.07. Miroslav Šalaga Martin 48
12.07. Marcel Zanechal Bratislava 48
13.07. Juraj Struňák Michalovce 80
14.07. Milan Markovič Bratislava 75
   humorista, moderátor, člen RND
15.07. Ľudmila Falisová Michalovce 55
15.07. Elena Škulová Zl.Moravce 53
   zakladateľka o Zelenáči
20.07. Stanislav Blecha Bratislava 84
21.07. Eva Branišová Bytča 21
21.07. Viliam Záhorčák Michalovce 59
   primátor mesta
23.07. Ján Morávek Prievidza 59
25.07. Pavel Jaselský Vojtovce 33
   svetový rekordér v sudoku
30.07. Jozef Bruško 81
   Kysucké Nové Mesto, Trenčín
31.07. Imrich Štovčík Prievidza 74
31.07. Rebeka Zanechalová 21
   Bratislava
   
SPOMÍNAME
† 05.07.2012 Viktor Sinčák
   vedúci o Parobci
   lekár pôvodom z Ukrajiny
† 05.07.1978 Ján Drdoš učiteľ
   Lučenec, Čadca
† 09.07.2008 Cyril Panoc Humenné
† 19.07.1997 Pavol Štoffa Košice
† 27.07.1981 Vladimír Kulčický
   Bratislava významná hádankárska
   osobnosť, je po ňom pomenovaný
   národný šampionát hádankách

PRIPOMÍNAME SI
* 08.07.1946 Stanislav Šoltis Prešov
* 20.07.1912 Vlado Vazagov R.Sobota
   železničiar "Vova" z Turecka
* 24.07.1944 Pavol Čierny Bratislava
   spoluzakladateľ SZHaK a neskorší
   vydavateľ časopisu Šibal

--- AUGUST 2018 ---

OSLÁVENCI
01.08. Stanislav Plachý 77
   vedúci o Energetik, Zem.Kostoľany
03.08. Jozef Kubove Košice 67
03.08. Miroslav Schleiffer 63
   Nové Mesto nad Váhom
04.08. Daniela Demigerová 50
   Zlaté Moravce
05.08. Rudolf Moško Trenčín 84
08.08. Pavol Tibenský Brezová p/Br. 54
   známy homeopat, vedúci o Chrobáci
11.08. Slavomír Svetlík B.Bystrica 53
13.08. Martina Pavlová Pozdišovce 30
17.08. Milan Kandrik Tatr.Lomnica 55
18.08. Marián Smrtník Z.Kostoľany 64
20.08. Michal Šustek Žarnovica 82
21.08. Peter Kailing Prešov 73
22.08. Pavol Hudec Topoľčianky 72
22.08. Jozef Manca Trnava 38
24.08. Ivan Filadelfy Prievidza 74
24.08. Ján Droppa Prešov 71
26.08. Emil Šufliarsky B.Bystrica 77
   autorský pseudonym "Belan"
27.08. Mária Gálová Košice 21
27.08. Dušan Slašťan B.Bystrica 72
   zakladateľ časopisu RELAX
31.08. Marcel Pecha Trnava 73
31.08. Ján Farkaš 54
   Bratislava, Martin, Sliač
31.08. Ivana Ondrejová Ružomberok 31
   predtým Štiptová
   slovenská rekordérka v sudoku
xx.08. Hana Svojsíková
   Banská Bystrica 71
   
SPOMÍNAME
† 03.08.1995 Ján Belička Trnava
   autor známej Abecedy krížovkára
† 17.08.2009 Dušan Škultéty Tužina
† 16.08.2004 Stanislav Šoltis Prešov
† 18.08.1995 Irenej Hornák Bratislava
   Košice, Štrbské Pleso
   detský lekár s aliasom "íha"
† 26.08.2007 Ivan Noskaj Šaľa
   dlhoročný vedúci o Dunajci
† 26.08.1996 Vladimír Bušík Prievidza
† 28.08.2017 Pavol Čierny Bratislava
   spoluzakladateľ SZHaK a neskorší
   vydavateľ časopisu Šibal

PRIPOMÍNAME SI
* 03.08.1926 Alex Rázga Martin
* 06.08.1932 Pavol Štoffa Košice
* 11.08.1956 Pavol Bruňanský Vinné
* 22.08.1926 Andrej Štoffa Hliník n/Hr.
* 25.08.1929 Jozef Trochan Bratislava
* 27.08.1942 Ján Turek st. Poprad
   zakladateľ o Tatranec

KALENDÁR udalostí

June 2018 July 2018 August 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
Week 27 1
Week 28 2 3 4 5 6 7 8
Week 29 9 10 11 12 13 14 15
Week 30 16 17 18 19 20 21 22
Week 31 23 24 25 26 27 28 29
Week 32 30 31
Majstrovstvá sveta v sudoku a logických úlohách PDF Print E-mail
Written by Ján Farkaš   
Tuesday, 08 September 2015
ImageImage V bulharskej Sofii v dňoch 11. až 18. októbra uskutočnili 10. majstrovstvá sveta v sudoku a 24. majstrovstvá sveta v logických úlohách. V sudoku Slovensko reprezentovala štvorica v zložení Zuzana Hromcová-Bytča (20), Michaela Bieliková-Sereď (19), Matúš Demiger-Zlaté Moravce (23) a Pavel Jaselský-Vojtovce (30). Vo vekových kategóriách sa navyše pokúšali o medailu Diana Škrhová-Bratislava (16), Natália Chanová-Púchov (14), nováčik na svetovej súťaži Viliam Balko-Martin (53) a Ján Farkaš-Bratislava (51). V neoficiálnej časti zažili premiéru novici Andrej Plaštiak-Námestovo (23) a Martin Fundárek-Báhoň (48).
Skvelá správa na Slovensko, naši obhájili piate miesto v súťaži družstiev, Matúš skončil 15-ty a Zuzka 16-ta a Diana s Natálkou sa stali najlepšími Európankami v kategórii do 18 rokov.
V logike sa do A tímu prelúskal Štefan Gašpár, Matúš Demiger a Zuzana Hromcová, oficiálnu štvoricu doplnil Matej Uher-Bratislava (22). Nováčikom a zároveň adeptom na medailu v kategórii do 18 rokov bol talentovaný Pavol Kollár-Bratislava (16), ktorému sekundovala už spomínaná Diana Škrhová a Natália Chanová. V kategórii nad 50 rokov pokúšal šťastenu vlani štvrtý Ján Farkaš, ktorý bol zároveň kapitánom slovenskej reprezentácie. Trénersky celý tím viedla skúsená harcovníčka Blanka Lehotská.
Ešte krajšia správička, Paľko Kollár si v logike v kategórii do 18 rokov vylúštil bronz. Naši skončili na šiestom mieste, v jednotlivcoch výborne obstáli aj Matúš Demiger (18), Štefan Gašpár (22) a Matej Uher (23). GRATULUJEME!!!

O priebehu súťaže informujeme na osobitných stránkach (priamy link je uvedený na baneroch umiestnených v dolnej časti web stránky)
Last Updated ( Saturday, 17 October 2015 )
 
< Prev   Next >
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement