Plán podujatí na rok 2021

Ťažko odhadnúť situáciu ohľadom koronavírusu a s ním súvisiacich obmedzení. Minimálne vieme povedať, že turnaje, ktoré mávajú jarný termín s určitosťou nebudú. Všetko ostatné je zatiaľ otvorené. Minimálne sa ale pokúsime zorganizovať, samozrejme ak to situácia dovolí, majstrovstvá Slovenska a to vo vo všetkých lúštiteľských oblastiach, avšak predbežne len pre jednotlivcov. O prípadnom zorganizovaní čohokoľvek vás samozrejme budeme včas informovať. V hre sú v tomto roku preto asi len internetové súťaže, uvidíme či a koľko sa ich podarí v dobrej viere zrealizovať tak, aby bola dodržaná aspoň minimálna úroveň rovnocenných podmienok.
15.január 2021

Pozvánka na online turnaj

Janko Turek, člen krúžku Tatranec, pozýva všetkých priaznivcov a záujemcov o dobré lúštenie na Veľkonočný online turnaj v riešení krížoviek, hádaniek, prešmyčiek a logických úloh. Súťaže sa uskutočnia 3. a 4. apríla 2021. Viac informácií bude zverejnených na www.kahtatranec.szm.sk.
10.marec 2021

Kvalifikácia na Majstrovstvá sveta v sudoku a logických úlohách 2021

Majstrovstvá sveta v sudoku a logických úlohách sa uskutočnia v čínskom Šanghaji 3. až 10. októbra tohto roku. Podujatie sa malo uskutočniť už vlani, avšak pre pandémiu bolo o rok odložené. O tom, či situácia umožní zorganizovanie šampionátu a za akých podmienok, sa rozhodne najneskôr 1. júna. Pre prípad, že situácia bude priaznivá, spúšťame slovenskú kvalifikáciu o postup na šampionát. Tá pozostáva zo štyroch zložiek – regionálnych turnajov, internetových turnajov, nominačného turnaja a majstrovstiev Slovenska. Nie je však isté, či bude možné turnaje usporiadať v tradičnom rozsahu, preto vopred upozorňujeme na to, že pravidlá sa môžu v priebehu roku meniť. Do výsledkov kvalifikácie budeme započítavať všetkých slovenských riešiteľov z vybraných online súťaží, regionálnych turnajov, nominačného turnaja a majstrovstiev Slovenska bez ohľadu na to, či majú o nomináciu záujem alebo nie. Ak však chcete byť informovaní o tom, aké turnaje sa blížia a či sa do kvalifikácie rátajú, odporúčame Vám dať najavo svoj záujem (môžete sa ozvať mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.), sledovať maily a webstránku www.szhk.sk. Slovenský A-tím na Majstrovstvách sveta vytvorí víťaz základnej časti MSR a najlepšia trojica riešiteľov na základe poradia celoročnej kvalifikácie. V prípade, že niektorý z riešiteľov skončil na posledných majstrovstvách sveta do 15. miesta, získava umiesteniu v A-tíme na úkor jedného z tejto trojice. Celoročnú kvalifikáciu tvorí súčet bodov za umiestnenia získaný v štyroch jednotlivých kategóriách. O zložení B-tímov (prípadne i ďalších tímov) rozhoduje Rada SZHK, avšak poradie v celoročnej kvalifikácii je dôležitým kritériom výberu.

Tu je prehľad internetových súťaží

Detailný popis kvalifikácie, vrátane prekladu zadania prvej internetovej súťaže v sudoku, je v priloženom dokumente.

10.marec 2021