občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času

Vyhľadávanie - Search

OČAKÁVAME

24.11.2018 Košice
20. Maratónsky turnaj
v riešení krížoviek
a hádaniek

01.12.2018 Bratislava
8. Turnaj BRÚSKA
   s riešením sudoku
8. Turnaj BRĎO
   s riešením
   logických úloh

--- NOVEMBER 2018 ---

OSLÁVENCI
02.11. Anton Hnáth Moravany 77
          stredoškolský profesor
03.11. Peter Krajčír Bratislava, Trnava
          dobrodruh a cestovateľ 71
03.11. Zdenka Králová (Liptáková) 68
          Bratislava kombinatorička
          profesorka STU Bratislava
03.11. Ľuboš Oravec Bratislava 54
03.11. Judita Ďurčová N.Mesto n/V. 35
05.11. Natália Chanová Púchov 17
          reprezentantka SR v sudoku
06.11. Štefan Gašpár Brusel, Púchov 39
08.11. Emília Rigdová ml. Poprad 28
11.11. Štefan Schrötter Košice 67
17.11. Jozef Štuller Obyce 34
21.11. Pavol Kollár-Bratislava 19
24.11. Jozef Páleník Svinná 64
          poľnohospodár
26.11. Ján Turek Poprad 51
          podpredseda SZHaK
27.11. Alžbeta Krejčiová N.Dubnica 29
28.11. Anton Čermák Košice 72
28.11. Katarína Pokorná Bratislava 29
28.11. Jozef Kontuľ Bratislava 57
          predtým Topoľovka

SPOMÍNAME
† 01.11.1997 Ján Csetneky Komárno
† 04.11.1997 Imrich Petrík Trebišov
† 12.11.2016 Magdaléna Brozmanová
          Žilina

PRIPOMÍNAME SI
* 06.11.1921 Vendelín Vavrík Žilina
   štátny zamestnanec
* 06.11.1925 Jozef Šurina
  Banská Bystrica operný zborista
* 09.11.1958 Zoltán Végh Martin
   svetový autor maľovaných krížoviek
* 10.11.1933 Stanislav Mašan Banská
  Bystrica maliar porcelánu z Francúzska
* 11.11.1945 František Genšorík Martin
* 18.11.1912 Ján Drdoš Čadca, Lučenec
   učiteľ
* 18.11.1936 Štefan Kovarovič Kúty
   vlakový poštár
* 25.11.1920 Marcel Barát "M.B.Rosin"
  Mýtna Nová Ves

--- DECEMBER 2018 ---

OSLÁVENCI
04.12. Dušan Vojník Prešov 62
06.12. Pavol Husár Prešov 65
07.12. Juraj Bódi Detva 64
13.12. Helena Hupková Nové Zámky 77
15.12. Jozef Mokrý Prievidza 76
           chemik
19.12. Michaela Bieliková Sereď 23
          talentovaná reprezentantka SR
19.12. Vladimír Kmeť Krpeľany 47
20.12. Daniela Kalaninová Humenné 34
          autorka krížoviek
21.12. Terézia Schenková Martin 73
          tajomníčka SZHaK
22.12. Anna Zamboyová Prievidza 78
          ekonómka
22.12. Ladislav Žitňák Šaľa 61
24.12. Juraj Fajčík Kremnica 87
          literát a pedagóg pre mládež
          s chybami sluchu

24.12. Rudolf Čačko Košice 76
25.12. Stanislav Krajči Košice 49
          alias "Kreuz"

SPOMÍNAME
† 23.12.2008 Ján Turek st.
   dlhoročný vedúci o Tatranec
† 28.12.1976 Miloš Lociga Lučenec
   ekonóm

PRIPOMÍNAME SI
* 02.12.1930 František Pekár Kalša
   učiteľ
* 18.12.1935 Ladislav Královský
   Michalovce turnajový fotograf
* 26.12.1932 Ivan Slávik Nová Dubnica

KALENDÁR udalostí

November 2018 December 2018 January 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
Week 49 1 2
Week 50 3 4 5 6 7 8 9
Week 51 10 11 12 13 14 15 16
Week 52 17 18 19 20 21 22 23
Week 1 24 25 26 27 28 29 30
Week 54 31
Žilinské turnaje 2017 PDF Print E-mail
Written by Ján Turek   
Monday, 09 October 2017
Uplynulý víkend, 7. a 8. 10. 2017 sa v Žiline zišli krížovkári a hádankári z celého Slovenska aby zabojovali o titul Majstra slovenska v družstvách a zalúštili si na tradičnom Memoriáli Ľ. Feketeho.
Na 39. Majstrovstvách Slovenska družstiev v riešení krížoviek a hádaniek tri náročné krížovky a 30 hádaniek poriadne prevetralo mozgové závity početného štartového poľa, pretože na Považie zavítalo až 14 tímov, čo sa neudialo už poriadne dlhú dobu. Táto súťaž je špecifická v tom, že sa spočítavajú výsledky za obidve lúštiteľské oblasti a víťazom sa stáva to družstvo, ktoré má najlepšie poradie v súčte oboch kategórií. Napriek náročnosti úloh to bolo na prvých troch miestach veľmi vyrovnané. Na treťom skončilo družstvo Tatranec z Popradu, ktorý mali súčet poradí 5 (prví boli v krížovkách a štvrtí v hádankách). Keby mali o jednu hádanku viac boli by majstri. O prvom a druhom mieste muselo rozhodnúť až dodatočné pravidlo lepšieho umiestnenia. Strieborní skončili domáci Žilinci, ktorý mali súčet poradí 4 (druhí v krížovkách a druhí v hádankách), titul majstrov Slovenska si po dlhých 9 rokoch vybojoval krúžok Dunajci z Bratislavy v zložení Ladislav žitňák, Miloš Hruška a Jozef Manca (štvrtého do maximálneho počtu ani nepotrebovali). Dunajci mali tiež súčet poradí 4, ale v hádankách boli prví (to bol rozhodujúci ukazovateľ pri rovnosti súčtu poradí) a v krížovkách tretí.

XXXIX. MSR družstiev:
1. Dunajci -por. 4 ( K3, H1)  Hruška, Manca, Žitňák
2. Žilinci - por. 4 (K2, H2) Jablonský, Jakubček, Paďour, Platzner
3. Tatranec - por. 5 (K1, H4)  Cvengroš, Kandrik, Tatarko, Turek

Kompletné poradie si môžete pozrieť kliknutím na tento odkaz DRUZSTVA
Doplnené kompletné výsledky z družstiev.Cool

XXXIX. Turnaj Žilincov - Memoriál Ľ. Feketeho

Krížovky A
1.L.Gonda,Kristy
2.J.Turek,Poprad
3.F.Cvengroš,SNV
4.M.Chudý,Prievidza
5.I.Šuňavec,Ružomberok

Krížovky B

1.A.Hnáth,Moravany
2.P.Gašpár,Púchov
3.J.Páleník,Svinná
4.I.Pastucha,Ružomberok
5.J.Rybnikář,Lubina
Hádanky A
1.L.Gonda,Kristy
2.M.Chudý,Prievidza
3.J.Turek,Poprad
4.J.Kováčik,N.M.n.V.
5.I.Platzner,Žilina

Hádanky B
1.M.Pokorný,Bratislava
2.J.Rybnikář,Lubina
3.P.Bohuš,Košice
4.P.Gašpár,Púchov
5.F.Cvengroš,SNV

 


Celkovým víťazom sa stal Lucián Gonda z Kríst.


Poradie na ďalších miestach si môžete pozrieť kliknutím na tento odkaz VÝSLEDKY.
Last Updated ( Friday, 13 October 2017 )
 
< Prev   Next >
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement