občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času

Vyhľadávanie - Search

NASLEDOVNÉ UDALOSTI

There are no upcoming events currently scheduled.
Kompletný kalendár

--- NOVEMBER 2017 ---

OSLÁVENCI
02.11. Anton Hnáth Moravany 76
          stredoškolský profesor
03.11. Peter Krajčír Bratislava, Trnava
          dobrodruh a cestovateľ 70
03.11. Zdenka Králová (Liptáková) 67
          Bratislava kombinatorička
          profesorka STU Bratislava
03.11. Ľuboš Oravec Bratislava 53
03.11. Judita Ďurčová N.Mesto n/V. 34
05.11. Natália Chanová Púchov 16
          reprezentantka SR v sudoku
06.11. Štefan Gašpár Brusel, Púchov 38
08.11. Emília Rigdová ml. Poprad 27
11.11. Štefan Schrötter Košice 66
17.11. Jozef Štuller Obyce 33
21.11. Pavol Kollár-Bratislava 18
24.11. Jozef Páleník Svinná 63
          poľnohospodár
26.11. Ján Turek Poprad 50
          podpredseda SZHaK
27.11. Alžbeta Krejčiová N.Dubnica 28
28.11. Anton Čermák Košice 71
28.11. Katarína Pokorná Bratislava 28
28.11. Jozef Kontuľ Bratislava 56
          predtým Topoľovka

SPOMÍNAME
† 01.11.1997 Ján Csetneky Komárno
† 04.11.1997 Imrich Petrík Trebišov
† 12.11.2016 Magdaléna Brozmanová
          Žilina

PRIPOMÍNAME SI
* 06.11.1921 Vendelín Vavrík Žilina
   štátny zamestnanec
* 06.11.1925 Jozef Šurina
  Banská Bystrica operný zborista
* 09.11.1958 Zoltán Végh Martin
   svetový autor maľovaných krížoviek
* 10.11.1933 Stanislav Mašan Banská
  Bystrica maliar porcelánu z Francúzska
* 11.11.1945 František Genšorík Martin
* 18.11.1912 Ján Drdoš Čadca, Lučenec
   učiteľ
* 18.11.1936 Štefan Kovarovič Kúty
   vlakový poštár
* 25.11.1920 Marcel Barát "M.B.Rosin"
  Mýtna Nová Ves

--- DECEMBER 2017 ---

OSLÁVENCI
04.12. Dušan Vojník Prešov 61
06.12. Pavol Husár Prešov 64
07.12. Juraj Bódi Detva 63
13.12. Helena Hupková Nové Zámky 76
15.12. Jozef Mokrý Prievidza 75
           chemik
19.12. Michaela Bieliková Sereď 22
          talentovaná reprezentantka SR
19.12. Vladimír Kmeť Krpeľany 46
20.12. Daniela Kalaninová Humenné 33
          autorka krížoviek
21.12. Terézia Schenková Martin 72
          tajomníčka SZHaK
22.12. Anna Zamboyová Prievidza 77
          ekonómka
22.12. Ladislav Žitňák Šaľa 60
24.12. Juraj Fajčík Kremnica 86
          literát a pedagóg pre mládež
          s chybami sluchu

24.12. Rudolf Čačko Košice 75
25.12. Stanislav Krajči Košice 48
          alias "Kreuz"

SPOMÍNAME
† 23.12.2008 Ján Turek st.
   dlhoročný vedúci o Tatranec
† 28.12.1976 Miloš Lociga Lučenec
   ekonóm

PRIPOMÍNAME SI
* 02.12.1930 František Pekár Kalša
   učiteľ
* 18.12.1935 Ladislav Královský
   Michalovce turnajový fotograf
* 26.12.1932 Ivan Slávik Nová Dubnica

KALENDÁR udalostí

November 2017 December 2017 January 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
Week 48 1 2 3
Week 49 4 5 6 7 8 9 10
Week 50 11 12 13 14 15 16 17
Week 51 18 19 20 21 22 23 24
Week 52 25 26 27 28 29 30 31
Plánované podujatia na rok 2017 PDF Print E-mail
Written by Ján Farkaš   
Tuesday, 04 July 2017
ImagePlán podujatí na rok 2017 predstavuje súhrn aktivít, ktoré sa plánujú na tento rok. Prehľad turnajov je zatiaľ len vo forme návrhu za účelom oboznámenia sa so zámerom najmä pre organizátorské krúžky, ako vhodne pospájať jednotlivé podujatia tak, aby vzniklo čo najzmysluplnejšie pokrytie celého víkendu a eliminovali sa náklady na dopravu a čas spojený s cestovaním.
V krížovkách a hádankách sa navrhuje spojiť MSR jednotlivcov s Turnajom Hornej Nitry a to v spoločnom novom septembrovom termíne. Po rokovaniach sa dáva šanca priateľom z Michalovciach, ktorí majú do marca úlohu vyriešiť, či sa u nich turnaj uskutoční, alebo nie. Keďže počítame že sa to podarí, upravili sme aj harmonogram podujatí, pričom po konzultáciách sa termín posunul o týždeň skôr. V opačnom prípade sa košický turnaj spojí s popradským (jún), pričom z hľadiska dostupnosti by v sobotu začali Košice a v nedeľu pokračoval Poprad. Zároveň sa
vzhľadom na kolíziu s dušičkami navrhuje aj dátumový posun Žilinských preborov.
V logike a sudoku sa prihliadalo na potrebu uzatvorenia nominácie na majstrovstvá sveta a zároveň zvýšenia účasti na regionálnych turnajoch, ku ktorým je systematický zámer "priliepať" každým rokom šamiponáty družstiev. V roku 2016 sme to skúsili v Bratislave, tento rok sme plánovali dať priestor Košiciam, aby to bolo vyvážené a navyše, ak sa už niekto vyberie na turnaj do Košíc, aby malo zmysel cestovať cez celú republiku. Všetko sa to vyvinulo inak a tak sa šampionáty uskutočnia v Púchove a Martine. Aktuálne sme pridali už aj internetové súťaže, ktoré budú zaradené do kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta.

lúštiteľské kategórie a vysvetlivky
A - pokročilí riešitelia (môže sa zúčastniť každý bez rozdielu)
B - menej skúsení riešitelia (môže lúštiť len ten, kto ešte neriešil v A kategórii, prípadne podľa podmienok Turnajového poriadku)
C - začiatočníci (môže lúštiť len ten, kto ešte neriešil v A resp. B kategórii, prípadne podľa podmienok Turnajového poriadku)
(6) - sobota     (7) - nedeľa

ZMENY TERMÍNOV A MIEST KONANIA POČAS ROKA 2017

Zasadnutia SZHaK
21.01. (6) MARTIN 9:30-10:00 - vyúčtovanie MS Senec 2016
14.05. (7) MARTIN 14:30-15:00 - nominácia na MS 2017
09.09. (6) ZEMIANSKE KOSTOĽANY 13:00-14:45 - plán turnajov na rok 2018 a ich zlučovanie
07.10. (6) ŽILINA 14:00-15:00 - rozpočet 2018

Krížovky a hádanky
odporúčaný časový rozvrh: doplnková súťaž vrátane kvízov a podobných foriem do 15´, krížovky vrátane prestávky do 100´, hádanky do 80´, vyhodnotenie do 30´ spolu 3:30 (dodržiavanie harmonogramu je dôležité z pohľadu nadväznosti na vlaky a autobusy, prípadne iné súťažné bloky); odporúčaný počet krížoviek 2, počet hádaniek max. 25 (výnimka MSR krížovky 3, hádaniek 30)

21.01. (6) MARTIN - 25. Novoročný turnaj, 10:00-14:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Turiec)
18.03. (6) BRATISLAVA - 8. Danubia turnaj, 13:15-16:45, K: A+B+C; H: A+B (zabezpečujú oo K1Z+Dunajci)
27.05. (6) SVINNÁ - 12. Euro turnaj, 13:30-18:00, K: A+B; H: A+B; euro H: A (zabezpečuje J. Páleník)
     ubytovanie v Brezovej pod Bradlom zabezpečuje P.Tibenský, na prenocovanie a raňajky sa odporúča vopred prihlásiť
     (podrobnosti dodatočne na osobitnej stránke mesiac pred konaním turnajov)
28.05. (7) BREZOVÁ pod Bradlom - 9. Turnaj o pohár M.R.Štefánika, 8:30-12:30, K: A+B+C; H: A+B (zabezpečuje o Chrobáci)
17.06. (6) VSETÍN ČESKÁ REPUBLIKA - Prebor Valašska a 7. Turnaj dvoch krajín, 13:20-20:00, slovenské a české krížovky a hádanky:
     spoločná kategória (zabezpečuje I.Rias, J.Farkaš a J.Sýkora), mimo súťaž Grand Prix
24.06. (6) POPRAD - 24. Podtatranský turnaj, 11:00-16:00, K: A+B+C; H: A+B+C (zabezpečuje o Tatranec)
09.09. (6) ZEMIANSKE KOSTOĽANY - 34. Majstrovstvá Slovenska - Memoriál V.Kulčického, 15:00-19:00, KaH: spoločná kategória
     (zabezpečuje K: P.Tibenský, H: V.Šimčisko), ubytovanie v Z.Kostoľanoch zabezpečuje o Energetik, členovia SZHaK majú
     zľavu z ubytovania
10.09. (7) PRIEVIDZA - 42. Turnaj Hornej Nitry, 09:00-13:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Bôbari)
07.10. (6) ŽILINA - Mr./Mrs. REKORD, 15:00-15:15, krížovkárska rarita o najrýchlejšie lúštenie švédskej krížovky
     (zabezpečuje M.Hruška), mimo súťaž Grand Prix
07.10. (6) ŽILINA - 39. Majstrovstvá Slovenska družstiev o putovný pohár SZHaK, 15:15-19:00, max. 4 členné družstvá
     (zabezpečuje xxx), ubytovanie v Žiline zabezpečuje o Žilinci, členovia SZHaK majú zľavu z ubytovania
08.10. (7) ŽILINA - 39. Turnaj Žilincov - Memoriál Ľ.Feketeho, 09:00-13:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Žilinci)
25.11. (6) MICHALOVCE - 24. Turnaj o putovný pohár Matice slovenskej, 14:00-18:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Šíravan) ZRUŠENÝ
26.11. (7) KOŠICE - 19. Maratónsky turnaj, 09:00-13:00, K: A+B; H: A+B (zabezpečuje o Maratónc) PREDPOKLADÁ SA PRESUN NA SOBOTU


Logické úlohy, hlavolamy a sudoku
odporúčaný časový rozvrh: sudoku i logika vrátane prestávky do 120´, vyhodnotenie do 30´ spolu 4:30 (dodržiavanie harmonogramu je dôležité z pohľadu nadväznosti na vlaky a autobusy, prípadne iné súťažné bloky)

13.-16.01. ON-LINE Z OBÝVAČKY - I. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Holansko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2017
     mimo súťaž Grand Prix
27.-30.01. ON-LINE Z OBÝVAČKY - I. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Srbsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2017
     mimo súťaž Grand Prix
10.-13.02. ON-LINE Z OBÝVAČKY - II. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Francúzsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2017
     mimo súťaž Grand Prix
18.02. (6) KOŠICE - 7. Cassovia turnaj, 11:15-15:15, LU: A+B; S: A+B, súčasť kvalifikácie o postup na MS 2017
     (11:15 hlavolamy, 13:10 sudoku, 15:00 spoločné vyhodnotenie, zabezpečuje o Cassovia)
24.-27.02. ON-LINE Z OBÝVAČKY - II. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Slovensko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2017
10.-13.03. ON-LINE Z OBÝVAČKY - III. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Česko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2017
     mimo súťaž Grand Prix
18.03. (6) BRATISLAVA - 8. Danubia turnaj v sudoku, 10:45-13:00, S: A+B, súčasť kvalifikácie o postup na MS 2017 (zabezpečuje o K1Z)
08.04. (6) PÚCHOV - SUDOKU a HLAVOLAMY PRE KAŽDÉHO, 10:30-15:30, A+B; súčasť kvalifikácie o postup na MS 2017
     (zabezpečuje M. Demiger)
08.04. (6) PÚCHOV - 10. Majstrovstvá Slovenska v logických úlohách družstiev o putovný pohár SZHaK,
     15:30-18:00, max. 4-členné družstvá (zabezpečuje J.Farkaš), ubytovanie v Púchove zabezpečuje o Gumkáči, členovia SZHaK
     majú zľavu z ubytovania
09.04. (6) PÚCHOV - 7. Gumi turnaj, 8:30-13:00, LU: A+B; S: A+B, kategória A je súčasťou kvalifikácie o postup na MS 2017
     (8:30 hlavolamy, 10:30 sudoku, 12:45 spoločné vyhodnotenie, zabezpečuje o Gumkáči)
09.04. (7) PÚCHOV - 9. Majstrovstvá Slovenska v sudoku družstiev o putovný pohár SZHaK,
     13:00-15:30, max. 4-členné družstvá (zabezpečuje J.Farkaš)
21.-24.04. ON-LINE Z OBÝVAČKY - III. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Holandsko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2017
     mimo súťaž Grand Prix
05.-08.05. ON-LINE Z OBÝVAČKY - V. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Slovensko), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2017
19.-22.05. ON-LINE Z OBÝVAČKY - IV. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje USA), súčasť kvalifikácie o postup na MS 2017 ZRUŠENÝ
     mimo súťaž Grand Prix
20.05. (6) MARTIN - 11. Majstrovstvá Slovenska v sudoku jednotlivcov, 09:30-15:30, kategórie do 15 rokov, do 18 rokov,
     nad 45 rokov a bez rozdielu veku (zabezpečuje B. Lehotská), povinné prihlásenie sa vopred (osobitná stránka)
20.05. (6) MARTIN - Nominačný turnaj o postup na Majstrovstvá sveta v sudoku, 16:00-18:00, voľný prístup
     (zabezpečuje J.Farkaš), ubytovanie v Martine zabezpečuje J.Farkaš, členovia SZHaK majú zľavu z ubytovania
     (odporúčané zariadenia: Turistická ubytovňa U mäsiarov - cena 10,50/noc,
     resp. penzión Turčiansky dvor (Košťany nad Turcom 3 km od Martina) - cena 9,00/noc)
21.05. (7) MARTIN - 17.Majstrovstvá Slovenska v logických úlohách jednotlivcov 09:30-12:30, kategórie do 18 rokov, nad 45 rokov
     a bez rozdielu veku (zabezpečuje P.Hornák a J.Zveřina)
21.05. (7) MARTIN - Nominačný turnaj o postup na Majstrovstvá sveta v logických úlohách, 12:30-14:30, voľný prístup
     (zabezpečuje J.Farkaš)
15.-18.10. INDIA BANGALORE - 12. Majstrovstvá sveta v sudoku (detaily na osobitnej stránke MS), účasť nominovaní reprezentanti
18.-22.10. INDIA BANGALORE - 26. Majstrovstvá sveta v logických úlohách (detaily na osobitnej stránke MS), účasť nominovaní
     reprezentanti
11.11. (6) BRATISLAVA - 8. Turnaj BRÚSKA (Bratislava Rieši Úlohy Sudoku a Krásne vArianty) a
     8. Turnaj BRĎO (Bratislava Rieši Ďalšie lOgické úlohy), 09:00-13:30, LU: A+B; S: A+B, súčasť kvalifikácie
     o postup na MS 2018 (09:00 hlavolamy, 11:00 sudoku, 13:15 spoločné vyhodnotenie - zabezpečuje o K1Z)

Osobitné programy pre deti a mládež
11.03. (6) BRATISLAVA - 8. Danubia turnaj v sudoku, 10:45-13:00, kategória do 15 rokov
05.05. (5) SVINNÁ - 13. Turnaj všeličoho, 09:00-13:00, súťaž žiakov základných škôl v riešení krížoviek, osemsmeroviek, hlavolamov
     a iných hádaniek od Trenčína po Prievidzu, od Nového Mesta nad Váhom po Nemšovú, 2 kategórie mladší a starší žiaci
11.11. (6) BRATISLAVA - 8. Turnaj BRÚSKA (Bratislava Rieši Úlohy Sudoku a Krásne vArianty), 11:00-13:15, kategória do 15 rokov

Odporúčame začiatočníkom
18.03. (6) BRATISLAVA - 8. Danubia turnaj v sudoku, 10:45-13:00
18.03. (6) BRATISLAVA - 8. Danubia turnaj v riešení krížoviek, 13:15-16:45
28.05. (7) BREZOVÁ pod Bradlom - 9. Turnaj o pohár M.R.Štefánika v riešení krížoviek, 8:30-10:30
24.06. (6) POPRAD - 24. Podtatranský turnaj v riešení krížoviek, 13:00-18:00
11.11. (6) MARTIN - 14. Seniorské stretnutie lúštiteľov krížoviek, 10:00-12:00

Iné odporúčané podujatia
07.-10.04. ON-LINE Z OBÝVAČKY - IV. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje V.Británia), mimo kvalifikáciu na MS 2017 a súťaž Grand Prix
06.05. (6) BRNO - Turnaj Grand Prix v riešení logických úloh (ČSHaK)
06.05. (6) BRNO - Turnaj Grand Prix v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
02.-05.06. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VI. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Srbsko), mimo kvalifikáciu na MS 2017 a súťaž Grand Prix
16.-19.06. ON-LINE Z OBÝVAČKY - V. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Česko), mimo kvalifikáciu na MS 2017 a súťaž Grand Prix
20.05. (6) KOLÍN - Majstrovstvá Českej republiky krúžkov v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
10.-11.06. (6)(7) PRAHA - Majstrovstvá Českej republiky v riešení logických úloh jednotlivcov i družstiev (ČSHaK+HALAS))
18.06. (7) VSETÍN - Turnaj Grand Prix v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
01.-03.07. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VII. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Estónsko), mimo kvalifikáciu na MS 2017 a súťaž Grand Prix
14.-17.07. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VI. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Turecko), mimo kvalifikáciu na MS 2017 a súťaž Grand Prix
28.-31.07. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VIII. turnaj WPF GP v sudoku (zabezpečuje Rusko), mimo kvalifikáciu na MS 2017 a súťaž Grand Prix
04.-07.08. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VII. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje Bulharsko), mimo kvalifikáciu na MS 2017 a súťaž Grand Prix
11.-14.08. ON-LINE Z OBÝVAČKY - VIII. turnaj WPF GP v logike (zabezpečuje India), mimo kvalifikáciu na MS 2017 a súťaž Grand Prix

xx.09. BRNO - Majstrovstvá Českej republiky v sudoku jednotlivcov i družstiev (HALAS)
16.09. (6) OSTRAVA - Turnaj Grand Prix v riešení logických úloh (ČSHaK)
16.09. (6) OSTRAVA - Veľká cena družstiev v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
17.09. (7) OSTRAVA - Turnaj Grand Prix v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)
23.09. (6) ČESKÝ TĚŠÍN - Beskydský prebor KaH (ČSHaK)
17.11. (6) BRNO - Akademické majstrovstvá Českej republiky v sudoku (jednotlivci) (HALAS)
02.12. (6) PRAHA - Majstrovstvá Českej republiky jednotlivcov v riešení krížoviek a hádaniek (ČSHaK)

ČSHaK = Český svaz hádankářů a křížovkářů (ČR)
HALAS = Hráčská asociace logických her a sudoku (ČR)
WPF = World Puzzle Federation - Svetová federácia lúštiteľov
Last Updated ( Thursday, 10 August 2017 )
 
Next >
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement