občianske združenie zamerané na rozvoj osobnosti, ducha a aktívnu náplň voľného času
Image
 
Image
 
Image
 
 Image
 
Image 
 
Image
 
 Image
 
 Image
 
 Image
Image
majster Peter Hudák
Image
strieborný Pavel Jaselský
Image
bronzová Anka Medveďová
Image
najstarší 76-ročný Ivan Paulička
Image
Slovenský rozhlas rádio Regina
Image
vášnivé diskusie cez prestávku
Image
najmladšia 6-ročná Zuzka Branišová
 
III. Majstrovstvá Slovenska v sudoku Žilina 28.február 2009 - hotel Slovakia PDF Print E-mail
Written by Ján Farkaš   
Saturday, 28 February 2009
ImageA je to za vami (aj nami). Slovenský šampionát v sudoku pozná svojich víťazov a žiaľ i porazených. Ale tak to na súťažiach býva. Žilina privítala až 173 riešiteľov z rôznych kútov Slovenska a dokonca i z Českej republiky (lúštili mimo súťaž). Podujatie prinieslo niekoľko zaujímavých príbehov, prekvapení, slzičiek i jagavých očí plných radosti. Súrodenecké súboje, snaha potomkov poraziť vlastných rodičov, lúštenie len tak pre potechu ducha, nervozita niektorých favoritov v snahe dosiahnuť čo najlepší Imagevýsledok, slová poďakovania, úprimných vyznaní i kritických slov. Podujatie nebolo len o lúštení, ale aj o spoločnom koníčku, ktorý spojil ľudí podobného zmýšľania, i ťažkých osudoch, ktoré pripravil život. Autorom niektorých úloh bol totiž človek, s ktorým si osud naozaj zahral, pripravil ho o strechu nad hlavou i zdravie. Dnes pán Zdeněk Rapant žije v krízovom centre, entuziazmus však nestratil. Nás potešilo, že prijal naše pozvanie a napriek zdravotným problémom prišiel medzi vás. Jeho emócie ani nevieme opísať. Cítil sa medzi vami veľmi príjemne a aj vďaka vám sme mu spoločne aspoň na krátky okamih spríjemnili jeho neľahký život. To všetko bolo na tohtoročných Majstrovstvách Slovenska v sudoku.
ImageImage
ukážky úloh čo sa riešili na šampionáte na konci stránky

Dorastenci po 1. časti
 1.N.Žubrietovská
    G.Zorkócy
 3.Z.Hromcová
 4.M.Balážová
    R.Zanechalová
 6.E.Bošková
    E.Branišová
    J.Slaninková
    P.Hlavatý
10.M.Marko
    M.Bieliková
12.B.Švancárová
13.J.Bahyl
    V.Holodová
15.L.Mišíková
    J.Chano
    M.Szabari
18.D.Hrabovský
    K.Lichá
30

26
25

2422

19
17

16


14

Poradie po 1. časti

 1.I.Štiptová
 2.A.Medveďová
    Š.Gyürki
    M.Šatka
    Š.Gašpár
    P.Jaselský
    F.Ivančo
 8.M.Makovický
    M.Krebs
    M.Zaťko
11.M.Demiger
    P.Hudák
    V.Balko
    B.Lehotská
    A.Pohanková
    I.Pastucha
    J.Grajciar st.
    S.Móciková
    A.Hudák
    S.Sandtnerová
21.M.Kasár
    J.Salamonová
    D.Gál
    E.Jatelová
    D.Barnová
    J.Hučka
46
43

41


37

35
ImageČasť I. - Rozbiehame to
Už úvod bol veľmi zaujímavý. Hlavný rozhodca M.Chudý a zároveň zástupca mediálneho partnera časopisu RELAX, nestihol vlak, navyše sa pri snahe ho chytiť nabalený výtlačkami časopisu pošmykol a zranil koleno a tak sme mali trochu hlavu v smútku. Bradatý rozhodca však suverénne presadol na autobus a svojim nevšedným zjavom spríjemnil atmosféru na súťaži. Ostatných však zaujímali výsledky a tam to bolo nečakané. Po prvom kole to totiž vyzeralo totálne žensky (a to bolo príjemné). Ešte väčšie prekvapenie sme zažili v kategórii do 15 rokov. Tam zaujal počet dosiahnutých bodov, pretože odhady pre túto vekovú kategóriu boli pre 1.kolo na úrovni 20-22 bodov.

Časť II. - Ukáž čo vieš
Niečo neskutočné sa medzi mladou generáciou dialo v druhom kole. Naďa Žubrietovská dokázala totiž vylúštiť takmer polovicu možných bodov, čo ju hneď zaradilo na celkové 25. miesto medzi všetkými riešiteľmi, čo bol pri skladbe a skúsenostiach ostatných nám už známych riešiteľov skutočne super výsledok. Do prvej 50-tky sa dostal aj ešte len 12-ročný, zdá sa že malý zázrak, Gabriel Zorkócy. V hlavnej kategórii naplno zabral hlavný favorit Peter Hudák, ktorý ako jediný zvládol druhé kolo na plný počet bodov, čím sa vyšplhal na čelo priebežného poradia tesne pred I.Štiptovou a Š.Gyürkim. So 7 bodovou stratou nasledovali P.Jaselský, Š.Gašpár a M.Šatka. Vynikajúco sa držali aj dvaja teenegeri, 16 ročný Matúš Demiger (priebežne 8.miesto) a neznámy 17 ročný talent Matej Makovický (priebežne 12.miesto).

Časť III. - Slovensko má talent
Náročné tretie kolo úplne prehádzalo celé poradie. Kto ho zvládol, poskočil aj o 10-15 priečok, kto nie naopak o toľko mohol aj klesnúť. A tak to aj dopadlo. Najviac táto časť asi bude mátať Š.Gašpára, ktorý bojoval so sudičkami, ktoré mu prisúdili v minulých ročníkoch vždy zemiakovú medailu. Štefan netušil, že sa mu to stane osudným aj tento rok. Naopak skvele zabojovala A.Medveďová, J.Sidorová a M.Demiger. Medzi mladými riešiteľmi sme nečakali, že niekto dokáže zvládnuť niektorú úlohu v tak krátkom časovom limite. Toto kolo bolo naozaj o talentoch, tak ako niesla názov samotná časť. V Žiline sa však diali naozaj "veci". Rodičia Janky Slaninkovej a Gabriela Zorkócyho (obaja 12 roční) môžu byť na svojich potomkov naozaj hrdí. Oni jediní totiž v tejto časti dokázali spomedzi lúštiteľov do 15 rokov "ukradnúť" 5 resp. 7 bodov. Ak sa s nimi bude pracovať aj naďalej a rodičia im umožnia absolvovať aj niektorý z regionálnych turnajov, kde by mohli postupne získavať ďalšie skúsenosti, majú obrovskú šancu veľmi rýchlo (najmä vzhľadom na svoj vek) napredovať. K nim by sa mohli pridať aj ďalší, najmä zo skupiny finalistov dorasteneckej kategórie.

Image
Image
Image
Image
OBED
Slová poďakovania za chutný a najmä časovo veľmi dobre zvládnutý obed nepatria nám, ale pracovníkom hotela Slovakia. Vďaka ich prístupu sa všetko dodržalo tak, ako bolo naplánované. Mnohí ste ocenili najmä možnosť si vybrať konkrétny druh stravy a aj nápoja podľa toho, čo komu chutilo viac.

PRVÉ ŽREBOVANIE
ImageNa svoje si prišli aj diváci, pretože posledná kniha významného básnika a spisovateľa Milana Rúfusa, ktorý nedávno opustil tento svet, sa dostala do knižnice jedného z nich. Prvé ceny však obdržali aj súťažiaci a to bez ohľadu na ich výsledok v súťaži. Možno to chcel osud, alebo Imagenejaká vyššia moc, ale jednu z nich si odniesla aj najmladšia účastníčka celého šampionátu len 6 ročná Zuzka Branišová. Spolu so zástupcom Regionálnych novín MY - partnera podujatia, sme vyžrebovali ďalších 3 šťastlivcov, ktorí sa zapojili do súťaže so sudoku, ktorú sme vo všetkých novinách MY publikovali 4 týždne ešte pred samotným podujatím.
Image

FINÁLE

Poradie finalistov
po základnej časti

 1.N.Žubrietovská
 2.G.Zorkócy
    M.Bieliková
 4.M.Balážová
 5.Z.Hromcová
 6.J.Slaninková
 7.R.Zanechalová
 8.J.Grajciar ml.
    J.Bahyl
71
60

58
54
48
47
44

Poradie finalistov
po základnej časti

 1.P.Hudák
 2.A.Medveďová
 3.Š.Gyürki
    Š.Gašpár
    I.Štiptová
 6.P.Jaselský
    M.Šatka
 8.M.Demiger
 9.J.Sidorová
    V.Balko
11.M.Kasár
12.M.Makovický
143
128
120


118

115
110

105
 99
V hlavnej kategórii postúpilo 12 najlepších, v dorasteneckej 9. Všetci riešili rovnaké úlohy (boli 4), pričom ak niekto vyriešil jednu úlohu presadol si o rad dopredu a riešil úlohu druhú. Takto mohli všetci prítomní sledovať ako sa finále vyvíja. Úvodný trhák nasadil najprv P.Jaselský, ktorého tesne sledovala I.Štiptová. Až po štvrtú úlohu si táto dvojica držala sľubný náskok, ktorý oboch posúval na medailové pozície.  Štvrtá úloha však Ivane zamotala hlavu (odovzdávala až ako siedma) a medaila bola "v čudu". Pavel však bol vo svojom živle a poradil si s finálovými úlohami ako prvý. Veľmi sa snažil najmä Pišta Gašpár (vo finále odovzdával ako druhý), jeden jediný bod ho ale v konečnom zúčtovaní opäť odsunul na najnepopulárnejšie štvrté miesto. Nedarilo sa aj Štefanovi Gyürkimu, ktorý vo finále "zamrzol" na tretej úlohe. Keďže body po základnej časti sa do celkového výsledku spočítavali bolo jasné, že ak Peter Hudák vylúšti v časovom limite všetky úlohy, jeho náskok mu bude stačiť na titul.
Aj keď ostatným finalistom bolo jasné, že medaile sú rozdané, nebolo to ešte všetko. O druhé a tretie miesto sa musel uskutočniť osobitný rozboj medzi A.Medveďovou a P.Jaselským, pretože obaja mali po finále rovnaký počet bodov.
S veľkým napätím sme však sledovali aj kategóriu do 15 rokov. Tam sa situácia menila z úlohy na úlohu a príbuzní, spolužiaci, kamaráti, ale aj ostaní diváci žasli nad schopnosťami mladých riešiteľov. Najprv sa k stolom s druhou úlohou posunul Jarko Grajciar, tesne stíhaný Zuzkou Hromcovou. Druhú úlohu však ako prvá zvládla už Naďa Žubrietovská a keď v krátkom čase vylúštila i tretiu o novej majsterke bolo takmer rozhodnuté. Pri tretej úlohe však pochybil Jakub Bahyl a podľa pravidiel vo finále skončil. To sa však všetci dozvedeli až po skončení súťaže a tak bolo ťažké odhadnúť, ako kto na tom v skutočnosti je. Tá istá úloha zastavila aj Janku Slaninkovú, ktorá si s ňou neporadila ani do konca časového limitu. Naopak skvelý finiš a urputný boj o medailu zviedla Zuzka Hromcová. Tá bola po základnej časti až piata a pomýšlať na medailu mohla len v tom prípade, ak porazí ostatných finalistov a získa chýbajúce body za finálový bonus. Dobre jej sekundoval Jaro Grajciar mladší, ktorému však v konečnom zúčtovaní chýbali body zo základnej časti. Len 17 sekúnd (zo 45 minút) rozhodlo o druhom mieste. Rýchlejšie lúštenie Mišky Bielikovej nakoniec nasmerovalo striebonú medailu do Serede. Gabo Zorkócy však zachránil aspoň piate miesto vo finálovej časti, za čo získal jeden bonusový bod, ktorý ho vyrovnal so Zuzkou Hromcovou. A tak sa rozboj musel konať aj medzi dorastencami. Ten prekvapivo lepšie zvládol Gabriel a tak na vlaňajšiu majsterku zostala len medaila zemiaková.
DRUHÉ ŽREBOVANIE
Pred vyhlásením výsledkov sme odovzdali ešte ďalšie ceny, medzi ktorými najviac pútal pozornosť notebook, ktorý bol hlavnou atrakciou tohtoročného žrebovania. Tomuto predchádzalo blahoželanie ku včerajším narodeninám Jaroslava Grajciara staršieho, ktorý tak dostal tú česť vytiahnuť toho správneho šťastlivca. Prvý a dokonca ani druhý pokus nevyšiel, lebo vyžrebovaní súťažiaci už nanešťastie opustili sálu a tak ich tento krok bude asi dlho mrzieť. Do tretice to však vyšlo a nový majiteľ prenosného počítača Ivan Pastucha komentoval predanie ceny slovami: "Konečne - aspoň niečo." Nuž aj to NIEČO poteší, aj keď Ivan pod vplyvom emócií hodnotil asi svoj tohtoročný výkon, pretože dnes mu to podľa jeho predstáv vôbec nešlo.

Finále
hlavná kategória

 1.Peter Hudák-Košice
 2.Pavel Jaselský-Vojtovce
 3.Anna Medveďová-Banská Bystrica
 4.Štefan Gašpár-Púchov
 5.Milan Šatka-Liptovský Mikuláš
6-7.Štefan Gyürki-Šalov
6-7.Ivana Štiptová-Ružomberok
 8.Matúš Demiger-Zlaté Moravce
 9.Jana Sidorová-Košice
10.Marek Kasár-Brezno
11.Viliam Balko-Martin
12.Matej Makovický-Žilina
167
147
147
146
140
139
139
134
129
125
122
101

Finále
kategória do 15 rokov

 1.Naďa Žubrietovská-Halič
 2.Michaela Bieliková-Sereď
 3.Gabriel Zorkócy-Stupava
 4.Zuzana Hromcová-Bytča
 5.Michaela Balážová-Bánovce n/Bebr.
 6.Jaroslav Grajciar ml.Zvolen
 7.Rebeka Zanechalová-Bratislava
 8.Jana Slaninková-Považská Bystrica
 9.Jakub Bahyl-Žilina
100
82
80
80
77
68
66
54
50
ZÁVER
Poďakovanie patrí všetkým, ktorí pomohli toto podujatie zorganizovať. Členom krúžku ŽILINCI (a ich rodinným príslušníkom), RUŽA a TATRANEC, študentom bilingválneho gymnázia zo Sučian, pánovi Zdenkovi Rapantovi a pani Jane Maronovej, vedeniu i zamestnancom hotela Slovakia, sieti Regionálnych novín MY, redakcii časopisu RELAX, TELEPLUS krížovky, ŽIVOT, Slovenskému rozhlasu rádio REGINA, Tlačovej agentúre Slovenskej republiky, portálu HLAVOLAMY.SK a mnohým ďalším, ktorí nechceli byť menovaní.
A vám. Za to že ste prišli, že ste rešpektovali naše pokyny, že ste vydržali až do konca, že nám napíšete svoje dojmy a pocity a možno pomôžete aj s príspevkomi 2% z daní v prospech SZHaK. ĎAKUJEME.

TO EŠTE NIE JE VŠETKO
Image
Image

Poradie po základnej časti (vek - body) pre spoločnú kategóriu a osobitne pre kategóriu do 15 rokov:

  1Peter HudákKošice23143
  -Jakub HrazdíraZlín (mimo súťaž) 143
  -Jan NovotnýBrno (mimo súťaž) 130
  2Anna MedveďováBanská Bystrica37128
  3Štefan Gyürki Šalov26120
 Štefan GašpárPúchov29120
 Ivana ŠtiptováRužomberok22120
  6Pavel JaselskýVojtovce23118
 Milan ŠatkaLiptovský Mikuláš24118
  8Matúš DemigerZlaté Moravce16115
  9Jana SidorováKošice27110
 Viliam BalkoMartin46110
  -Tomáš HanžlBrno (mimo súťaž) 108
 11Marek KasárBrezno25105
 12Matej MakovickýŽilina17 99
  -Karel TesařBrno (mimo súťaž)  97
  -Marie BenediktováPlzeň (mimo súťaž)  96
 13František IvančoVranov nad Topľou28 94
 14Martin KrebsVinosady37 93
 15Jana SalamonováKošice24 90
 16Blanka LehotskáBratislava35 87
 17Andrea PohankováPovažská Bystrica25 84
 18Dárius GálKošice22 82
 Martin KollárBratislava37 82
 20Ivan PastuchaRužomberok37 80
 21Igor HudákKošice46 79
  -Martina HanžlováBrno (mimo súťaž)  78
 22Jaroslav Grajciar st.Zvolen45 76
 23Marcel ZanechalBratislava38 74
 24Emese KissBratislava29 73
 25Naďa ŽubrietovskáHalič14 71
 26Simona MócikováTopoľčany15 70
 27Emília RigdováPoprad49 68
 Matúš ZaťkoŽilina23 68
 29Eva JatelováČechy49 67
 Anton HudákPoliakovce32 67
 31Jozef KaprálŽilina47 66
 32Diana BarnováSnina16 65
 Miroslav ŠuňavecLiptovský Hrádok46 65
 34Juraj JuroškoČadca19 64
 35Miroslav ŠalagaMartin38 63
 Marián LabudaBitarová18 63
 37Peter UhrinLučenec18 61
 38Gabriel ZorkócyStupava12 60
 Michaela BielikováSereď13 60
 40Michaela BalážováBánovce nad Bebravou14 58
 Michal StachoBeluša15 58
 Erik ŠkorvagaKysucké Nové Mesto20 58
 43Alexander SzabariSady nad Torysou41 56
 Kristína DrábováOščadnica16 56
 45Zuzana HromcováBytča13 54
 Matej ValúšekŽilina17 54
 47Miroslav KováčikAbovce30 53
 48Simona SandtnerováPezinok19 52
 Alžbeta KrejčiováNová Dubnica17 52
 Vladimír MachalecŠamorín54 52
 1Naďa ŽubrietovskáHalič1471
 2Gabriel ZorkócyStupava1260
 Michaela BielikováSereď1360
 4Michaela BalážováBánovce nad Bebravou1458
 5Zuzana HromcováBytča1354
 6Jana SlaninkováPovažská Bystrica1248
 7Rebeka ZanechalováBratislava1147
 8Jaroslav Grajciar ml.Zvolen1444
 Jakub BahylŽilina1444
10Eva BoškováUdiča1443
11Eva BranišováBytča1142
12Michal MarkoBánovce nad Bebravou1438
 Barbora ŠvancárováSvrčinovec1138
14Pavol HlavatýHorné Pršany1237
15Mikuláš SzabariSady nad Torysou1336
16Dávid HrabovskýKošice1431
17Lenka MišíkováŽilina1430
18Andrea JečmenováŽilina1429
19Juraj ChanoPúchov1428
 Viktória HolodováBánovce nad Bebravou1428
21Barbora MičániováSereď1225
22Klára MičániováSereď1223
23Mária GálováKošice1121
 Romana NguyenováŽilina - Bánová1221
25Petra MazancováLubina1420
26Martina HromcováBytča1119
27Veronika KmetíkováPúchov1418
 Natália ŠvabekováBytča1318
29Andrea MaťokárováKomjatná1217
30Miroslava KuderaváŽilina1015
31Kristína LicháBanská Bystrica1214
 Eliška Húsková Stankovany 714
 Jakub HusárBytča1314
34Šimon SzabariSady nad Torysou1213
35Ivanka TavačováBytča 812
36Patrícia PažitnáPúchov1410
 Katarína PutirkováBytča1410
38Lukáš OškeraBudmerice14 9
 Peter HlavatýHorné Pršany14 9
 Alžbeta KvasnováTajov14 9
 Lukáš BabicKomjatná11 9
 Matúš StašBlatnica10 9
43Angelika HromadováKomjatná12 5
44Dušan OlšaBudmerice14 4
 Patrícia PohoreláNemce11 4
46Dominik EliašBanská Bystrica11 3
47Adam RadvanHvozdnica11 1
 Zuzana BranišováBytča 6 1
49Veronika CimermanováKráliky10 0
 Tomáš BalalaKotešová10 0
 Simona BranišováBytča 8 0
Kompletné poradie MSR 2009  a pár postrehov na konci web stránky.

S organizátormi spolupracujú aj 3 bilingválne gymnáziá (zo Žiliny a Sučian), ktorých študenti dostali príležitosť využiť svoje jazykové znalosti a stať sa členmi tímu, ktorý bude zabezpečovať organizáciu nadchádzajúcich Majstrovstiev sveta.
Bilingválne gymnázium Milana Hodžu v Sučanoch
Učitelia sú pripravovaní v štýle západoeurópskej metodológie, ktorá umožňuje vysokú úspešnosť a motiváciu študentov v interaktívnom vzdelávacom procese. Kvalita práce a výsledky žiakov tejto školy oslovili aj Slovenský zväz hádankárov a krížovkárov, ktorý na blížiacich sa Majstrovstvách sveta nadviazal s niektorými študentami jazykovú spoluprácu a tak aj svet uvidí, čo v deckách zo Sučian je.
Byť medzi nimi máte šancu aj vy, čo sa ešte na stredoškolské štúdium len chystáte. O tom, že to stojí za to, svedčia návštevy významných osobností (medzi inými aj známy spevák Miroslav Žbirka), ktorí ocenili kvalitu vzdelania a jazykovú úroveň jej absolventov.
Chcete vedieť viac:
http://gbas.edupage.org/
alebo
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

Image
Gymnázium bilingválne v Žiline

Gymnázium bilingválne v Žiline je jednou z najmladších škôl na Slovensku, bolo zriadené v roku 1999. Je to štátna škola s dvomi bilingválnymi jazykovými sekciami: slovensko-francúzskou a slovensko-španielskou. Výchovný proces sa okrem slovenskej legislatívy riadi aj medzinárodnými dohodami s Belgickom a Španielskom.
Škola má 424 žiakov, mladý pedagogický zbor, v ktorom pracuje aj 8 zahraničných učiteľov. Dĺžka štúdia je 5 rokov, počas ktorých sa žiaci naučia výborne ovládať francúzsky alebo španielsky jazyk a terminológiu prírodovedných predmetov, keďže tieto sa učia bilingválnou formou.
V súčasnosti škola sídli v modernej budove neďaleko centra mesta a ulice známej pod názvom Bulvár. Treba otvorene povedať, že v jej priestoroch to vyzerá veľmi fajn. Študenti si pochvaľujú najmä možnosti komunikácie na vysokej úrovni, pretože návštevy veľvyslancov a iných významných osobností nie sú vôbec výnimočné.
Absolventi školy okrem slovenských a českých vysokých škôl úspešne pokračujú v štúdiu aj v Španielsku, Švajčiarsku či Francúzsku. Pri návšteve sme boli milo prekvapení kreativitou a otvorenosťou študentov. Či to bolo vplyvom školy alebo ich osobných daností už ponechávame na vašom posúdení.
Chcete vedieť viac:
 http://www.gbza.edu.sk/ alebo
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

Image
Súkromné gymnázium Žilina
Myšlienka založenia bilingválneho súkromného gymnázia vznikla v septembri roku 2000, keď dopyt po bilingválnom stredoškolskom vzdelávaní nadobudol vysoký vzostup a kedy sa ukázalo, že bilingválne vzdelávanie je jednou z najefektívnejších ciest vstupu do európskych štruktúr. Nosným jazykom sa stala angličtina, ku ktorej pribudli nepovinná španielčina, nemčina a francúzština.
Vo výuke sú zahrnuté prvky experimentálneho vyučovania, čo sa prejavuje v náplni štúdia, v hodnotení a motivácii žiakov a vo vzťahu medzi vyučujúcim a žiakom. Dôraz sa kladie na samostatnosť a tvorivosť žiaka, čím je vedený k zodpovednosti za svoje vzdelanie a budúcnosť, ktorú má možnosť si vytvárať z veľkej časti sám. Na škole pracujú zahraniční lektori z rôznych krajín a kontinentov, čo pre žiakov znamená väčšiu možnosť komunikovať v cudzom jazyku, či získať potrebné kontakty vo svete.
Školu podporujú rôzne významné firmy a podniky, ktoré pochopili, že do vzdelania sa vždy oplatí investovať. Škola je známa aj pestrou paletou vlastných nápaditých projektov, na ktorých participujú samotní žiaci. Žiak je jednoducho na prvom mieste.
Chcete vedieť viac:
http://www.ssag.sk/
alebo
This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

Image
Paradoxy a zaujímavosti z Majstrovstiev Slovenska v sudoku:
- po tretíkrát za sebou je Majstrom republiky Peter Hudák, buď je naozaj tak dobrý, alebo má slabú konkurenciu;
- po tretíkrát za sebou škrabe zemiaky Štefan Gašpár, musí asi zmeniť stravné návyky, pretože takto to vyzerá tak, že keď lúšti sudoku, zároveň si pochutnáva na zemiakovej kaši (Števko a čo takto ryža...);
- po tretíkrát za sebou ušlo Janke Salamonovej finále o ten povestný vlások, že by začarovaná 13-ta komnata?;
- tento rok sa zopakovali tie isté mená medailistov ako v roku 2007 (len medzi 2. a 3.miestom došlo k malej zámene);
- keby bola splnená podmienka 50 riešiteľov v kategórii do 18 rokov, s ohľadom na základnú časť by to dopadlo pravdepodobne takto: 1. Matúš Demiger, 2. Matej Makovický, 3. Simona Móciková;
- na nominačný turnaj do Prievidze (28.3.), kde sa bude vyberať reprezentačné družstvo Slovenska okrem finalistov hlavnej kategórie predbežne pozývame: F.Ivanča, M.Krebsa, J.Salamonovú, B.Lehotskú, A.Pohankovú, D.Gála, M.Kollára, I.Pastuchu, N.Žubrietovskú, G.Zorkócyho, M.Bielikovú, M.Balážovú a Z.Hromcovú. Slovensko zostaví tri trojčlenné tímy, dva budú zostavené z najlepších riešiteľov, v treťom chceme dať šancu novým talentom, ktorí preukázali a preukážu schopnosť rásť a zlepšovať sa;
- česká špička (a to neboli úplne všetci) ukázala prečo je Česká republika aktuálnym majstrom sveta v súťaži družstiev;
- správa TASR
- spravodajstvo STV
- SITA fotogaléria
stiahnite úlohy zo šampionátu si a zmerajte si sily s ostatnými aj na diaľku
úlohy   -   riešenia
Last Updated ( Tuesday, 14 June 2011 )
 
< Prev   Next >
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement