občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času

Vyhľadávanie - Search

Sudoku PDF Print E-mail
Written by Ján Farkaš   
Monday, 17 December 2007

ImageImageZ časopisov drvivá väčšina pozná len klasické sudoku, niekto ešte občas diagonálne alebo súčtové známe pod názvom Killer. Na svete je však už vyše 60 druhov sudoku a s mnohými sa mohli oboznámiť aj súťažiaci na našich Majstrovstvách Slovenska, či osobitných turnajoch v sudoku. 

Sudoku na rozdiel od iných hlavolamov má oveľa jednoduchšie pravidlá pri ich vytváraní. Aj z toho dôvodu nie je od zadania potrebný dlhý čas na jeho vyhotovenie. Výnimku tvoria iba špeciálne druhy, ktoré sa ale bežne v časopisoch aj tak neobjavujú.

Medzi tie, ktoré si už vo svete našli cestu k čitateľom patria okrem už spomínaných rôzne odrody klasického sudoku s iným počtom číslic, ďalej obrazcové, kde vnútorné štvorce nahradili iné nepravidelné obrazce, diagonálne (okrem riadkov a stĺpcov platia aj uhlopriečky), rôzne prelínacie druhy, súčtové v obrazci, či po obvode, trojuholníkové a trojrozmerné. V tejto oblasti máme vždy niekoľko kusov aktuálne k dispozícii a sme schopní ich distribuovať do 48 hodín.

ImageImage

Sudoku dodávame s výstupom pre Corel, EPS a pod. so zalomením v krivkách.

Last Updated ( Monday, 08 February 2010 )
 
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement